Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cu masina spre Grecia prin Serbia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1493 replies to this topic

#757
Fiu

Fiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.09.2008
Salutare
Anul acesta voi face si eu prima data traseul spre Grecia prin Serbia si Macedonia ( pana acum prin Bulgaria din lipsa de cat E la permis ).
Mentionez ca voi merge cu masina+rulota.

#758
simval72

simval72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.07.2017
Buna seara, are cineva ceva informatii noi despre autostrada din Serbia?

#759
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsimval72, on 26 februarie 2019 - 22:07, said:

Buna seara, are cineva ceva informatii noi despre autostrada din Serbia?
Oare ce info ti-ar trebui? Anul trecut era OK, deci speram sa fie cel putin la fel si anul acesta. Cand urmeaza sa pleci?

#760
flotam

flotam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.10.2012
Daca se mai deschid noi segmente de autostrada poate.

Posibil pana in vara sa fie integral autostrada, cu exceptia tunelului de la predajne unde a fost o alunecare urata anul trecut si se intarzie un pic. O sa fie doar o portiune de 5-6 km, in rest de la Smederevo pana in Grecia autostrada.

#761
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Citiţi toate topicele legate de subiect. Deja de anul nou autostrada în MK era gata. Sursa.


Sănătate şi toate cele bune !

#762
simval72

simval72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.07.2017
Multumesc! Voiam sa stiu daca va fi integral facuta. Anul trecut am fost in iulie si septembrie, am vazut ca se lucreaza puternic si credeam ca in iulie cand o sa merg din nou va fi gata integral.

#763
bejicu

bejicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.03.2012
Salut tuturor.
In iunie merg in grecia cu sotia si cei 3 copii. si vrem sa nu facem drumul dintr-o bucata. am vrea sa ne oprim undeva la mijloc
Un loc de cazare, un orasel sau sat frumos prin serbia pentru o noapte stiti? v-ati mai cazat prin serbia?

Mentionez ca plec din Timisoara. ruta Nis-macedonia de nord-grecia.

Multumesc.

#764
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,413
  • Înscris: 16.05.2007
eu aici stau, e aproape de autostrada, zona cu parcare si conditii bune. Pret decent.
Poti lua apartamentul daca e liber
M Garni Hotel

Edited by liberlamare, 09 April 2019 - 14:16.


#765
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbejicu, on 09 aprilie 2019 - 12:04, said:

Un loc de cazare, un orasel sau sat frumos prin serbia pentru o noapte stiti? v-ati mai cazat prin serbia?
Am studiat si eu problema asta zilele trecute ca sa fac o rezervare pentru o cazare intermediara (ruta mea va fi  Arad-Serbia -Macedonia-Kosovo).
Concluzia si recomandarea mea  este sa alegi un loc in care sa ai si ceva sa faci seara, pentru asta nu am ales orase mici sarbesti ca Lescovac sau Vranje, mi sau parut neinteresante.
Pot recomanda Nis sau Skopje (nu e mare ocolul) sunt foarte frumoase. Deasemenea poti sta in statiunea macedoniana Star Dojran si dimineata intrii in Grecia prin vama Doiran.
O zi buna

Edited by agp626, 09 April 2019 - 17:38.


#766
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Am stat la M Garni Hotel in 2017 si am scris despre el. E la marginea orasului, nu are restaurant si nu este nici un restaurant in zona. Noi am comandat pizza in acea seara. Am fost multumiti insa ca ne-au lasat sa folosim frigiderul din bucataria lor, in camera fiind unul foarte mic. Camera mare, baia mare, fara mobilier pe balcon. La micul dejun, care-I destul de sumar, cafeaua nu este inclusa si costa 50 centi. Sigur ca nu-i vorba de 50 centi ci de chestie, in sine.
O optiune este Vladicin Han. Sunt restaurante, magazine. Am stat Villa Grazia. N-a fost grozav, doar acceptabil. Si despre ea am scris.
Am mai stat in Kumanovo, in MK, tot pe la margine, dar intr-o pensiune unde gazdele ne-au facut sa ne simtim bine chiar daca am mancat doar mancare din alimentara din apropiere. Durmitor se numeste.
Asa ca, cel mai fain am stat la Nis, desi e cel mai aproape de RO. Noi ne oprim la Nis, la intoarcere din GR. Preturile in centru sunt bune, au un parculet dragut si am descoperit un restaurant excelent.
In Nis am stat si a fost perfect la Main Street Aparments si la Royal Apartments. Prima varianta e mai in centru si este si alegerea de anul acesta. Ne-a dat un apartament pentru 4 adulti desi eram doar trei. Imens, superb, nou, impecabil. Parcarea a fost inclusa in pret si a fost platita de gazda, in fata noastra. Peste drum este o alimentara mare cu de toate.
Peste tot, prin magazine, am platit cu cardul. Cazarile le-am platit cash, cu euro.

#767
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
In Nis am stat la Majesty Guest Accommodation, ieftin cu md inclus si parcare gratis pe strada, la 10 min. mers pe jos de zona pietonala si cetate.

Bejicu pleaca din Timisoara, pentru el totul va fi aproape si Nis la 5 ore si Macedonia la 7 ore de condus.

#768
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,413
  • Înscris: 16.05.2007
ce oras din Serbia merita vizitat pe ruta aceasta ?

#769
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
Nis. acolo e locul de nani cand merg in grecia. eu stau la hotel consul. in centru au zona pietonala, au cetate, au parc. e f frumos

#770
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,413
  • Înscris: 16.05.2007
la intoarcere o sa dorm acolo

#771
pmariushd

pmariushd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 25.03.2007

View Postliberlamare, on 09 aprilie 2019 - 14:14, said:

eu aici stau, e aproape de autostrada, zona cu parcare si conditii bune. Pret decent.
Poti lua apartamentul daca e liber
M Garni Hotel

Recomand si eu acest hotel.  Cand merg pe brate sau pe continent ma cazez dus/intors. Daca cobor mai mult spre Peloponez ma cazez doar la intoarcere. In apropiere este si un market mare unde poti plati cu cardul.

#772
Cristian_Arad

Cristian_Arad

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2017
Salutare din nou, din 2017 nu am mai fost la greci, anul acesta în iulie plec iar, aceeași ruta Arad-Thassos. În 2017 am plecat prin TM, moravita.... ruta clasica, anul acesta mă bate gândul să merg prin Ungaria, a mai fost cineva??

#773
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
Nu am fost, stiu ca GPS te trimite din Arad in Grecia prin Seghed , dar la o simpla socoteala:
Faci 150 km in plus.
Faci o ora in plus.
Platesti un segment de autostrada in Serbia in plus.
Platesti 10 e huvinieta in plus.

#774
cofe92

cofe92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.05.2019
Pe 12 februarie Macedonia si-a schimbat denumirea in Macedonia de Nord. Stie cineva daca simbolul lor international ramane MK , sau s-a schimbat, caz in care trebuie sa schimba cartea verde la asigurari? Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate