Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

cum sa ma inrolez in armata rusa?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#37
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu , nu , la ei este inca obligatoriu nu meserie ca la noi .Au fost colegi cu rachetele terestre in Siberia la trageri , se mergea din 5 in 5 ani , tarile pactului Varsovia , au venit ingroziti de ce au vazut acolo la soldatii sovietici  , ce tratament era cu ei .

#38
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ce aveti cu mareata armie rosie?
Daca Hitler nu schimba planul cand trupele lui erau la periferiile Moscovei..si fara generaul Ger si fara marea siextrem de larga  mama Rusie,  in care te poti retrage, si fara convoaiele maritime ale aliatilor, care sa le aduca provizii, mai aveam noi ocupanti bolsevici?
Vorba aia, polonezii s-au sinucis singuri la Katyn. Si apoi s-au ingropat tot singuri.
A, uitasem, de Afganistan. De unde tot mareata armie sovietica s-a retras cu suturi .In popou. De viata misto ce era acolo s-au drogat sau sinucis cati tineri soldati?
Asa ca daca omul vrea sa fie si el membru al acestie distinse colectivitati, lasati-l. O fi vre-un motiv. Sexual?
Cate femei au violat rusii dupa ce au ocupat Berlinul, nici ei nu mai stiu..Cifrele lor oficiale tot cresc. Vorba aia, barbati adevarati.
Prin 1979 imi povestea profesoara de franceza ca atunci cand au intrat rusii in tara, era bataie pe carbune. Si pe haine proaste.
Adica toate femeile se murdareau pe fata si se imbracau ca niste zdrente, pt ca altfel zdrentele rosii...
Asa ca daca omul se simte reprezentat de gloata, padon adunatura asta, de ce ii cereti sa citesca o carte? Dzeule, mare, vreti sa ii faceti rau?
Lasati-l sa mearga si sa lupte pt Maica Rusie. Sa primeasca mamica lui o carte postala, "fa, tovaras-o, fitu a crapat pt mine. Unde, habar nu am. Si nici nu imi pasa"
Morala Nu ii poti duce o floare..Semnat  Lenin. Scuze Stalin, aoleu, am gresit.
Pu tin.

Edited by Prien, 09 April 2015 - 16:04.


#39
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postflorin011, on 09 aprilie 2015 - 15:28, said:

(venise sa il bata pe unu, avea si sabie la el, in fine...)
Cred că numai în cap voia să-i dea, cu mânerul de la sabie. :)

#40
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,288
  • Înscris: 05.06.2002
stati linistiti, serviciile secrete ruse investesc masiv in propaganda. o sa ne intalnim din ce in ce mai des cu genul asta de postari. am mai observat pe forum fel de fel de topice prin care se incearca manipularea opiniei publice. peste noapte au aparut o gramada de indragostiti de politica, stilul de viata, cultura si tot ce e rusesc si antioccidental...

#41
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sa nu aud de ei .In 86 la Cernobal ,Ucraina , au trimis soldatii la reactor cu masca de gaze . Sa lupti cu radiatiile de milioane de ori concentratie  doar cu banala trompa de elefant pe nas este crima cu premeditare . Submarinistii de pe Kursk traiau si azi o mare parte din ei daca se aproba ajutorul navei americane de la fata locului . Au batut in carena ore in sir , semnalizand ca exista supravietuitori la bord ! Statul major al Flotei Ruse a aprobat interventia dupa proteste imense ale mamelor si sotiilor marinarilor abia dupa ce nu s-a mai auzit nimic de la bord !

Edited by gingisKHAN2015, 09 April 2015 - 16:16.


#42
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
http://foreignlegion.info/joining/

#43
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
tare ma tem asta-i din capitolul geaca di cheli am, oleaca di bataie stiu, ma duc la bucuresti!

#44
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,288
  • Înscris: 05.06.2002
presupunand ca ai ajunge vreodata acolo, iti dai seama ca aia n-o sa aiba niciodata incredere in tine si or sa te puna la cele mai naspa si riscante chestii? rusia nu are nevoie de carne de tun ca sa inroleze practic un tradator.

#45
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
In opinia mea , este nevoie de o fapta de vitejie. Daca reusesti sa il scuipi pe Obama intre ochi si printre garzile de corp , cred ca Putin te inroleaza din oficiu fara alte mofturi . Eventual sa ii ridici fusta lui Merkel ( lucru greu de realizat ca nu prea poarta decat pantaloni ) . Trebuie doar sa dovedesti ca vrei . Posted Image

#46
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Initiatorul e prost sau troll... u este o jignire dar chiar nu inteleg (de) ce vrea.

#47
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Uite asa mai invat si eu cate una alta despre perversii de rusi mai zi-ne gingisKHAN2015

#48
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

View Postflorin011, on 09 aprilie 2015 - 14:25, said:

care ar fi demersurile pentru inrolare? multumesc.

Legiunea franceză scrie pe tine, am un amic care a plecat acolo și s-a înrolat de 2 ori. A zis că e perfect pentru cine vrea chestii de genul. Nu trebuie să știi franceza dar te vor obliga s-o înveți. Oricum e mai ușoară. O parte din misiuni sunt incognito. Oficial ei nu-s acolo. Practic sunt.

#49
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
s-a înrolat de două ori?
cred ca primeste doua solde!

#50
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Cred ca acest topic este deschis la misto aici pe Forumul Softpedia!Posted Image

#51
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

View PostCarman2015, on 09 aprilie 2015 - 16:59, said:

s-a înrolat de două ori?
cred ca primeste doua solde!

E caa un contract, când se termină decide dacă vrea să mai continue sau îi ajunge.

#52
alnegru

alnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 12.01.2007
Te duci la Ambasada Rusiei si ceri viza de munca. Apoi pleci in Rusia si te duci la un comisariat si ceri sa te incalte soldat. Eu cred ca ti se rezolva usor ca lucrurile naspa se obtin usor.

#53
eduardf

eduardf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2015
sunt de acord cu faptul ca americanii ucid pentru petrol si ca sunt adevaratii teroristi insa sa doresti sa te inrolezi in armata rosie e cam sinucidere curata ...... indiferent de cate flotari poti tu sa faci

asa cum a mai afirmat cineva mai sus in armata rusilor sunt soldati ce ajung sa se sinucida la un moment dat datorita mizeriei ..... si aia macar fac armata ca sunt obligati pe cand tu .....?

nu ar strica un mic control la cap ...... mai bine iti cauti o prietena ....... asta da adrenalina :D

#54
alnegru

alnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 12.01.2007
Lasa ca si in armata romana si aia americana se bate ca la daramat cladirile. Unora le place sa ia bataie de 3 ori pe saptamana sau zilnic, de aia sunt si sali de arte martiale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate