Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cricovului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
834 replies to this topic

#55
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
Multumesc de informație

#56
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Nu va grabiti cu finisajele,eu sunt de parere ca trebuie asteptat sa iasa actele. BTW a mai trecut cineva recent,s-au apucat de turnat fundatia ultimului bloc de la strada? Eu cred ca pana nu termina fundatia ultimului bloc,nu poate intabula parcarea,implicit sa termine cu actele. Si la mine in precontract era mentionat ca termen limita 30 sept,insa le-am atras atentia ca nu era conform discutiei,si au modificat termenul in 30 iunie.

#57
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
@cristina  Cu placere. Am scris mai inainte nr. de telefon al lui Catalin. El te va duce la Toma.
@Alex Au acceptat sa modifice antecontractul?

#58
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
Daca au modificat  si nu au avut nimic de obiectat înseamnă ca s-au bazat pr ceva!
Nu ma grăbeam cu finisajele însa am sunat azi si mi s-a spus ca deja au început cu finisajele in corpul C, iar ca evaluatorul sa vina asta pentru cine face credit cu prima casa trebuiesc sa fie finisajele puse.

#59
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Am facut mai multe modificari in antecontract,printre care si aceasta cu termenul limita de predare al actelor. Am facut modificari chiar la notariat,am chemat chiar si notarul unde am avut nelamuriri.

Oricum mai este de munca, finisajele pe scara,lifturile de montat,finisajele apartamentelor,de amenajat parcarea subterana si spatiile din jurul blocului etc

#60
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
Da si eu am făcut mici modificări deoarece imi greșiseră etajul.
Am fost la banca sa duc antecontractul asta, iar persoana de la banca mi-a spus ca au mai lucrat cu ei si ca in general sunt ok cu actele mai exact parolisti.
Acum rămâne sa vedem 😊

#61
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Am fost in fiecare zi saptamana asta pe la bloc si se misca destul de bine cu fundatia la corpul A.

Dupa cum cred ca ati citit si voi cererea pt. credite prima casa au crescut cu 30% anul acesta. Daca se duc cu actele spre septembrie va fi mai greu. Dar sa fim optimisti.

#62
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Am intrat pe site acum si am observat ca apartamentele s-au scumpit cu 2-3 mii euro. Putem sa bem o bere....Posted Image

#63
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Ziceau ei inca de cand eram la vizionari ca urmeaza sa creasca preturile dupa Paste. Ne-am miscat bine Posted Image

Am trecut si eu ieri pe la bloc, au inceput sa toarne fundatia corpului A. Am trecut si pe la birou,am discutat cu dezvoltatorul,a spus ca se grabesc sa faca receptia corpului C ca sa poata sa scoata actele. Pentru receptie cred ca le mai lipseste centrala,apa pe instalatie si gaz pe instalatie Posted Image  Daca mai stiti altceva, postati aici ca sa aflam cu totii.

Edited by AlexEfy, 28 April 2015 - 14:34.


#64
yannro

yannro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.08.2013
Buna ziua vecinii,
iertati ortografia, sunt strain...
Am cumparat/rezervat pe 2 camere in corpul A, find ca locuiesc in Pitesti nu imi pot sa vad avansare santierului. Poate aveti niste poze... fundatie corpul A.
Multumesc anticipat.

#65
breaban

breaban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2015
Salutare,Posted Image
Si eu voi locui in scara A, apartament de 3 camere. Am pe acolo in ultimele 2 week-enduri si se misca destul de rapid cu constructia. Mai jos o serie de poze la interval de 1 saptamana.
(scuze pentru linkurile lungi).

Sunt de profesie inginer constructor si pot sa va spun ca pana acum lucreaza ok din punct de vedere al executiei. Nu este un standard ridicat, dar nici nu isi bat joc. O sa mai postez daca mai sunt si alte lucruri pe care le observ.

[ http://s17.postimg.org/u5hpez3bv/image1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s17.postimg.org/r3qx50q6z/image2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s17.postimg.org/fq4dttfob/image3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s17.postimg.org/gr4mixwnv/image4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s17.postimg.org/gpuopiuu3/image5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s17.postimg.org/4gbnyvamz/image6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Salutare,

@Breaban care este termenul de predare al actelor pentru corpul A si care este termenul de finalizare pt el?  Multumesc.

#67
yannro

yannro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.08.2013
Multumesc pentru pozele Breaban.

#68
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
@breaban Poti sa detaliezi? Ce crezi ca este bine si ce nu ?

#69
fokushima

fokushima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.05.2015
am auzit ca se judeca cu vecinii cum ca autorizatia de constructie nu este in regula.

#70
simpllly_m3

simpllly_m3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.04.2015
Ai auzit prost, probabil esti vecinul constructor de bloc. Inainte de a face precontractul am verificat daca au pe rol vreun proces in acest sens.

#71
fokushima

fokushima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.05.2015

View Postsimpllly_m3, on 05 mai 2015 - 19:54, said:

Ai auzit prost, probabil esti vecinul constructor de bloc. Inainte de a face precontractul am verificat daca au pe rol vreun proces in acest sens.

nu sunt niciun constructor  si nu am niciun interes in chestia asta....sa nu fim paranoici, da? Posted Image   stau cam la aprox 1 km de strada asta deci nu ma intereseaza... Posted Image

ma uitam acum pe net si vad ca PUZ-ul in zona e P+4 nu P+7. din ce am auzit, chiar s-au facut plangeri si este pe rol ceva. daca e doar un zvon asta e....daca nu, cred ca e nasol pentru cei care au cumparat deja. Posted Image

am vazut intr-un post mai sus ca o banca l-a sfatuit pe cumparator sa astepte pana la receptia finala....bun sfat.

Edited by fokushima, 05 May 2015 - 20:42.


#72
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Am precontractul in fata, autorizatia de constructie este 238/09.05.2014 pe Subsol+parter+4E + autorizatie de supraetajare din 19.06.2014 pe Subsol + Parter+ 5E +et6 partial duplex. Datele le-am verificat acum 5 minute pe site-ul primariei sectorului 6 si le confirm.

Nu vreau sa par paranoia, dar cum ai ajuns tu la acest topic?

Edited by AlexEfy, 05 May 2015 - 20:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate