Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Fitness, aerobic, kangoo jumps

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
99 răspunsuri în acest subiect

#19
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.461
  • Înscris: 23.03.2010
1.57/58

#20
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.004
  • Înscris: 20.02.2008
Sa stii ca nu-i nevoie de kangoo sau alte prostii scumpe ca sa slabesti. Daca faci vreo 4-6km pe zi de mers rapid si iti numeri caloriile slabesti de n-ai aer. Pentru o forma armonioasa a corpului la un moment dat nu-ti strica sa ridici si greutati de vreo 2 ori pe saptamana, forma frumoasa o da musculatura si numai pe cardio n-o sa faci cine stie ce muschi si daca pielea n-are pe ce sa se muleze te alegi cu pliuri si vergeturi vizibile.

#21
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.326
  • Înscris: 29.08.2009

View PostDKN1, on 20th June 2012, 17:32, said:

Sa stii ca nu-i nevoie de kangoo sau alte prostii scumpe ca sa slabesti. Daca faci vreo 4-6km pe zi de mers rapid si iti numeri caloriile slabesti de n-ai aer. Pentru o forma armonioasa a corpului la un moment dat nu-ti strica sa ridici si greutati de vreo 2 ori pe saptamana, forma frumoasa o da musculatura si numai pe cardio n-o sa faci cine stie ce muschi si daca pielea n-are pe ce sa se muleze te alegi cu pliuri si vergeturi vizibile.
de 3 ori...

#22
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postbilibistrocizel, on 20th June 2012, 18:50, said:

de 3 ori...

pt cele care vor sa faca bulane groase da :lol:

#23
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.059
  • Înscris: 03.12.2005
N-ai tu timp sa tragi cat sa faci bulanele alea groase, relax. Trebuie o viata intreaga de mers pe tocuri sa faci gambe de fotbalist, ce crezi ca se schimba in cateva saptamani de sala?

#24
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postlorelei20, on 20th June 2012, 18:12, said:

pt cele care vor sa faca bulane groase da :lol:


Alta care nu vrea sa faca bulane groase, de parca ar fi o chestie super usoara :roflmao:


Pentru bulane groase (de muschi, care este) tre' sa muncesti, nu sa ridici de 3 ori pe saptamana cateva kilograme. :lol: Deci lasati povestile si nu mai credeti in fabule din astea. Ca femeie este si-asa suficient de greu sa "pui" muschi (pentru ca nu avem combinatia hormonala potrivita pentru asa ceva), d-apoi sa-i pui fara sa te chinui.

#25
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postlorelei20, on 20th June 2012, 18:12, said:

pt cele care vor sa faca bulane groase da :lol:
vrei bataie la fundulet? :lol:

View PostDev, on 20th June 2012, 18:29, said:

Alta care nu vrea sa faca bulane groase, de parca ar fi o chestie super usoara :roflmao:


Pentru bulane groase (de muschi, care este) tre' sa muncesti, nu sa ridici de 3 ori pe saptamana cateva kilograme. :lol: Deci lasati povestile si nu mai credeti in fabule din astea. Ca femeie este si-asa suficient de greu sa "pui" muschi (pentru ca nu avem combinatia hormonala potrivita pentru asa ceva), d-apoi sa-i pui fara sa te chinui.
:clapping: :clapping:

#26
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.395
  • Înscris: 23.03.2011
era o glumita referitoare la un comment de-al lui de pe alt topic cu poze. :lol: stiu ca nu creste masa musculara asa usor :P

#27
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005
Mno, ma scuzi atunci. Venise si malls la un moment dat pe aici si zicea ca parca ar face si ea un sport da' nu vrea sa faca muschi :w00t:.
Si nu e singura... :D

#28
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.200
  • Înscris: 28.06.2005

View PostDev, on 20th June 2012, 19:55, said:

Mno, ma scuzi atunci. Venise si malls la un moment dat pe aici si zicea ca parca ar face si ea un sport da' nu vrea sa faca muschi :w00t: .
Si nu e singura... :D

D.răguță, da' mie ce sport d'ăsta fără mușchi îmi recomanzi?
Da' nici să mă mișc prea mult/iute și nici să nu gândesc.
Totuși să-mi scadă burta.

Editat de sfantu.dracu, 20 iunie 2012 - 20:10.


#29
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005
Mers pe jos minim 1h pe zi. Si alergat copilul in parc :D.
Sau/si tenis, fotbal, tenis de masa, baschet, plimbat cu role. Min 1h cand ai chef.
Si mai usor cu pizza si pasta, mai mult cu salata si carnita -_-.

#30
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.461
  • Înscris: 23.03.2010

View PostDKN1, on 20th June 2012, 18:32, said:

Sa stii ca nu-i nevoie de kangoo sau alte prostii scumpe ca sa slabesti. Daca faci vreo 4-6km pe zi de mers rapid si iti numeri caloriile slabesti de n-ai aer. Pentru o forma armonioasa a corpului la un moment dat nu-ti strica sa ridici si greutati de vreo 2 ori pe saptamana, forma frumoasa o da musculatura si numai pe cardio n-o sa faci cine stie ce muschi si daca pielea n-are pe ce sa se muleze te alegi cu pliuri si vergeturi vizibile.
Si cat trb sa mergi asa? 1 an?Nu cred ca se vad rezultate in 2 luni.

#31
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.004
  • Înscris: 20.02.2008

View PostJuliee, on 21st June 2012, 00:30, said:

Si cat trb sa mergi asa? 1 an?Nu cred ca se vad rezultate in 2 luni.

Darling dar de la nimic nu vei avea rezultate in 2 luni, daca ai 58 kile si vrei 50 alea 8 kile o sa-ti ia 8 luni sa le dai jos, nici un kangoo n-o sa accelereze procesul. Si inainte sa sariti cu se poate un kil pe saptamana ei bine nu, un kil de grasime pe saptamana se poate la supraponderali si obezi o data ce ajungi in  sfera normala de greutate pierderea devine extrem de lenta, iar dietele de infometare inseamna pierdere de musculatura pe langa grasime deci adio efort intens cand n-ai energie nici sa respiri.
Indiferent ce sport exotic faci 2 luni e prea putin. Si indiferent de cum te vezi in oglinda nu esti supraponderala (inca).

#32
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.461
  • Înscris: 23.03.2010
Am 51 si vreau 47/46..
Am asteptat eu si jumatate de an , dar daca e prea mult incep sa abandonez.

Incerc de maine un program de sport combinat din mai multe workout-uri(modelare+cardio)zilnic.Sper sa am rezultate

Editat de Juliee, 21 iunie 2012 - 00:19.


#33
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Daca vrei rezultate asa rapide, adica 5kg in 2 luni, iti trebuie un regim mai strict. Dieta low-carb sau chiar very-low-carb, HIIT (alergare) de 2 ori pe saptamana, in rest mers lejer pe jos si eventual sala o data pe saptamana. Dar dieta nu trebuie sa fie hipocalorica, ba din contra. Si o sa vezi rezultate in 2 luni.

#34
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.200
  • Înscris: 28.06.2005

View PostDev, on 20th June 2012, 20:24, said:

Mers pe jos minim 1h pe zi. Si alergat copilul in parc :D .
Sau/si tenis, fotbal, tenis de masa, baschet, plimbat cu role. Min 1h cand ai chef.
Si mai usor cu pizza si pasta, mai mult cu salata si carnita -_- .

Ce mă? Să merg pe jos? Io și pân' la mașină m-aș duce cu mașina.
Copilul poate alerga singur.
Role am. Stau în cutie.
Pizza și pasta mânc destul de rar. În rest... cam o dată pe zi, seara.
E bine că n-ai zis să renunț la bere.

Alte sugestii?

Editat de sfantu.dracu, 21 iunie 2012 - 09:06.


#35
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.515
  • Înscris: 04.05.2006
Renunta si la bere....:)

#36
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Convinge-te ca burta e frumoasa, dovada a traiului bun ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate