Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Se retrag abonam. digi mobil share?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Ma gandesc ca la un moment dat cei cu oferte retrase vom fi trecuti pe cea curenta. http://forum.softped...2#entry16631683
Am Digi Mobil In Familie la €1.24, oferta ce a fost valabila pana la 28.02.2014. Si eu as vrea sa stiu ce se va intampla. Poate a sosit timpul pentru un Optim 2.

#38
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 slai, on 24 august 2015 - 17:44, said:

Ca fapt divers, io aveam telefon fix gratis,  acum cateva luni l_au taiat.
Cred ca alta e problema aici , introducind retea gigabit au nevoie de toate cele 8 fire si au taiat albastru/albastru alb de la telefon si l-au bagat la net . Singura solutie este fixomobil sau un telefon capabil 3g si cartela pentru fix, greu de obtinut dar nu imposibil .

#39
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

 rioachim, on 24 august 2015 - 17:47, said:

Mi-a prezentat simplu situatia: de la 1 septembrie se scot. Perioada contractuala initiala pentru aceste abonamente a expirat, deci asa cum poti si tu cere rezilierea contractului, asa pot solicita si ei. Ceea ce e perfect adevarat. Sau modifica partea din contract cu digi asociat, cum a fost atunci cu taxa de 5 lei pentru telefon fix, numai ca acum il taie de tot.
Pai si nu-s obligati sa anunte cu 30 de zile inainte?!

#40
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Intre timp am mai sunat la xxxx.400.401, nu stiau nimic; deci va fi o surpriza, poate da, poate nu, la noroc. Macar asa pot primi amenda de la OPC ca nu ne-au anuntat

#41
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

 rioachim, on 24 august 2015 - 17:37, said:

Mi-a soptit o pasarica (de la un punct digi) ca de la 1 Septembrie se anuleaza abonamentele de tip share (asociat). Adica modifica contractul si celor carora nu le convine, sa rezilieze. Cine are mai multe informatii?

De-abia astept. Asa ma lipsesc de Digi, ca si asa acoperirea e si nu e. Daca ar fi isteti,ar lasa abonamentul cu 0 lei si sa schimbe tarifele la min national. Asa, poate as mai pastra abonamentul. Sa il faca cu nelimitat in retea si tarife pe mobil de 1 sau 2 centi. Nu m ar deranja. Altfwl, adio.

Ar mai castiga ceva de pe urma acestor tipuri de abonament. Altfel, vor mai pierde o parte din clienti cu astfel de abonanent.

Edited by dan2014sv, 25 August 2015 - 17:22.


#42
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010

 rioachim, on 24 august 2015 - 17:37, said:

Mi-a soptit o pasarica (de la un punct digi) ca de la 1 Septembrie se anuleaza abonamentele de tip share (asociat). Adica modifica contractul si celor carora nu le convine, sa rezilieze. Cine are mai multe informatii?

Am sunat in call center, informatia nu se confirma...

#43
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
A... nu e frumos. Despre ce ne mai dăm cu părerea acum?Posted Image

#44
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Sa nu se modifice abonamentele pentru fix, sa ramana asa cum sunt acum..........Posted Image

#45
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
am fost si eu sa cer portarea unui numar de cartela vodafone peste numarul de share ... mi s-a spus ca nu se poate decat daca ii modific planul tarifar ( il aduc la zi la oferta curenta ) ... am renuntat sa mai fac portarea ...

Edited by vad, 25 August 2015 - 22:16.


#46
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007

 slai, on 24 august 2015 - 17:44, said:

Ca fapt divers, io aveam telefon fix gratis,  acum cateva luni l_au taiat.

 xilo, on 25 august 2015 - 06:57, said:

Cred ca alta e problema aici , introducind retea gigabit au nevoie de toate cele 8 fire si au taiat albastru/albastru alb de la telefon si l-au bagat la net . Singura solutie este fixomobil sau un telefon capabil 3g si cartela pentru fix, greu de obtinut dar nu imposibil .

nu, mi-au conditionat redeschiderea de trecerea telefonului la un abonament de vreo 5 lei.

#47
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu erau in drept sa conditioneze ceva daca din vina lor s-a inchis serviciul. Trebuia o reclamatie bine directionata la ANPC si sa vezi cum te rugau ei sa accepti redeschiderea serviciilor, numai sa nu ia amenda. Asta cu marirea veniturilor e o cacealma pe care operatorii o fac mizand pe lipsa de infromare a clientului.

#48
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Am fost sunat de o angajată RCS&RDS care mi-a propus un complet 3 în locul abonamentului share. I-am reamintit că la momentul semnării contractului, ambele părți au avut de câștigat și anume, RCS&RDS un venit sigur pe doi ani de zile (așa cum si-a dorit), iar eu un telefon mobil și un abonament gratuit Digi Mobil (chiar dacă la vremea aceea nu puteam vorbi de acoperire). Menționez că la acea dată am semant contractul din dorința de a susține o companie tânără care mai tăia din „elanul” granzilor.

Am recitit contractul și nu se specifică faptul că înțelegerea este pe o perioadă determinată de timp. Cu alte cuvinte, în momentul semnării contactului RCS&RDS s-au angajat ca în urma înțelegerii să primească un venit ferm pe o perioadă de doi ani în shimbul oferirii către client a serviciului Digi Mobil Share pe o perioadă nedeterminată.

#49
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Clientul nu este obligat sa reinnoiasca contractul, dupa cum vor cei de la RCS&RDS, asa ca abonamentele Digi Mobil Share raman in vigoare pana la prima reinnoire de contract. Eu, pe de o parte, le inteleg elanul celor de la RCS&RDS de a atrage toti clientii din abonamentele Share (asociate) in abonamente platite (chiar si cu 2 euro/luna), pe de alta parte, nu poti sa obligi un client care foloseste sporadic cartela Digi Mobil, mai mult pentru a primi apeluri decat pentru a initia, sa treaca la un abonament platit cu minute incluse, daca chiar nu are o nevoie reala de asa ceva.  Nu mai vorbesc ca Digi Mobil NU are acoperire nationala, cum au celelalte. Cand or sa aiba, discutam...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate