Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

De unde a stiut Pro Tv-ul că o să rupă cu show-ul lor ?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
Thorin_scut_de_stejar

Thorin_scut_de_stejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.01.2015
Eu ma intreb cum de au stiut cei de la Pro Tv ca o sa aiba maxim de audienta cu reality show-ul acesta ? Ce tehnici au folosit, cum de au masurat preferintele telespectatorilor, ce stiu ei si nu stiu altii ?

E clar ca n-au mers pe noroc deoarece acest show este in fiecare seara, inclusiv sambata si duminica, nu mai dau nici un film, e numai acest show. Cei de la celelalte posturi de divertisment (Antena, Prima, Kanal D) au si ei show-urile lor dar acestia mai mult incearca apa, daca nu are audienta este scos din grila.  

Ce ma surprinde e ca se uita atat de multa lume la un show fake, totul regizat, ce rost are sa te duci in jungla(asta daca sunt acolo) daca totul se desfasoara intr-un spatiu de 10m x 10m, un spatiu izolat, fara animale, fara insecte seara, fara temperaturi ridicate, fara umiditate ridicată, nu e nimeni transpirat, plus ca probele sunt clasice, sa treci legat la ochi printre serpi sau sobolani.

Important e ca show-ul a prins, pulimea se uită in fiecare zi, Pro Tv face o gramada de bani. Le-a iesit probabil mai bine decat sperau.
[ http://s1.postimg.org/j4mpx8z6n/rating.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Thorin_scut_de_stejar, 24 February 2015 - 22:00.


#2
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
ce show?

#3
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008
De cand a inceput "Show-ul" nici ca m-am mai uitat la PRO TV.

View PostThorin_scut_de_stejar, on 24 februarie 2015 - 21:53, said:

Important e ca show-ul a prins, pulimea se uită in fiecare zi, Pro Tv face o gramada de bani. Le-a iesit probabil mai bine decat sperau.
Eu nu cred. Sa nu fie facaturi sondajele alea. Nu vezi ca se poarta sondajele? Traim in lumea sondajelor. Daca te uiti pe 5 canale diferite toti zic ca au facut maxima audienta.. E pentru atragerea banilor de la platitorii de reclame. Nu pentru noi. Pe ei practic ii duc de nas.

Edited by StudioOne, 24 February 2015 - 22:02.


#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
E o emisiune inedită pt. România, pe lângă asta Cabral se potriveşte bine cu jungla...

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Pune audientele aratate si de alt post.
Ma incadrez in publicul scris de ei, dar ma uitam mai mult la pro tv cand aveau filme. Acum doar la stirile de la ora 7 dimineata ma uit la ei.
Daca sunt multi ca mine, cred ca le-a scazut acum audienta.

#6
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Mi-ar plăcea ca niște paparazzi să filmeze/pozeze pe vre-o „vedetă” din acel show, pe la vre-un restaurant, fast food, etc, și să se dea în presă. Atunci să vadă oamenii „zombii” că sunt păcăliți mințiți la TV.
Cât despre locație, bag mâna în foc că nu sunt în Africa ăia. Sunt undeva în România, cu plantele exotice plantate. Ei sunt în Africa și tot show-ul/ filmările sunt în acel spațiu de 10x10m. Chiar așa de proastă este lumea să nu-și pună unele întrebări și să înghită totul fără probleme?

#7
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu se uita nici dreaqu stai linistit ! Am citit pe Adevarul zeci de comenturi ,sunt, si in general cam 5 ,10 minute maxim zic cam toti ca s-au uitat .me tooo !

#8
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
@Lolopoco, si eu mi-am pus intrebari. Nu am vazut nici un african, puteau sa arate o mica prezentare la inceputul show-ului cum coborau din avion, vizitau putin orasul si calatoreau pana la destinatie, doar asa puteau fi mai credibili.

#9
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
De ce nu arata VIZA DE INTRARE IN AFRICA ?!

Am mai intrebat pe multi altii. De ce se evita raspunsul la intrebare?

Pasaportul lor + viza de intrare in Africa.

Edited by Rhesus, 24 February 2015 - 22:14.


#10
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostJaJe, on 24 februarie 2015 - 22:11, said:

@Lolopoco, si eu mi-am pus intrebari. Nu am vazut nici un african, puteau sa arate o mica prezentare la inceputul show-ului cum coborau din avion, vizitau putin orasul si calatoreau pana la destinatie, doar asa puteau fi mai credibili.

Vorba lui Bobonete, normal ca sunt pe la Campina, de asta stau in tricou, de asta au si doctori pe nume Duncan, e frumos al dracu la Campina,

#11
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Cine se mai uită la tembeliziunile noastre?
Și dacă da, de ce?

#12
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,352
  • Înscris: 29.07.2013
E un remake dupa Survivor are a facut furori in America !

Bun inteles, mult sub nivelul originalului !

Edited by argonaut, 24 February 2015 - 22:17.


#13
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
habar nu am despre ce vorbesti in ciuda reclamei continue. Habar nu am. Mai mult de 2 minute nu m-am uitat. Am vazut niste curve, niste tampiti si mi-am zis ca asta nu e romania. nu vreu sa vad asa ceva. si am folosit telecomanda

#14
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
@JaJe, vorba ta. Primul episod puteau să-l facă cum s-au dus ei în africa, în locația „secretă”. Dar nu au făcut nimic de genul. Nici nu s-au chinuit să facă așa ceva pentru că target-ul lor sunt babele și, în generel, persoanele fără discernământ. Acele persoane care cred tot ce aud la TV.
De exemplu, să-i văd pe ăia că se duc prin junglă, iar cameramanul să-i filmeze din spate, de exemplu, cum se duc să caute lemne de foc, apă, mâncare etc. Am văzut multe filme documentare, filmate în locații din africa. Pentru mine este greu să mă ducă de nas. Nici ai mei, din casă, nu cred circul lor. Chiar mama s-a uitat și ea 10 minute și a schimbate canalul, cu mențiunea „ numai minciuni!”.
Oricum, m-a bucurat reacția ei.

LE acum m-am uitat mai bine la poza din primul post.
Audiența aceea a fost „măsurată” și raportată doar la mediul urban. Când mă gândesc la mediul urban, mă gândesc la...mai bine mă opresc aici. Deja nu mai mă miră.

Edited by Lolopoco, 24 February 2015 - 22:23.


#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Nu mă prinde, mă uit un pic apoi schimb.

Are multe hibe de organizare şi regulament.

#16
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Iată că au început să posteze și cei care se uită, dar nu recunosc nimic :)

#17
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,130
  • Înscris: 10.07.2013

View PostThorin_scut_de_stejar, on 24 februarie 2015 - 21:53, said:

Ce ma surprinde e ca se uita atat de multa lume la un show fake, totul regizat, ce rost are sa te duci in jungla(asta daca sunt acolo) daca totul se desfasoara intr-un spatiu de 10m x 10m, un spatiu izolat, fara animale, fara insecte seara, fara temperaturi ridicate, fara umiditate ridicată, nu e nimeni transpirat, plus ca probele sunt clasice, sa treci legat la ochi printre serpi sau sobolani.

Important e ca show-ul a prins, pulimea se uită in fiecare zi, Pro Tv face o gramada de bani. Le-a iesit probabil mai bine decat sperau.
[ http://s1.postimg.org/j4mpx8z6n/rating.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Le da si alora ceva euroi si ii plimba prin jungla!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 24 February 2015 - 22:22.


#18
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View PostLolopoco, on 24 februarie 2015 - 22:19, said:

@JaJe, vorba ta. Primul episod puteau să-l facă cum s-au dus ei în africa, în locaČ›ia „secretă”. Dar nu au făcut nimic de genul. Nici nu s-au chinuit să facă aČ™a ceva pentru că target-ul lor sunt babele Č™i, în generel, persoanele fără discernământ. Acele persoane care cred tot ce aud la TV.
De exemplu, să-i văd pe ăia că se duc prin junglă, iar cameramanul să-i filmeze din spate, de exemplu, cum se duc să caute lemne de foc, apă, mâncare etc. Am văzut multe filme documentare, filmate în locaČ›ii din africa. Pentru mine este greu să mă ducă de nas. Nici ai mei, din casă, nu cred circul lor. Chiar mama s-a uitat Č™i ea 10 minute Č™i a schimbate canalul, cu menČ›iunea „ numai minciuni!”.
Oricum, m-a bucurat reacția ei.

LE acum m-am uitat mai bine la poza din primul post.
AudienČ›a aceea a fost „măsurată” Č™i raportată doar la mediul urban. Când mă gândesc la mediul urban, mă gândesc la...mai bine mă opresc aici. Deja nu mai mă miră.
Tare reactia lu' mă-ta

Edited by boggy20, 24 February 2015 - 22:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate