Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta
 

Haine comode pentru dormit? Materiale care "respira"

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View PostContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 10:05, said:

Eram in supermarket, mi-au placut? Ce pot zice mai mult? Nu m-am asteptat sa dau de asemenea pijamale, asemenea material, chiar ma gandeam ca este calitate mai buna, din fericire gasisem la oferta ce cumparam, aveam o suma pe plus si am zis sa cumpar si eu ceva dragut, ca tot este perioada sa iti cumperi un cadou, am zis sa iau ceva util pentru casa, pijamale.

Aaaa, acum se explica totul, toti am crezut ca ai luat pijamale pentru tine, cand colo, tu ai luat pentru casa. E clar. Aveti aceiasi masura?

#20
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

View Postcasablanca1000, on 02 ianuarie 2015 - 10:00, said:

eu ma uit mereu sa fie 100% bumbac si masura 40 (asta inseamna cu o masura mai mari decat hainele pe care le port in oras)
Bumbac 100% - Notat.

View Postwasteyard, on 02 ianuarie 2015 - 10:01, said:

Pe de alta parte, ce mama ma-sii, banuiesc ca ai o varsta, pana acum cred ca ai avut ocazia sa dormi imbracat incepand cu costumul de nastere si terminand cu costumul de ski, tu ce concluzie ai tras, in care te-ai simtit mai in largul tau?
Prima pereche cumparata din Supermarket, pijamale folosite? Fara numar, am 3 in casa(fara astea 2... care sunt incomode).
Omul traieste si invatata, ce era normal? Sa dorm in pijamalele astea? Doar pentru ca le-am cumparat? Asta este, mi-am invatat lectia, caut sa nu mai repet greseala.

#21
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,076
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcasablanca1000, on 02 ianuarie 2015 - 10:05, said:


haha, sunt femeie...

N-am stiut :D

#22
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

View Postspare-me, on 02 ianuarie 2015 - 10:03, said:

inca n-ai depasit varsta la care iti cumpara parintii chiloti, sosete si pijamale?
asta e subiect normal.
indicatii despre material gasesti pe eticheta.
de asemenea, in 100% din hypermarketuri poti face retur daca nu esti multumit, daca pastrezi bonul si nu rupi eticheta. (ca si in 99% din magazinele ce vand imbracaminte de orice fel)
acum mai explica-ne cum e asta subiect serios...
Stiu treaba asta, 24 sau 48 de ore, doar ca pijamalele au stat acasa, eu am fost plecat din localitate, cand m-am intors m-am imbracat in cadou si GATA...
Si sa fiu sincer? Am o varsta, pot sa imi asum "pierderea", asta fara sa ma duc in supermarket sa returnez pijamalele.
O sa ma duc sa cumpar altele, dar ma bucur ca am profitat de ocazia asta sa intreb despre material si model.

Edited by ContOficial, 02 January 2015 - 10:12.


#23
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
vezi sa fie si largi la gat, unii producatori le fac stramte la gat de te sufoci

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,848
  • Înscris: 30.10.2003
Cel putin trebuia sa-ti dai seama de material inca din magazin.
Daca esti asa de pretentios la pijamale cel mai bine cauta review-uri pe net si dupa aceea du-te la cumparaturi. Cel putin eu asa fac. 2-3 saptamani ma informez, dar dupa aceea stiu sigur ce vreau.
Ti-am zis vezi producatorii autohtoni. Daca esti intrun oras mare sigur au un magazin de specialitate unde gasesti pijamale de calitate.

#25
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 09:54, said:

Si eu folosesc la somn tricourile vechi, zic de cele care sunt din bumbac. In tricouri sport(sintetice) nu pot sa dorm, se simt incomode pe corp.
Tot asa nu pot sa dorm in pantalon de trening din material sintetic, iarna nu reusesc sa ma incalzesc in ei, vara transpir, nu respira piciorul.


Stiu de ele, am vazut si la vanzare, doar ca nu am asa de cald in casa.
Asa cunosc care stau in capot de baie, iara? Mie nu imi pare prea comod, dar nici nu discut gusturile omului.


Sa dau exemplu:
Eu am cumparat pijamale in genul asta [ http://www.miru-shop.ro/pics/mediu/40_30_prd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am constat ca sunt aspre, sunt incomode, la gat au guler lucios foarte neplacut, ele in sine sunt neplacute pe corp.
Ps: Am luat pijamale care seamana cu cele luate de mine, nu sunt chiar astea din poza, nici de la firma asta, doar modelul.

Am pijamale asa:[ http://haine-barbati.buticul.ro/product_images/12/22/haine_de_firma_pijama-din-catifea_24562.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sunt comode, sunt vatuite pe interior, iarna se simt calduroase, vara nu transpir in ele.
ETC..
Eu port ca in prima poza vara si sunt comode.

#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,848
  • Înscris: 30.10.2003
Astia de la Tchibo au produse cat de cat ok, au si magazinele TCM. Cateodata vand si pijamale.

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,204
  • Înscris: 07.11.2006
Cele mai comode si mai elegante "haime de dprmit" sunt cele cu care te-a inzestrat Mama Natura:pielea proprie.
Adica dormitul in pielea goala!!!

#28
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View Postadisz, on 02 ianuarie 2015 - 10:57, said:

Cele mai comode si mai elegante "haime de dprmit" sunt cele cu care te-a inzestrat Mama Natura:pielea proprie.
Adica dormitul in pielea goala!!!

si sa folosesti ca lenjerie de pat, obligatoriu, saci din iuta :))

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,848
  • Înscris: 30.10.2003
Si perne umplute cu frunze de cucuruz. Asa avea bunica-mea.

#30
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Eu dorm in tricou si pantaloni scurti.

#31
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012

View PostContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 09:24, said:


Nu imi pare subiect de trolat, nici fun, doar sunt curios ce haine sa caut pentru dormit.

Tu ai coborat de vreo 2 zile din copac si vrei sa inveti cum se traieste pe pamant?
Ca altfel nu imi explic intrebarile superaberante pe care le postezi.

Se muta la Girls at play, asta nu e de Dezbateri.

#32
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
:)) Asta i se trage de la chestia cu barbatii care folosesc "capoate de baie"...

#33
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014

View Posttidicristi, on 02 ianuarie 2015 - 09:41, said:

Material , in sau bumbac . Strabunicii nostri dormeau in camasi de noapte . Erau utile , la toate "operatiunile" care se fac in pat ! Somn , sex , etc .

Da, au deschidere completa jos. :)

#34
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

View Postcasablanca1000, on 02 ianuarie 2015 - 10:25, said:

vezi sa fie si largi la gat, unii producatori le fac stramte la gat de te sufoci
Am patit treaba asta, am tras de "gat" pana s-a largit, am tot intalnit pijamale sa fie BINE pe marime, sa se aseze bine pe corp, dar stranse la gat.

View PostBursul, on 02 ianuarie 2015 - 10:25, said:

Cel putin trebuia sa-ti dai seama de material inca din magazin.
Daca esti asa de pretentios la pijamale cel mai bine cauta review-uri pe net si dupa aceea du-te la cumparaturi. Cel putin eu asa fac. 2-3 saptamani ma informez, dar dupa aceea stiu sigur ce vreau.
Ti-am zis vezi producatorii autohtoni. Daca esti intrun oras mare sigur au un magazin de specialitate unde gasesti pijamale de calitate.
Am observat ca se comenteaza pe partea de "haine comode", dar dupa ce am cumparat pijamalele astea, din cauza asta am ajuns la solutia cu "spalat cu balsam" sa devina mai catifelata, ma rog... cat de catiflata o sa devina un asemenea material? Vedem...

View PostZIGZAG20, on 02 ianuarie 2015 - 10:47, said:

Eu port ca in prima poza vara si sunt comode.
Eu am luat poza de pe google, nu am cumparat modelul respectiv.

View Postadisz, on 02 ianuarie 2015 - 10:57, said:

Cele mai comode si mai elegante "haime de dprmit" sunt cele cu care te-a inzestrat Mama Natura:pielea proprie.
Adica dormitul in pielea goala!!!
Depinde, dormeam si eu in pielea goala... asta pana sa patesc de cateva ori sa fiu cautat: Pana ma imbracam(mai ales dupa somn..), pana alergam prin curte, sa zicem ca trebuia sa ma uit pe strada sa vad cine m-a cautat.

Edited by ContOficial, 02 January 2015 - 12:30.


#35
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Gol dormi cel mai bine. Eu nu suport nimic pe mine cand dorm. (Excludem dimineata cand se mai urca femeia pe tine dar nu dureaza mult si te trezesti)

#36
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,204
  • Înscris: 07.11.2006

View PostContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 12:29, said:



Depinde, dormeam si eu in pielea goala... asta pana sa patesc de cateva ori sa fiu cautat: Pana ma imbracam(mai ales dupa somn..), pana alergam prin curte, sa zicem ca trebuia sa ma uit pe strada sa vad cine m-a cautat.

Mai taie putin din scenariu ca deja am intrat in sfera SF.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate