Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea
 PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...
 Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu
 

Digi Mobil - 2G

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1529 replies to this topic

#1171
Nora_05

Nora_05

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.11.2020
Salutare tuturor!As vrea sa portez numărul mamei mele de pe orange pe digi pt ca i-au crescut prețul la abonament,și i-au tăiat din beneficii.Mama are un nokia 3310,2G.Oare va merge bine și pe 2G la digi?Stiu ca digi are rețea 2G,dar din câte am auzit nu prea merge foarte bine.Aștept răspunsuri de la voi!Multumesc frumos!

#1172
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde de locatie. In principiu ar fi recomandat ceva cu 3G.

#1173
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 15.05.2010
2G este aproape la nivel national. E tot ce ii trebuie acel telefon

#1174
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 16.02.2008

View PostNora_05, on 06 decembrie 2020 - 16:59, said:

Salutare tuturor!As vrea sa portez numărul mamei mele de pe orange pe digi pt ca i-au crescut prețul la abonament,și i-au tăiat din beneficii.Mama are un nokia 3310,2G.Oare va merge bine și pe 2G la digi?Stiu ca digi are rețea 2G,dar din câte am auzit nu prea merge foarte bine.Aștept răspunsuri de la voi!Multumesc frumos!

Va merge foarte bine pe acel 3310. Scoateti telefoanele vechi de la sertare, caci astea noi te asculta peste tot :)

#1175
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,071
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu am telefoane vechi pentru ca am schimbat telefonul doar cand s-a stricat. Am doar Lumia 640 si Huawei 10 Pro.

#1176
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020

View PostNora_05, on 06 decembrie 2020 - 16:59, said:

Salutare tuturor!As vrea sa portez numărul mamei mele de pe orange pe digi pt ca i-au crescut prețul la abonament,și i-au tăiat din beneficii.Mama are un nokia 3310,2G.Oare va merge bine și pe 2G la digi?Stiu ca digi are rețea 2G,dar din câte am auzit nu prea merge foarte bine.Aștept răspunsuri de la voi!Multumesc frumos!

Nu recomand. Se aude groaznic 2G.
Cand mie imi intra fortat in 2G din 3G se simte imediat o mare scadere de calitate.

#1177
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,943
  • Înscris: 28.09.2017
E normal, în 3G ai HD Voice,calitate superioară a sunetului.

#1178
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 16.02.2008
Va pacaliti singuri oameni buni. Calitatea aceasta a sunetului este in functie de telefon, de reteaua cu care vorbesti si in ultimul rand de reteaua in care esti, in speta Digi.
De multe ori am convorbiri cu o calitate execrabila cu interlocutori din retele precum Vodafone, Orange si TK, iar asta din cauza acelor retele, sau a telefoanelor foarte slabe pe sunet.

#1179
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020
In cazul meu este vorba de convorbiri doar de reteaua Digi. Vorbesc des cu cineva care este tot in reteaua Digi, si cand intra 2G devine inutilizabil. Nu se mai intelege, la cateva cuvinte ma intreaba ce am zis. Deci, reteaua 2G a Digi este de slaba calitate.

Azi si-a revenit, am 3G si totul merge OK. Sa speram ca a fost ceva trecator.
Dar daca vor mai fi probleme voi fi nevoit sa inchid abonamentul sau sa portez numarul in alta retea.


Totusi, care e ideea ca Digi sa isi faca in 2020 retea 2G, care se folosea acum 20-25 de ani? Nu stiu ce clienti ar accepta azi o calitate atat de scazuta...

#1180
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
La fel ca și aia care accepta astăzi telefon cu maxim 3G...

#1181
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,912
  • Înscris: 25.12.2016

View Postkhristian78, on 12 decembrie 2020 - 12:06, said:

La fel ca și aia care accepta astăzi telefon cu maxim 3G...
Tu sesizezi idiotenia pe care ai spus-o?

#1182
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
@ khristian78 --- isteţ grămadă eşti. Reţea 3g nu-ţi dă 3g --- ai găsit soluţia a la gâgă. Schimbi telefonul!

#1183
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 16.02.2008

View PostPudu, on 12 decembrie 2020 - 11:52, said:

Totusi, care e ideea ca Digi sa isi faca in 2020 retea 2G, care se folosea acum 20-25 de ani? Nu stiu ce clienti ar accepta azi o calitate atat de scazuta...

Ideea este ca sa asigure acoperire mare in toata tara. Si ca fapt divers nu are treaba 2G-ul cu ce spui tu acolo. Se vede ca esti pe dinafara tehnic.

Si 3G poate fi HR in functie de releul pe care esti. Daca pe acel releu sunt x convorbiri simultan, INDIFERENT de tehnologia utilizata, pentru a se incadra in banda alocata fara a opri convorbirile, echipamentele trec automat de la FR la HR.

Am patit asta la Orange de multe ori.
Deci nu mai arunca cu acuzatii degeaba, atata timp cat nu te pricepi si habar n-ai de ce e fortat GSM-ul de la Digi ca sa dea HR si nu FR.

In locatia mea sa stii ca Digi ofera de cele mai multe ori FR in 2G. Se aude impecabil si la fel de bine sunt auzit de interlocutor.
Daca tu ai ghinionul ca sa fii intr-o zona aglomerata, nu e de vina Digi pentru asta.

#1184
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020
Nu ma intereseaza aspectele tehnice, eu platesc abonament si doresc sa pot vorbi la telefon in conditii bune.
Daca nu se poate la Digi, ma voi muta la alta companie. End of discussion.

#1185
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012
Si ai mei au patit la fel.
A fost o perioada cand se auzea foarte slab si infundat. Nici la inceputurile telefoniei in Romania nu se auzea atat de prost.
Au sunat la ei si li s-a spus ca se rezolva, a mes bine cat a mai mers dar dupa un timp au revenit problemele, asa ca le-am portat numerele la altii. Pana acum sunt multumiti, nu au mai avut batai de cap.


Este mai ieftin la Digi, dar pana la urma se adevereste proverbul : cat dai, atata face.
Pentru o diferenta de cativa euro nu merita sa stai pe 2G.

#1186
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru o diferenta de cativa euro iti iei telefon 4G, dar na...

#1187
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012
N-are rost sa schimbe telefonul ca sa ramana intr-o retea low cost.

#1188
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Normal, telefoanele low cost nu se pretează unei retele low cost.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate