Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cricovului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
834 replies to this topic

#37
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Salutare Posted Image Posted Image Posted Image ,
Nu stiu de ce-ar fi trecut 30 septembrie din moment ce e clar ca in doua luni e gata si interiorul din corpul C. Sper sa ma insel. Nu ma deranjeaza acest lucru deoarece nu ma mut pana anul viitor cand metroul va fi aproape gata. Problema e doar la obtinerea creditului prin prima casa.
Oricum avem varianta de credit la BRD tot cu avans de 5%.
Referitor la finisaje a optat cineva pt modificari, a renuntat la ceva din ce au oferit ei?

#38
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Verbal mi-a spus agenta ca la sfarsit de mai avem actele,in precontract am gasit 30sept, tot verbal l-am intrebat pe patron la notar,fara doamna agenta de fata,si mi-a spus iunie-iulie. Acum nu stiu ce sa mai cred,pot doar sa sper ca pana la jumatatea lunii iunie sa avem actele :). Eu am luat in Corpul C,2 camere.

#39
VasAndrei

VasAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.01.2015
Gresie

Pardon pozele de mai sus sunt faculte la placile de faianta
Asta este gresia...

astea sunt pozele cu alternativele pe care le dau ei...inca nu am pus mana pe catalogul de usi

si inca o chestie...pt cei care au semnat antecontractul si nu au fost informati...daca se doresc modificari in corpul C....acum ar fi timpul lor, pana in finisaje, este un domn inginer Manta Mihai 0722.316.777...un tip super flexibil...il sunati, va intalniti cu el in apartament, ii spuneti ce vreti, omul va trimite un mail cu costurile si daca ii dati acceptul le face...eu am mai vrut niste modificari, priza cabluTv in bucatarie...priza 2.20 in baie langa blatul de lavoar...si fire pt spoturi in dormitor...la dressing...astept sa imi timita mail cu pretul, sa vedem cat de rentabil o sa fie sa le fac acum.

Attached Files



#40
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
@VasAndrei   Multumesc. Foarte utila informatia cu dl Manta.

Cel care se ocupa cu gresia este dl. Catalin, telefon 0763.660.168. Sper sa nu ma injure.....Ideea este ca daca acorzi o atentie (nu stiu cat de mare inca) se rezolva ceea ce doresti. Eu am renuntat la gresia si faianta oferita de dezvoltator.

#41
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Ei s-au exprimat ca in luna iunie apartamentele vor putea fi evaluate de catre banci(apartamentele finisate,casa scarii finisata,lift montat),sa speram ca ne dau actele la sf de mai,inceput de iunie asa cum au promis.

#42
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Pentru ca iti doresti asta sper sa fie asa. Nu prea vad cum sa ia receptia fara ca blocul sa fie gata, dar cine stie?

#43
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Pai tocmai,ca blocul este gata(mai putin finisajele). Corpul C este un bloc,corpul B este un alt bloc,si A la fel. Sunt cladiri separate ce nu au legatura una cu cealalta.Singurul lucru comun este parcarea subterana. Apropo de parcare subterana,s-a interesat cineva despre modul in care e construita? Sisteme de drenaj? Protectie pentru infiltrari ale apei? Sa nu ne trezim cu masinile inundate in viitor :)

#44
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Eu le-am cerut actele macar pentru sfarsitul lunii august si mi s-a spus ca nu vor fi gata... Nu au putut sa mearga concomitent cu constructia pentru toate corpurile, datorita configuratiei terenului si a blocului. In final va fi un singur bloc.
Nu cred ca a intrebat cineva de parcare cum e facuta. Oricum ti-ar spune ca e bine facuta...Posted Image . Testarea o vom face noi.
Cine mai vorbeste cu Carmen poate intreba.

#45
simpllly_m3

simpllly_m3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.04.2015
Ramses211  tu pentru care corp ai cerut actele?

#46
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Corpul C

#47
simpllly_m3

simpllly_m3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.04.2015
Mie pentru corpul C mi-a spus ca actele vor fi gata sfarsit de mai, inceput de iunie, dar nu te vei putea muta pana la sf lunii august. Poate nu se referea la acte, ci la mutatul propriu zis.

#48
AlexEfy

AlexEfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.04.2015
Mai are cineva ceva vesti proaspete?

#49
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
Buna tuturor,

Si eu am dat un avans pentru un apartament din corpul C si acelasi lucru mi s-a spus ca actele vor fi gata la sfarsitul lunii mai inceputul lunii iunie
Este cineva care a ales sa-si cumpere finisajele?

#50
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
In antecontract ce data s-a scris pt. predarea actelor ? Eu am ales sa-mi cumpar finisajele (gresia, faianta si parchetul).

#51
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
In antecontract termenul maximal este de 30 Septembrie.
Ai cumpărat deja finisajele?

#52
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Da. Gresia si faianta. Sunt aproape si montate.

#53
Cristinaa87

Cristinaa87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2015
Te intreb pentru ca urmează sa le iau si eu zilele astea, a trebuit sa cumperi si adezivul ala sau il au ei? Ai luat legătura cu pers care le pun, ma gândesc ca trebuie sa le dai ceva pentru o atenție mai sporită!😊

#54
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Evident ca trebuie data o atentie....pentru atentiePosted Image . Adezivul il pun ei. Ideea este ca ar trebui sa-ti iei tu coltarele la faianta. Depinde de ce nuanta ai tu la faianta. Si poate chitul de finisaj. Dar poate se nimereste cu ce au ei. Cel care se ocupa cu montajul gresiei si fainatei il cheama Toma si chiar stie ce face. Sunt foarte multumit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate