Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

De unde a stiut Pro Tv-ul că o să rupă cu show-ul lor ?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008

View Postgerbil, on 24 februarie 2015 - 22:48, said:

Show-ul este pe bune, nu este nici la Câmpina, nici la Buftea. Se filmează în apropiere de parcul național Kruger unde au mai filmat și alte țări acest show. Nu este o copie românească după Survivor sau alte emisiuni asemănătoare, este un show care a mai fost și în alte țări și care chiar așa se numește „I'm a Celebrity...Get Me Out of Here!”.

Pe mine mă amuză mereu când este deschis un astfel de topic, unde toți sunt Maria Tereza, nimeni nu ascultă manele, nimeni nu se uită la reality show-uri, toți se uita doar la Discovery sau emisiuni științifice. Dar în realitate știm și noi cum stau lucrurile.
Mai Gerbil mai...tu esti cameraman la PROTEVEU mai

#38
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
Un show slab, cu probe praf, si target  cu , creier cat o furnica.

Edited by joseph_lacroix, 24 February 2015 - 23:40.


#39
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Pentru ca prostie in tara si pentru ca democratie :).
Asta e, daca lumea nu mai poate sa traiasca fara sa-l vada pe pacha man mancand viermi (nu stiu daca asa s-a intamplat, dar titlurile din presa cu privire la subiect erau despre pacha man si viermi) atunci la asta sa se uite.

#40
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Show de second hand. Cu "vedete" pe masura. Prost cine se uita, nu cine difuzeaza.

Edited by keta, 25 February 2015 - 02:14.


#41
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Inseamna ca uneori s-au uitat 2 milioane de prosti. :)

#42
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postgerbil, on 24 februarie 2015 - 22:48, said:

Pe mine mă amuză mereu când este deschis un astfel de topic, unde toți sunt Maria Tereza, nimeni nu ascultă manele, nimeni nu se uită la reality show-uri, toți se uita doar la Discovery sau emisiuni științifice. Dar în realitate știm și noi cum stau lucrurile.
Este imbucurator ca pe softpedia sunt numai somitati,aici utilizatorii  asculta Bach si Mozart,citesc din Kant,Goethe etc.
Asa-i sta bine romanului sa fie ..fudul!Coborati fratilor in strada si o sa fiti surprinsi cati "telespectatori" ai Pro-ului sparg seminte si beau bere la colt de strada,cati injura ca la usa cortului,cati fac gratare in padure,cati soferi se urca beti la volan si fac accidente pe soselele patriei,cum zboara pungi pe strada si nimeni nu se apleaca sa puna la cel mai apropiat cos,o sa fiti surprinsi ca in anul 2015 exista cal si caruta pe soseaua principala,cati fura,cati mint,cata "mancatorie" si barfa exista intre colegii de serviciu,etc,etc!
Asta-i poporul, cu asta defilam,de-aia are Maruta audienta!Pana la urma si la coada nu este un spectacol sau, show pe limba unora, de cultura generala este un show mediocru unde cateva vedete fac diverse lucruri.Dupa uniiA, din ce apare la televizor nimic nu este bun si totul este "fake"!In televiziune este ca si pe softpedia,gasesti teme de discutii inteligente si teme de discutii ca asta!
Benderbut,surprinde-ma! tu,la televizor ce privesti?Nu-mi spune ca stai cu nasul doar in Discovery si Natgeo si privesti  la shouri adevarate pe internet!Cand descarci filme si muzica de pe internet sa stii ca nu te califici ptr ceea ce crezi ca vrei sa pari!

View PostBenderbut, on 24 februarie 2015 - 22:30, said:



Acest show este numit ''Isola dei Famosi'' adica ''insula celebritatilor'' care a aparut cu mult timp in urma ....

http://isola.mediaset.it/

View Postargonaut, on 24 februarie 2015 - 22:16, said:

E un remake dupa Survivor are a facut furori in America !


Hotarati-va, care si cum!

Edited by lik_lights, 25 February 2015 - 07:46.


#43
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmihaicozac, on 24 februarie 2015 - 22:01, said:

E o emisiune inedită pt. România, pe lângă asta Cabral se potriveşte bine cu jungla...

Nu e nimic inedit, tampenia, prostia, incultura, apetitul pentru prostul gust al celor  din zona "public comercial" e de notorietate, de foarte, foarte multa vreme, de  vreo 10-15 ani...

#44
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View Postcristinel07, on 25 februarie 2015 - 03:03, said:

Inseamna ca uneori s-au uitat 2 milioane de prosti. Posted Image

Ca asa spun ei...
Audienta poate a fost de cele 2 milioane, dar poate in primele 30 minute, sau cel mult in prima zi, pana s-a lamurit si un mare procent din prostime, care a mai gasit undeva in constiinta o mica rezerva de demnitate...
Inclusiv eu recunosc ca ma asteptam la ceva mai bun, dar m-am convins mult mai rapid decat cele 30 de minute...

Edited by bonygy, 25 February 2015 - 08:31.


#45
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Pro TV chiar si cu o mira in intervalul 20:30 - 22:30 face audienta maiare decat A1/KanalD. In '95 cand a luat fiinta, a revolutionat televiziubea din Romania, a adus altceva nou, iar unii au ramas fideli acestui post. E un fel de "must-have". Asta e tot secretul.

#46
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRhesus, on 24 februarie 2015 - 22:13, said:

De ce nu arata VIZA DE INTRARE IN AFRICA ?!

Am mai intrebat pe multi altii. De ce se evita raspunsul la intrebare?

Pasaportul lor + viza de intrare in Africa.

Foarte simplu.Pentru ca AFRICA nu-i o tara.Cum adica sa aiba viza de AFRICA?!?!?!?
Cat despre emisiune:pur si simplu nu ma intereseaza.Asa cum nu ma intereseaza nici un fel de "show-uri" prezentate la TV. La Pro TV ma uit DOAR la filme.La unele filme.

Si daca-i pana la o adica,daca nu exista Pro TV in grila de programe iarasi nu ma intereseaza.Cu sau fara acest program imi este totuna.

#47
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Este o tara ,si se numeste Africa de Sud ,stiti ,aia cu apartheidu in trecut .

#48
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

Quote

De unde a stiut Pro Tv-ul că o să rupă cu show-ul lor ?
aceiasi intrebare pune-o si cu filmu "Singur acasa" :)

#49
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
E o emisiune de cacat, dar e cacatul cel mai frumusel dintre cacati. Oamenii obisnuiti sa se uite la TV se uita, ce sa faca ? Doar n-o sa se apuce sa citeasca seara la ora aia, ce ai ?

#50
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Pacha man parca a plecat de la show pentru ca nu a rezistat fara tigari!Aseara cand se dadea genericul de final pe la vreo 22:27 ELENA LASCONI tragea din tigare ca turcul Posted Image

#51
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postdon_dannielo, on 24 februarie 2015 - 22:52, said:

Eu n-am inteles de ce scrie In Direct.
Nu le fute CNA-ul o amenda?

Ce nu ai inteles?  Esti greu de cap? Daca nu ma insel, provincia de unde se difuzeaza showul are acelasi fus orar ca Romania, deci Bobonete si Cabral chiar sunt in direct la ora aia, iar ei difuzeaza imaginile din ziua curenta, filmate anterior, sau celelalte zile, ai putea spune ca emisiunea este jumate-jumate, jumate in direct, jumate inregistrare.

Din cate reiese in topicul asta am ajuns o tara bolnava de neincredere, suntem paranoici, nu mai avem incredere in nimeni, si nu am inteles de ce trebuie sa-i judecati pe cei carora le place acest show, este dreptul fiecaruia sa se uite unde si cand vrea, probabil ca de asta traim prost, prea incercam sa raportam societatea la ce ne place noua, poate ar fi mai util sa invatam sa-i respectam pe ceilalti, fara sa-i judecam, fara sa-i etichetam, ca sunt prosti, ca sunt nu stiu cum, de parca noi am fi mai presus, sau na, am invatat o replica pe forumul asta, ( parca am fi miezul din dodoasca) hai sa ne uitam mai intai la barna din ochiul nostru,si apoi este bine sa-i judecam pe ceilalti.

Despre show? Este un show normal, o emisiune care cauta audienta, sincer sa fiu cu voi nu mi-ar fi placut un show unde competitorii sa fie genii ale fizicii, ale matematicii, poate ca ar fi fost interesant sa fie si Stephen Hawking pe acolo, dar dupa 2 zile spargeam televizorul, deci hai sa punem lucrurile acolo unde sunt ele, adica in ordinea lor fireasca.

Edited by sammydo, 25 February 2015 - 10:05.


#52
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postgerbil, on 24 februarie 2015 - 22:48, said:

Show-ul este pe bune, nu este nici la Câmpina, nici la Buftea.

Cea mai mare parte a scenelor e filmata la Buftea. Sunt doar o parte filmate in Africa.

Totusi eu n-am intels ce au rupt cei de la ProTV....

#53
MBS

MBS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.03.2012

View Postmarian_xxx, on 24 februarie 2015 - 22:42, said:

ce nu inteleg eu daca e un realiy show si se spune ca e  live dc nu poti accesa camerele video oricand vrei poate eu vreau sa vad ce fac la 2 noaptea:))) ar trebuisa poti accesa oricand camerel video de pe internet asa da ai zice ca stau in  "jungla" non stop:)
ori ei se duc acolo la fel ca la o emisiune regizata isi fac treaba apoi se lafaie la hotel in piscina si jacuzzi:))
eu unu nu cred nimik din emisiunea asta fake total

Camerele pot fi accesate 2 ore in fiecare zi,  banuiesc ca ar fi cheltuieli prea mari sa poata fi accesate 24/24, discutam de o transmisie cu regie de emisie si operatori.

Referitor la cei ce spun ca nu este africa... clar faceau ei baie in rau  si dormeau dezbracati la cum e vremea la noi.

#54
marycod

marycod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.04.2009
Citez din pagina oficiala a lui Bobonete de pe facebook .La inceput si eu eram sceptica deoarece aveam alte asteptari .
Salutare!
Din dorinta de a-mi face mai multi prieteni decat dusmani,m-am decis sa scriu acest mesaj usor lung dar pe care daca il veti citi si veti avea rabdarea necesara sa ajungeti pana la sfarsitul sau,veti gasi cateva raspunsuri la multele intrebari ce mi-au fost adresate in ultima saptamana.
Sunt in Africa de Sud unde prezint alaturi de Cabral,frumoasa emisiune "Sunt celebru,scoate-ma de aici!",zic frumoasa pentru ca in ciuda celor preconizate despre mine,mie chiar imi place,lucru care nu este obligatoriu si pentru voi pentru ca va inteleg daca aveti alte pareri si gusturi,la randul meu nici eu nu ma uit la tot ce e la televizor si nici macar la tot ce difuzeaza ProTv-ul,adica imi place MasterChef dar nu mai uit la Romanii au Talent pentru ca nu-mi place genul showului si am si treaba vinerea,in schimb nu pierd nicio editie din Vocea Romaniei si trebuie sa recunosc faptul ca unele dimineti le incep mai usor daca imi privesc prietenii, la Neata cu Razvan si Dani,da,sunt om si am preferinte si gusturi personale,asa ca va mai spun inca o data ca inteleg daca nu va place acest format.
Zic format pentru ca "Sunt celebru,scoate-ma de aici!" nu este o inventie romaneasca si nici macar nu e facuta doar de o echipa de romani,asadar aceasta emisiune are un producator,un regizor ,un scenarist,niste preentatori si cateva celebritati ,unele mai celebre sau mai putin celebre decat altele,asa cum cere formatul.
Echipa este o echipa mixta formata din nemti,slovaci,romani,sud africani,englezi si un congolez (din Berceni,nu dau nume) si credeti-ma ca nu folosesc termenul de "echipa "doar asa ca sa dea bine la text,aici chiar s-a format o echipa misto.
Bun,revin la ale mele si va spuneam ca noi prezentatorii avem un scenariu de respectat si chiar daca voi credeti ca noi facem probele grele sau ca noi nu vrem sa dam mancare vedetelor,aflati ca nu e chiar asa.
Nimeni nu este aici din obligatie si doar din sacrificiu,pentru ca am acceptat aceasta propunere dupa ce am vazut exact despre ce este vorba si m-am gandit ca o sa fie o experienta super si o provocare totodata pentru mine care nu am prezentat niciodata o emisiune si cu atat mai putin una LIVE si in prime time.
Nu am renuntat la Bobita si Las Fierbinti iar sezonul 7 sta sa vina curand si pe ecrane dar atentie,asta e ceva diferit aici,e un alt rol daca vreti sa-i spunem asa.
Odata inceputa emisiunea,au inceput sa apara mesajele,atat pe pagina de socializare a showului in sine,cat si la mine pe pagina personala,unele de incurajare si de felicitari dar si foarte multe in care eu eram balacarit pentru format si pentru faptul ca emisiunea nu e ce s-a comunicat ca va fi si ca vedetele nu sunt vedete si multe altele si s-a ajuns pana acolo incat o domnisoara cu varsta aflata sub 18 ani mi-a scris un mesaj din care nu pot sa va reproduc mare lucru dar m-a adus in stare sa-i raspund cu "Stupido!",fapt pentru care mi-a parut rau ulterior si imi cer scuze dar nu m-am putut abtine si eram destul de incarcat psihic din cauza reactiilor foarte dure din partea unora.
Asadar primul lucru pe care l-am facut,a fost sa pun un filtru pe pagina "under 17" ca macar cei ce vor sa ma injure,sa stie despre ce e vorba,glumesc dar filtru e pe bune.
Apoi am vazut ca zilele trec si multa lume ma acuza tot pe mine de ce se intampla cu preferatii lor si totodata participantii la acest show/concurs ca si cum eu fac regulile si eu decid ce si cum,nu am rezistat si am oprit si posibilitatea de a-mi mai putea scrie voi aici ,chiar cu riscul de a pierde si mesajele de suport si incurajare de la oamenii care deja au inteles despre ce e vorba in acest produs tv.
Acum consider ca timpul a mai trecut si ca voi nu veti mai fi la fel de inversunati si ca ati inteles defapt ce fac eu aici si despre ce e acest show,asa ca va rog daca aveti intrebari sau mesaje neplacute,trimiteti-le direct pe pagina oficiala a showului si nu ma mai confundati cu tot ce se-ntampla aici iar eu la randul meu o sa va raspund tuturor,in limita timpului disponibil,la tot ce vreti sa stiti si este legat de mine ca prezentator al showului si doar ca prezentator,nu ca altceva.
Acum as vrea sa va mai lamuresc niste detalii tehnice si credeti-ma ca nimic din ceea ce urmeaza sa va scriu aici ,nu e minciuna si as vrea sa ma credeti fara a pune mana pe Biblie si sa postez poza cu mine facand-o.
Sunt celebru,Scoate-ma de aici este o emsiune despre limita rezistentei umane in conditii vitrege de habitare pentru cateva vedete care au acceptat aceasta provocare printr-un contact semnat si stiut dinainte de a ajunge in ipostaze grele si dupa ce... au cantarit clar riscul,expunerea media si sansele lor la a face fata acestui format, pentru ca nimeni nu a fost obligat sa participe cum nimeni nu este obligat sa priveasca.
Se filmeaza in Africa de Sud.
Dimineata pe racoare se filmeaza "Provocarea Junglei" proba la care participa dintre celebritati doar cele votate cu o seara inainte de catre voi cei din fata televizoarelor si o proba care se cheama asa pentru ca aceasta padure din muntii astia unde filmam noi,nu este chiar ca o padure de prin partile locului meu de bastina si tinand cont ca eu unul am vazut o vegetatie usor ciudata,niste animale usor agresive si nemaintalinite pe meleaguri mioritice,umiditatea este de 90% si am avut onoarea sa ma vad si cu un Black Mamba (care era verde jur)...pai tinand cont de astea si de faptul ca suntem in Africa,am decis ca se cheama "Jungla" chiar daca nici eu nu-mi explic de ce nu ne ciupeste nimic si nu ne bazaie nici macar un tantar si eu credeti-ma, ca-s crescut la Dunare si stiu ce vorbesc...dar nu sunt aici unde filmam noi.
Aici unde filmam noi,nu sunt tigrii,lei,hipopotami,jaguari,leoparzi si nici rinoceri dar...dar ei traiesc liberi la doar 85 de kilometri de tabara noastra iar eu am fost sa verific,da exista,ei stau cu adresa in buletin la Kruger Park deci puteti verifica.
Seara intram in LIVE de la 20:30-22:30 iar in timpul emisiunii ruleaza si imagini inregistrate dimineata la Provocarea Junglei dar si materiale cu ce s-antamplat peste zi in tabara celebritatilor,asadar acestea nu sunt LIVE ca nu se poate si sper ca nu trebuie sa mai explic de ce.Pe finalul emisiunii LIVE,noi ajungem din platoul amenajat pentru prezentare la poarta taberei in cam 5 minute de mers cu masina si asta numai daca e condusa de un dement asa cum e domnul care ne duce in fiecare seara acolo la porti iar cand spunem STOP VOT inseamana ca pana in momentul ala s-au decis cei ce trebuie sa mearga a doua zi la Provocarea Junglei si mergem sa comunicam vedetelor.
In Live avem un platou amenajat pentru noi prezentatorii care conform unui scenariu scris de niste baieti, destul de talentati din punctul meu de vedere,cu replici,glumite s.a.m.d. trebuie sa-l parcurgem pe durata live-ului dar si pe desfasurarea Provocarilor Junglei.
Totul se intampla intr-un decor care pe alocuri mai are si cate o planta artificiala care a trbuit fi pusa acolo din lipsa ca alta nu era si ca nu poti sa rupi una din padure si sa o pui acolo pana se usuca si apoi rupi alta,nu,pentru ca aici ei tin mai mult decat noi la mediul inconjurator si credeti-ma ca pe drumul de tara de ne duce la Set,sunt minim 15 indicatoare care atentioneaza soferii sa mearga sub 20 kmh pentru a nu ridica praful pe frunzele copacilor...jur.
Deci poate nu arata asa cum ti-ai dorit tu,poate ca nu e chiar genul ala de jungla la care te asteptai tu,poate ca nici celebritatile nu sunt alea preferate de tine,poate ca nici noi nu suntem cuplul de prezentatori pe care ai fi pariat,poate ca nici formatul asta nu e unul care sa te atraga,poate ca si noi am mai facut greseli din cand in cand deci poate ... si tu inainte sa arunci cu pietre ,poate te gandesti la optiunile pe care le ai atunci cand stai acasa in canapea si vrei sa te uiti la televizor si poate daca vrei sa acorzi o sansa acestei emisiuni trebuie sa intelegi despre ce e vorba si mai apoi sa iei o decizie in ceea ce priveste parerea ta si in ceea ce priveste si mesajele sau comentariile pe care vrei sa le faci aici pe pagina mea.
Acest format nu poate fi placut de toata lumea,nu poate fi inteles de toti si nu cred ca producatorii showului au aceasta pretentie dar parerea ta trebuie sa se incadreze in limitele bunului simt si sa nu imi ceri sa suport mai mult decat e nevoie doar ca ,vezi Doamne, eu sunt persoana publica si mi-ai dat aici un like si gata culcat,sculat ca asa trebuie...nu...pentru ca nu e normal si va multumesc anticipat pentru intelegere.
Showul mai dureaza doua saptamani,e mai lung decat cele facute in U.K. sau in Germania dar este cel mai bun pana acum,din punctul de vedere al alora care detin formatul original si se vede asta si pe audientele inregistrate in aceasta saptamana istorica de'a dreptul in care voi ati decis ca ProTv-ul sa fie lider de piata in 7 zile din 7 si in Prime Time,doua saptamani in care celebritatile se vor confrunta cu foamea din ce in ce mai mare si cu provocari din ce in ce mai greu de trecut pentru ca doar unul dintre ei va castiga in final acest CONCURS TV,care concurs tv nu e nici rataciti in Panama,nici supravietuitorul si nici alt format inafara de "I'm a celebrity,get me out of here!".
In speranta ca nu v-am irosit timpul cu mesajul meu lung si inutil,va spun ca puteti sa-mi scrieti ,iar de astazi,pe adresa redactiei si numai in probleme ce ma privesc personal vis-a-vis de acest proiect si tot de astazi o sa postam in LIVE ,aici sau pe pagina Cabralului sau pe pagina Showului,un post la care sa puteti lasa in comentarii ,un mesaj pe care vreti sa-l transmitem la finalul emisiunii din seara respectiva,asta dupa ce alegem noi unul decent si frumos si pozitiv si de la un om bun catre un alt om bun,adica in tonul celor pe care le-ati vazut in astea 7 zile de pana acum.
In final va doresc sa fiti mai buni cu toti cei ce va-nconjoara si in primul rand sa fiti mai buni cu voi pentru ca asa cum zicea un mare savant,agresivitatea si rautatea este cel mai mare dusman al omului si din cauza asta noi vom disparea ca rasa candva...dar poate reusim ca acest candva sa fie cat mai departe.Nu va mai lasati influentati de unii si de altii ,ganditi singuri inainte sa trageti concluzii pentru ca doar asa va asumati in intregime ceea ce urmeaza sa faceti si doar asa nu va va parea rau mai tarziu.
Si mai dati-mi voie sa banez pe cine vreau eu atunci cand consider ca nu este potrivit mesajul sau cand este ultra vulgar,e totusi pagina mea.
Va urez o saptamana minunata si numai bune!
Doamne Ajuta!

Edited by marycod, 25 February 2015 - 13:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate