Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Posesori de dihori? Help!

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postlucifer76, on 30 decembrie 2014 - 15:26, said:

Simpatici foc, astia mici Posted Image La cat de "mari" sunt, mancarea nu e o problema chiar de ar pofti doar kobe beef.


Da si tu amanunte, ca astea sunt animale mai exotice pe aici. Unde-s veterinarii astai?


Vanatoarea de dragul vanatorii o fi, desi stiam ca cea de vulpi e interzisa. Dar cand iepurii iti mananca recolta, banuiesc ca e voie.
Chiar mi-ar place o nevastuica,dar nu stiu daca se vand pe undeva la noi si nu cred ca ar face casa buna cu papagalu meu.Posted Image

Edited by I2O, 30 December 2014 - 18:20.


#38
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012
La Falconvet am fost, e pe Vatra Luminoasă, sector 2  Posted Image

View PostI2O, on 30 decembrie 2014 - 18:20, said:

Chiar mi-ar place o nevastuica,dar nu stiu daca se vand pe undeva la noi si nu cred ca ar face casa buna cu papagalu meu.Posted Image
Nevastuica aia e chiar sălbatică. Filmuletul e facut de un tip care a salvat-o din ghearele unei pisici. Casa buna cu papagalul sigur nu face. E atat de puternica incat l- ar scoate prin gratiile custii, fasii. Posted Image

View PostByblos4, on 30 decembrie 2014 - 15:42, said:

eu zic ca tot mai usor ar fi cu un barbat
Posted ImagePosted ImagePosted Image am si bărbat în casă..E mult mai pretentios decat un dihor Posted ImagePosted ImagePosted Image

Edited by ele82, 30 December 2014 - 18:35.


#39
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postele82, on 30 decembrie 2014 - 18:32, said:

La Falconvet am fost, e pe Vatra Luminoasă, sector 2  Posted Image


Nevastuica aia e chiar sălbatică. Filmuletul e facut de un tip care a salvat-o din ghearele unei pisici. Casa buna cu papagalul sigur nu face. E atat de puternica incat l- ar scoate prin gratiile custii, fasii. Posted Image


Posted ImagePosted ImagePosted Image am si bărbat în casă..E mult mai pretentios decat un dihor Posted ImagePosted ImagePosted Image
Probabil ca e pui dupa marime,daca era adulta nu prea avea ce sa-i faca pisica,nevastuica e unu dintre cei mai feroce pradatori,ataca prazi de pana la 10 ori mai mari decat ele,de exemplu iepuri.

Edited by I2O, 30 December 2014 - 18:54.


#40
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VdRXuyBOyow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce nebun e Posted Image

Vs pisica:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HhZLb-YuvF0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0er35M3_OO4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dihor vs pisica:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sshZ8B7YQDY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum alearga dupa masinuta :).

#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
E intr-adevar un animal amuzant, dar de ce ai vrea sa ai asa ceva in casa? Nu e un animal potrivit de companie, nu sta sa-l mangai, nu te poti juca cu el deoarece e prea energic. E imposibil de controlat.

#42
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMizu, on 30 decembrie 2014 - 19:32, said:

E intr-adevar un animal amuzant, dar de ce ai vrea sa ai asa ceva in casa? Nu e un animal potrivit de companie, nu sta sa-l mangai, nu te poti juca cu el deoarece e prea energic. E imposibil de controlat.
Nici nu trebuie sa il controlezi,iti insenineaza ziua doar cu simplele lui giumbuslucuri.

#43
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012
Este un animal cu personalitate, unul care chiar interactioneaza cu stăpânul lui, poate fi dresat. Energie are cat cuprinde, dar pt un timp scurt, deodată vezi cum i se termina bateria si adoarme lat. Doarme foarte mult.

#44
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HPBrQJfweuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Furaciosi, e o adevarata aventura sa ii ai in casa :).

#45
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Ca sa te consolezi, afla ca eu nu am putut sa pun mana pe catelul meu pana pe la 6 luni cand a terminat cu schimbarea dintilor. Si nu eram la primul caine dar a fost cel mai muscacios. Si motanul cat a fost pui, pana pe la 7-8 luni m-a muscat de nu mai stiam ce sa-i fac. Din cate stiu eu dihorul de casa este numit ferret asta ca sa nu se mai oripileze unii cu " cum, dom'ne, tii dihorul in casa?" Le zici ca ai ferret si nu vor mai avea ce sa comenteze.

#46
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012

View PostFreddy12, on 03 ianuarie 2015 - 01:01, said:

Ca sa te consolezi, afla ca eu nu am putut sa pun mana pe catelul meu pana pe la 6 luni cand a terminat cu schimbarea dintilor. Si nu eram la primul caine dar a fost cel mai muscacios. Si motanul cat a fost pui, pana pe la 7-8 luni m-a muscat de nu mai stiam ce sa-i fac. Din cate stiu eu dihorul de casa este numit ferret asta ca sa nu se mai oripileze unii cu " cum, dom'ne, tii dihorul in casa?" Le zici ca ai ferret si nu vor mai avea ce sa comenteze.

Da, m-am obisnuit cu ideea ca trebuie sa am rabdare. Acum o manuiesc in mare parte cu manusi de piele, dupa ce mi-a pefrorat unghia Posted Image Dar incerc si cu mana goala, cu un fel de pasta cu vitamine pe deget, sa se obisnuiasca. Parca musca mai putin acum, insa uneori in joaca o cam ia razna.
Buna idee cu ferret Posted Image Eu ma gandeam sa zic la lume ca e o chupacabra :)))))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate