Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Se retrag abonam. digi mobil share?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Intr-adevar, abonamentele vechi, cele cu 0 lei erau foarte bune pentru trafic de date, daca i se asocia acel Digi Net Asociat sau cum i se mai spunea, exista insa dezavantajul preturilor la convorbiri, in comparatie cu abonamentele noi.
Oricum, atata timp cat iti faci un calcul si iesi mai bine cu ele e bine sa le pastrezi, pentru ca e usor sa migrezi la un abonament nou, dar la cele vechi nu vei mai putea reveni. :)

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mama mea e pe un astfel de abonament, tot incerca sa il schimbe, i-am sous ca pana nu ii zic ca nu mai poate functiona abonamentul sa nu renunte la el. E folosit doar in reteaua digi rezulta costuri de convorbire zero.

#21
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Sunt multe persoane care au acest abonament inca dar il folosesc doar pt retelel fixe RCS&RDS si Telekom respectiv Digi deoarece ce gratis.

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Exact! De ce ar plati 2 Euro in acest caz!

#23
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
Eu am digi tel (fix) asociat si digi mobil share, de pe ambele am doar nelimitat vice doar in digi. La 5 lei nu vad de ce sa il schimb.

#24
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,440
  • Înscris: 29.04.2010
Si mai ai 200 min in Telekom fix, problema e... cine mai are fix (Rom)Telekom?!

#25
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salutare,
confirm si eu ca am fost sunat de RC digi,nimic nou dar nu am inteles totusi rostul acestui telefon.
Poate credeau ca daca insista voi cadea in ,,plasa,, lor.
Aveau toate datele si mai ales pretentile mele si totusi vroiau sa trec la un abonament superior,mare-i foamea de bani.
Asa ca stati linistiti toata lumea care aveti asemenea ab. mingea e la ei si totul depinde de noi cum stim sa negociem,bafta si convorbiri placute tuturor.

#26
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Mie mi-au bagat pe gat pilula ca nu imi mai fac nicio modificare la contractele actuale daca nu inlocuiesc Digi Net Mobil 4 Asociat cu ceva pe bani. Cred ca urmeaza sa fac o cerere si apoi sa sesizez OPC-ul. Sau cred ca merge totusi din digicare sa fac modificari, fara gargara.

Edited by rioachim, 24 June 2015 - 23:10.


#27
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Odata cu modificarea unei optiuni la contractele vechi, automat trebuie sa modifici abonamentul, am incercat eu cu OPC, n-am rezolvat nimic, decat servicii nefunctionale.

Edited by Bukovina, 25 June 2015 - 11:58.


#28
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Am un abonament mobil share pe care il folosesc in sim 2 pentru convorbiri in reteaua rds fix si mobil .
Din cauza acestui abonament nu vor sa-mi dea promotia net 1 giga cu 45 lei (in loc de 55 lei) pina nu renunt la el sau trec la un abonament pe bani .
Am tot de la ei, tv, internet, telefon fix, mobil cu abonament 2Eu dar tot nu vor sa-mi scada taxa DESI nicaieri nu scrie acest lucru !
Intrebare :
merita sa mai tin acest abonament sau il trec pe 2 Eu ?
este legal sa nu-mi dea net 1 giga la tarif redus desi am totul de la ei ? aici doresc sa-mi spuneti ce sa invoc, cind ma cert imi place sa ma cert in termeni legali (daca este cazul)
multumesc.

#29
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate conditiile sunt unele impuse de operator, nu pot fi discutate generic. RDS-ul da... RDS-ul impune... regulile in acest caz.
Daca se merita pastrarea acelui abonament, doar tu poti decide.

Daca vorbesti doar in reteaua RDS-ului cu el, nu stiu daca se merita sa faci schimbarea. Banuiesc ca pentru convorbiri nationale folosesti alt operator.
In acest caz trebuie sa vezi daca ai acoperire de la DigiMobil unde ai tu nevoie si daca nu cumva ai iesi mai ieftin sa-ti portezi actualul numar de la celalat operator (SIM 1), si sa treci la abonamentul de 2eu de la RDS. Eventual sa-ti inchizi numarul ala de la RDS de la abonamentul Share daca nu poate fi "suprascris" cu numarul portat. (cred ca totusi se poate porta peste, trebuie intrebat, oricum, inchis sau portat peste... tot aia e, numarul de la RDS o sa dispara in amble cazuri)

Cu 2 euro (TVA inclus) ai asa pe luna:
- 200 de minute nationale (in retea ai minute nelimitate);
- 3GB trafic de date.

Edited by Ciubex, 08 July 2015 - 11:19.


#30
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Se poate porta alt nr peste orice nr din DigiMobil.

#31
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Ce pierd la pod cistig la vama , respectiv reducerea de abonament 10 lei va acoperi un abonament nou de 2 Eu.
Nu am nevoie de portare avind in vedere ca numai sporadic apelez de pe rds , ce m-ar ajuta cit de cit ar fi internetul 3G care acum este doar wifi .
Doar in oras folosesc RDS , pentru exterior am alt operator .

#32
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Mi-a soptit o pasarica (de la un punct digi) ca de la 1 Septembrie se anuleaza abonamentele de tip share (asociat). Adica modifica contractul si celor carora nu le convine, sa rezilieze. Cine are mai multe informatii?

#33
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pai nu ai intrebat pasarica aia cat de oficiala e situatia?
Nu cred ca isi permita sa modifice un contract fara acordul partilor implicate, s-ar trezi cu prea multe plangeri la OPC si apoi astia i-ar amenda imediat, atat asteapta.

#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
Cat timp ai varianta rezilierii la liber, pot modifica oferta/tarife/ce vor.

Ca fapt divers, io aveam telefon fix gratis,  acum cateva luni l_au taiat.

#35
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Mi-a prezentat simplu situatia: de la 1 septembrie se scot. Perioada contractuala initiala pentru aceste abonamente a expirat, deci asa cum poti si tu cere rezilierea contractului, asa pot solicita si ei. Ceea ce e perfect adevarat. Sau modifica partea din contract cu digi asociat, cum a fost atunci cu taxa de 5 lei pentru telefon fix, numai ca acum il taie de tot.

#36
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pai atunci o sa le trimita alora mesaje de multumire pentru colaborare si gata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate