Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Posesori de dihori? Help!

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012

View PostMur_, on 29 decembrie 2014 - 20:45, said:

Pisi, daca tu imi spui cu ce te-am jignit, isi spun si eu ce sa faci ca sa-ti cante dihorul melodii de inima albastra, in loc sa te muste.

Pai toate raspunsurile de la tine au avut cam acelasi caracter....ma iei peste picior. Probabil esti o persoana reticenta, nu te condamn. Inteleg dreptul fiecaruia de a alege ce e mai bine pt pentru el. Dar eu nu vorbesc de lucruri amorale aici. Si nu inteleg de ce ma lovesc de genul asta de misto-uri. E casa mea, banii mei, timpul meu si nu deranjez pe nimeni cu faptul ca am un dihor DOMESTIC (Mustela putorius furo btw, nu Mustela putorius putorius,cel salbatic). In fine....
Daca intereseaza pe cineva totusi subiectul.... Mi-am luat inima in dinti si am lasat-o iar afara. O las sa se acomodeze cu casa. S-a mai linistit, acum inspecteaza peste tot. Voi incerca sa mai socializez cu ea cand nu va fi asa stresata. :)

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De ce nu il lasi 5-6 zile sa se acomodeze fara sa pui mana pe el?
Vaccinurile le are la zi?

#21
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012

View Postkalin cluj, on 29 decembrie 2014 - 20:47, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lhaBgZw_V1s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Domnul asta e un  "destept" care isi da cu parerea. Nici macar nu sunt de luat in seama aberatiile alea. E ca si cum as incepe sa bat campii eu acum despre fizica cuantica.

View PostI2O, on 29 decembrie 2014 - 21:04, said:

De ce nu il lasi 5-6 zile sa se acomodeze fara sa pui mana pe el?
Vaccinurile le are la zi?

Exact asta voi incerca, desi totusi animalul cauta contact, are chef de joaca. Vaccinurile inca nu le are facute, maine am programare la deparazitare si imediat dupa sarbatori va fi vaccinata conform schemei :)

#22
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi ca sunt forumuri de profil si acolo vei gasi mai multi cunoscatori in domeniu, noi avem prea multa minte aici. animale.ro, e-pets.ro, vezi tu pe google.
Mustela putorius furo...

#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postele82, on 29 decembrie 2014 - 21:07, said:


Domnul asta e un  "destept" care isi da cu parerea. Nici macar nu sunt de luat in seama aberatiile alea. E ca si cum as incepe sa bat campii eu acum despre fizica cuantica.



Exact asta voi incerca, desi totusi animalul cauta contact, are chef de joaca. Vaccinurile inca nu le are facute, maine am programare la deparazitare si imediat dupa sarbatori va fi vaccinata conform schemei Posted Image
Ai noroc ca e domestic...si nu a avut contact cu alte animale salbatice,ca daca nu erau pe antirabic acum.
Incearca urmatoarea varianta ca sa se acomodeze cu tine,in prima faza ii pui mancare prin jurul tau pe urma incepi sa-i dai din mana si sa vezi cat de prietenos o sa fie cu tine.

#24
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Încearcă să-l întrebi și pe el, poate te ajută: http://natgeotv.com/.../sfaturi-dresaj

#25
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Sa nu te atace cu capatul celalalt... s-ar putea sa regreti ca nu te-a muscat...

#26
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postele82, on 29 decembrie 2014 - 20:14, said:

Stiam dinainte ca va musca
Pai si atunci de ce te miri? :) Citeste in linkul pe care ti l-am dat, de muscat va musca si in continuare, nu va deveni un iepuras moale si pufos... ci un animal cu personalitate.

View Postele82, on 29 decembrie 2014 - 21:07, said:

Exact asta voi incerca, desi totusi animalul cauta contact, are chef de joaca.
Am vazut niste filmulete, are cam prea mult chef de joaca, parca e o pisica pe cofeina. E dragut, ar fi frumos daca ai putea sa il calmezi, dar e greu, nu e chiar cel mai dragastos animal de companie. Vezi mai jos ca e un topic despre Jako, alte animale temperamentale :).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y8ThU5hQYlA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qCSgxPDVYPs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Era mai misto o nevastuica.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hy6oaDzy0-Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pentru inceput, cred ca ar fi bine sa folosesti niste manusi mai groase in relatia directa cu "animalutul". Si incearca sa-l momesti cu bunatati.

#29
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View Postele82, on 29 decembrie 2014 - 21:07, said:


Domnul asta e un  "destept" care isi da cu parerea. Nici macar nu sunt de luat in seama aberatiile alea. E ca si cum as incepe sa bat campii eu acum despre fizica cuantica.





Domnul a avut experiente directe cu simpaticele animalute in copilarie, banuiesc ca si Dvs. ati avut astfel de experiente cu fizica cuantica...tot cam pe atunci...

#30
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fxuhJ6cFdVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu animalutele acestea a avut domnul din filmare de-a face? :)) El spune ca a crescut la tara si a intalnit dihorul salbatic. :)

Intr-adevar, are un chef de joaca fantastic si are o personalitate foarte puternica. Compenseaza, in schimb, cu foarte multe ore de somn, cam 15-16 din 24. Este exact ce mi-am dorit, m-am documentat cam 3 luni pana sa ma hotarasc si nu regret. Vreau doar sa  ma apropii de ea si sa ii castig afectiunea. Clar accidente vor mai fi, dar la fel de bine musca si pisicile, hamsterii, cateii mici, etc. E un animal, inteleg si respect asta.  :)

Manusile le am pregatite, dar sper ca totusi nu va fi nevoie.

#31
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View Postele82, on 29 decembrie 2014 - 22:18, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fxuhJ6cFdVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu animalutele acestea a avut domnul din filmare de-a face? Posted Image) El spune ca a crescut la tara si a intalnit dihorul salbatic. Posted Image



Din spusele domnului din filmare reiese ca problema dihorilor este cu orataniile, deci, daca nu aveti oratanii prin casa totul ar trebui sa fie ok. :))

#32
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ei, cum stam, te-a mai muscat? Daca te musca de deget, incearca mai intai cu altceva, un cremvurst de exemplu....
Fara manusa, evident.

#33
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
https://www.youtube....VkdhKXkjQ#t=297
Mi-am adus aminte de vanatorile englezesti cu dihori.

#34
ele82

ele82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2012

View Postmyshyk, on 30 decembrie 2014 - 13:04, said:

Ei, cum stam, te-a mai muscat? Daca te musca de deget, incearca mai intai cu altceva, un cremvurst de exemplu....
Fara manusa, evident.
Azi e mai bine deja :) Tocmai am.ajuns de la vet, a primit prima doza anti-jigodie si deparazitare interna. M- am intalnit acolo cu alti stăpâni de dihorasi, erau extraordinar de cuminti. Am prins curaj si am inceredere ca in curand va deveni un animal exemplar :)) doctorii de acolo se pricep f bine la dihori, au multi pacienti, sa zic asa �

View Postlucifer76, on 30 decembrie 2014 - 14:32, said:

https://www.youtube....VkdhKXkjQ#t=297
Mi-am adus aminte de vanatorile englezesti cu dihori.
Parca in prezent sunt ilegale, nu?

#35
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostI2O, on 29 decembrie 2014 - 21:27, said:

Era mai misto o nevastuica.
Simpatici foc, astia mici :) La cat de "mari" sunt, mancarea nu e o problema chiar de ar pofti doar kobe beef.

View Postele82, on 30 decembrie 2014 - 15:10, said:

doctorii de acolo se pricep f bine la dihori, au multi pacienti, sa zic asa
Da si tu amanunte, ca astea sunt animale mai exotice pe aici. Unde-s veterinarii astai?

View Postele82, on 30 decembrie 2014 - 15:10, said:

Parca in prezent sunt ilegale, nu?
Vanatoarea de dragul vanatorii o fi, desi stiam ca cea de vulpi e interzisa. Dar cand iepurii iti mananca recolta, banuiesc ca e voie.

#36
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
eu zic ca tot mai usor ar fi cu un barbat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate