Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Cu masina spre Grecia prin Serbia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1493 replies to this topic

#775
Cristian_Arad

Cristian_Arad

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2017
agp626, da știu și sunt conștient de toate dezavantajele, dar totuși parca mă încântă ideea de a merge doar pe autostrada. Eu cel puțin urăsc partea de drum Arad-Smederevo pana la autostrada.

#776
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Eh ce sa zic eu atunci care vin din Oradea tot ruta tm-smederevo,de 7 ani,anul acesta prin iulie in halkidiki cu oprire prin Nis.

#777
Cristian_Arad

Cristian_Arad

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2017
Arad, Oradea cam tot aia e, eu nu fac pauza, așa ne-am obișnuit, soția e copilotul, și opririle la toaleta tot ea le stabilește. 😁😀😂

#778
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Fata de tine am in plus 113km,dar marog pana la autostrada este 315km acuma is curios cum au evoluat sarbii cu autostrada caci anul trecut nu am fost.

#779
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
la fel si eu, legat de curiozitatea cu autostrada in serbia.
pe de alta parte cea mai urata portiune la mine e caransebes-smederevo. :( nu am alte variante. am mers si pe la portile de fier si nu e ok deloc drumul. in schimb pe la resita si gradinari e oribil. imi rup suspensiile

#780
Cristian_Arad

Cristian_Arad

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2017
Voi când mergeți la greci, cei care ies pe la Moravita, de la Vârșeț pe unde mergeți? prin Panciova sau prin Jasenovo(adică pe lângă biserica alba)?

#781
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006

View PostCristian_Arad, on 06 mai 2019 - 14:27, said:

Voi când mergeți la greci, cei care ies pe la Moravita, de la Vârșeț pe unde mergeți? prin Panciova sau prin Jasenovo(adică pe lângă biserica alba)?


Jasenovo

#782
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
Jasenovo si apoi Crvena Crkva unde la mijlocul satului faci dreapta spre Vracev Gaj si tot inainte spre Kovin. (nu ajungi pana la Bela Crkva- Biserica Alba ca faci 10 km in plus )

Edited by agp626, 06 May 2019 - 20:34.


#783
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
Atentie la radare, pe traseul Moravita-Varset(Vrsac)-Smederevo. Limitele de viteza sunt ridicol de mici si tentatia de a calca acceleratia e mare cand stii ca mai e mult pana departe.

#784
Cristian_Arad

Cristian_Arad

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2017
mp_gerula, când am mers pentru prima dată pe aceasta ruta, în 2017, nu am crezut ca este posibil sa pui asa limite în bătaie de joc, am trecut pe lângă ceva rezervație sau pădure cu limita de 40 parca, eu cred ca intenționat au pus limitele asa mici, ca să ne ardă. Tocmai acesta este motivul, pentru care am spus mai sus, ca m-ar tenta varianta ocolitoare pe autostrada.

#785
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Acuma hai sa fim serios ca nu murim daca ne abtinem pe cei 115km pana la intrare pe autostrada de la Smederevo,la urma urmei mergem in concediu nu la curse.

#786
cofe92

cofe92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.05.2019
Am si eu o intrebare : de la ce benzinarii alimebtati in Grecia  ? Chiar daca fac plinul la iesire din Macedonia cum ati recomandat majoritatea , nu cred ca imi ajunge fara sa mai alimentez minim o data in Grecia, iar din ce am auzit combustibilul grecilor este foarte prost calitativ.

#787
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
@cofe92 nu stiu ce ai auzit tu, dar noi am mers si cu masini pe benzina si pe motorina, personale sau inchiriate. Am alimentat la diverse brand uri si masinile a fost OK. Noi folosim aplicatia fuelGR si alimentam de unde este mai ieftin sau la indemana.

@Cristian_Arad intre Vama Naidas si Smederevo sunt o multime de localitati cu limite de 20km/h in dreptul scolilor. Oare e valabil si in vacanta copiilor? In plus am nimerit camioane, tractoare, biciclisti, deci orice forma de incetinire :) . Din fericire e vorba de doar 80km. Dupa urmeaza autostrada si relaxarea e maxima, mai ales in timpul saptamanii, adica de luni pana vineri.

#788
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

View PostCristian_Arad, on 19 mai 2019 - 11:35, said:

mp_gerula, când am mers pentru prima dată pe aceasta ruta, în 2017, nu am crezut ca este posibil sa pui asa limite în bătaie de joc, am trecut pe lângă ceva rezervație sau pădure cu limita de 40 parca, eu cred ca intenționat au pus limitele asa mici, ca să ne ardă. Tocmai acesta este motivul, pentru care am spus mai sus, ca m-ar tenta varianta ocolitoare pe autostrada.
Limita de viteza "din" padure/rezervatie este mai mult decat necesara/obligatorie, si va sfatuiesc sa o repectati chiar si fara sa fie radar, si conducand cu mare atentie. Motivul este ca pe portiunea respectiva frecvent sunt accidente foarte urate cu animale salbatice, in special cerbi/caprioare, (in zona exista si semne de circulatie aferente), in majoritatea accidentelor sunt implicate autoturisme de RO, localnicii (procentual) fiind ceva mai constienti de pericol, soseaua aflanduse aproximativ intre padure si apa (Dunare).

Edited by w140, 19 May 2019 - 19:59.


#789
nusadann

nusadann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.01.2007
https://www.opiniati...onic/20/05/2019

#790
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,424
  • Înscris: 16.05.2007
vai de noi, bravo lor

#791
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Cf. articolului, timpul ar trebui sa fie mia mic cu 1h22min, facand diferenta la ce da acum g.mpas intre Nis si Salonic. N-ar fi rau deloc! :)

#792
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Cea mai buna veste inainte de concediu. inca o data, ca tara membra UE, sa ne fie naibii rusine de incapabili de suntem.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate