Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Plasa cu adeziv sau direct glet?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
statusquo

statusquo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 18.03.2012
PS: imi puteti explica va rog diferenta dintre Ceresit Thermo Universal si Cheresit CT 85?

Al doilea costa aproape dublu si din fisele tehnice, nu imi dau seama cam care ar fi diferentele care justifica pretul.

#20
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
asta intrebi la ceresit.sau cauti pe site la ei ce contine fiecare. nu stiu de al doilea model, insa primul este bun, si are o culoare rosiatica inchisa sau caramiziu inchis atunci cand este ud, si dupa uscare este deschis. se face beton, este bun. eu cu el am dat peste plasa ca si adeziv. daca gasesc pozele iti pun aici.

#21
statusquo

statusquo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 18.03.2012
Revin cu un update.

In camera mare si camera mica am ales in final sa punem tavan fals.

Tavanul era foarte inalt (3,5 m) si nu am pierdut foarte mult.

In bucatarie in schimb, tavanul e "in panta" in sensul ca nu drept, inaltimea maxima fiind doar 2.6 m daca nu ma insel.

Sa punem si acolo tavan fals nu prea e fezabil, asa ca mergem pe ideea de plasa.

O intrebare as mai avea.

Meseriasii spun ca vor sa aplice doua maini de Ceresit 126 si atat, fara Ceresit 127.

Ei zic ca dupa a doua mana de Ceresit 126, va arata "oglinda" ca sa folosesc acelasi termen.

Mi se pare cam ciudat, asa ca eu as vrea totusi si o mana de 127 pt finisaj.

Dupa prima mana de Ceresit 126 in camera mica se mai poate identifica plasa intr-un loc de exemplu, meseriasii insistand ca sunt necesdare doua maini de 126 ca se se acopere totul.

Mie mi s-ar fi parut normal o mana de 126, urmata de una de 127.

Ce parere aveti?

#22
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 statusquo, on 04 aprilie 2015 - 09:44, said:

Revin cu un update.

In camera mare si camera mica am ales in final sa punem tavan fals.

Tavanul era foarte inalt (3,5 m) si nu am pierdut foarte mult.

In bucatarie in schimb, tavanul e "in panta" in sensul ca nu drept, inaltimea maxima fiind doar 2.6 m daca nu ma insel.

Sa punem si acolo tavan fals nu prea e fezabil, asa ca mergem pe ideea de plasa.

O intrebare as mai avea.

Meseriasii spun ca vor sa aplice doua maini de Ceresit 126 si atat, fara Ceresit 127.

Ei zic ca dupa a doua mana de Ceresit 126, va arata "oglinda" ca sa folosesc acelasi termen.

Mi se pare cam ciudat, asa ca eu as vrea totusi si o mana de 127 pt finisaj.

Dupa prima mana de Ceresit 126 in camera mica se mai poate identifica plasa intr-un loc de exemplu, meseriasii insistand ca sunt necesdare doua maini de 126 ca se se acopere totul.

Mie mi s-ar fi parut normal o mana de 126, urmata de una de 127.

Ce parere aveti?
tu vad ca joci dupa cum iti canta tie meseriasii. tu fa cum vrei tu si ei sa execute fara drept de apel.
trebuia sa dea bine mana aia de glet ca sa acopere din prima plasa. si nu 7 maini de glet.
daca meseriasu are mana buna este posibil sa iasa drept din prima mana de glet sau oglinda cum spun ei. tu ii pui sa dea si o mana de 127 ca nu le cade gradu, apoi sa slefuiasca si sa dea vinarom. ei nu vor sa mai dea 127 ca e munca.

Edited by flavius18, 04 April 2015 - 21:28.


#23
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
la mine in apartament 2014. pozele le-am pus pentru statusquo sa-si dea seama cum si in ce fel trebuie pusa plasa. eu am folosit ca si adeziv peste plasa Thermouniversal de la Ceresit. apoi poti vedea cum arata dupa 1 mana de adeziv. apoi 1 de glet, si 1 de 127

Attached Files


Edited by flavius18, 04 April 2015 - 21:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate