Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#1675
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postbullterrorist, on 07 februarie 2016 - 08:00, said:

Nu iau aparare MSF in ce priveste w10 de pe mobile dar daca lansau 950 in mai cred ca lumea fierbea de nervi.

Cei de la Microsoft castigau mult mai mult, inclusiv pe linie de imagine-marketing, daca lansau modelul 950 atunci cand Windows mobile 10 era in forma finala.Asa cum a procedat doar a dezamagit si a determinat multe persoane sa renunte la achizitionarea acestui model de telefon in detrimentul celor avand ca sistem de operare Androidul.Graba celor de la Microsoft de a lansa un sistem de operare nefinalizat i-a costat si ii va costa si anul asta.Foarte multi cumparatori asteapta o anumita perioada de timp  sa vada opiniile utilizatorilor si abia apoi isi cumpara produsul.
Cei care deja si-au instalat wm10 nu ar trebui sa critice deoarece in cunostinta de cauza si-au instalat un sistem de operare inca nefinalizat.Pe pagina Micrsoft esti avertizat de efectele negative legate de acest demers pentru cei care vor sa isi instaleze wm10, inclusiv ca li se poate defecta terminalul.

#1676
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Cum vad altii win 10 mobile http://wmpoweruser.c...ly-disgraceful/

Aici puteti cere dezvoltatorilor ce aplicatii va doriti http://wishapplist.com/en

Edited by varanhia, 09 February 2016 - 09:26.


#1677
valentin47

valentin47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.08.2015
Dupa cateva luni, m am cam convins de windows mobile, cam dezamăgitor, aveam asteptari mai mari. Au spus ca il vor lansa in decembrie, da de undeee...ok il amana pana ianuarie, nu e graba...in februarie tot plin buguri este, edge este execrabil....pana la urmă o sa il închidă.  de tot, ca merge numai pe minus cu acesta..cred ca o sa imi vand telefonul l640. Cu l950 au dat o in bara rau de tot

#1678
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008
Valentin, te contrazic.
In afara de edge, l950 a ajuns foarte bine in utilizarea zilnica. diferenta uriasa fata de stadiul in care a fost lansat (si in care l-am luat si eu).
iar w10 incepe sa se miste asa cum trebuie, iar ceea ce am zis cu ceva timp in urma incepe sa se implineasca. 2-3 luni si vreo 3-4 update-uri de bug-fixing si performanta si e asa cum trebuie. Mai au cam o luna si 1-2 update-uri pana acolo.

Acum nah.. pt mine experienta windows e noua si imi place, asa ca inghit mai usor neajunsurile momentan. Si am fost chiar rasfatat pe android, cu un Z3 Compact care mergea extraordinar de bine (nu insa de la inceput...).

singura problema a lui MS e ca s-au intins cu win10 prea mult si au fost "fortati" sa-l scoata mai devreme pe piata (odata cu 950), inainte sa fie gata. asta e... trec ei si peste asta....




Sent from mTalk

#1679
Ssj_alex

Ssj_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 27.10.2015
Încep sa se mai miste...niste lucruri,plus ca urmează un nou build...http://news.softpedia.com/news/antutu-benchmark-beta-for-windows-10-mobile-devices-now-available-for-download-500151.shtml

Edited by Ssj_alex, 10 February 2016 - 01:29.


#1680
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Va aduc la cunostinta doua articole interesante..........
http://wmpoweruser.c...illing-windows/
http://wishapplist.com/en/

#1681
zalxis

zalxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.03.2007
Un nou build lansat 10586.107
https://blogs.window...uild-10586-107/

#1682
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Pfff... Tocmai ce-i facusem ieri un factory reset.
Here we go again... ☺

O sa încerc varanta "insider release preview".

Edited by sorin83, 10 February 2016 - 21:52.


#1683
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Acum se descarca si la mine .107.

#1684
zalxis

zalxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.03.2007
Un pas inainte , aproape fara lag . Nu am facut factory reset .

#1685
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008

View Postsorin83, on 10 februarie 2016 - 21:46, said:

Pfff... Tocmai ce-i facusem ieri un factory reset.
Here we go again... ☺

O sa încerc varanta "insider release preview".

Acum nu trebuie dat hard reset dupa fiecare update...

Sent from mTalk

#1686
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu nu dadusem niciodata reset de cand trecusem ultima data la 10 (si am primit ceva update-uri).



#1687
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
De când am dat factory reset intampin o problema cu glance...
Nu merge si daca încerc sa accesez meniul din setări imi da FC.
Nu s-a reparat nici dupa ce am instalat build-ul de ieri pe insider preview release, nici daca am dezinstalat functia din storage si am instalat-o din sysapppusher, nici daca am dat câteva reset-uri din butoane.

#1688
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Parerea mea este ca pana la sfarsitul lui februarie 2016 se va lansa versiunea finala a windows 10 mobile avand in vedere ca in perioada 22 - 25 februarie se desfasoara la Barcelona Mobile World Congress unde sigur va fi prezentat si Lumia 650.
Deci prea mult nu mai este de asteptat ; posibil ca .107 sa fi fost ultimul build de insider preview

#1689
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Sper sa nu ai dreptate.

Inca mai au de lucrat..

#1690
fantasy_

fantasy_

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.01.2016
Intrebare pentru cei care au windows 10, instalat pe un telefon cu 1gb ram, cat de aproape este de stabilitatea si rapiditatea lui in comparatie cu windows 8.1, in acest moment? 70%?

#1691
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 30.03.2005
Eu nu am avut probleme in ultima vreme cu wp10. Ce ma deranjează e lipsa unor aplicatii (gestures beta, etc) si ca papa bateria mult ai rapid ca 8.1.

#1692
tbtafr

tbtafr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 15.11.2010
@fantasy_
Probabil că,în funcție de telefon, ai să primești răspunsuri de la 1 la 100%.Ba chiar ai să ai răspunsuri diferite de la posesori de același model.
Nu pot pricepe neam ,cum pe același model de telefon cu exact același caracteristici, Win 10 rulează diferit.
În fine..pe al meu 640 XL DS Dual sim ultimul build "alunecă" chiar mai bine decât 8.1.
Ceva în genul unui motor care merge mai "rotund" cu o benzina cu cifra octanică mai mare.
E o părere subiectivă desigur.Cum,de altfel, or să fie cam toate părerile.

Edit.
Până la urmă nu vei obține raspunsul exact decât atunci când îl vei instala pe propriul telefon.
Eu,contrariat de multitudinea de păreri de pe diferite forumuri,așa am făcut.Nu am avut ce pierde.doar puțin timp  pentru o reîntoarcere la 8.1.
N-a fost cazul.

Edited by tbtafr, 12 February 2016 - 11:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate