Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

E vreo problema daca-ti opresti stranutul?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Tu te simti ok dupa ce faci asta?
Eu am facut si eu asa ceva  de cateva ori atunci cand imi venea sa tranut ,Dar numai in public si ma simteam nasol de tot,daca cineva mai sus a mentionat despre implozie ...avea dreptate...Viteza si presiunea aerului care iese in momentul stranutului este de cateva atmosfere ,imagineazati ca tot acel aer si acea presiune se intoarce in plamani sau in stimac,crezi ca este sanatos?


https://www.google.r...dSQRolaFXFsnJhw

Edited by magaenea, 06 November 2013 - 21:48.


#20
anne10

anne10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 10.11.2012

View Postmagaenea, on 06 noiembrie 2013 - 21:47, said:

Tu te simti ok dupa ce faci asta?
Eu am facut si eu asa ceva  de cateva ori atunci cand imi venea sa tranut ,Dar numai in public si ma simteam nasol de tot,daca cineva mai sus a mentionat despre implozie ...avea dreptate...Viteza si presiunea aerului care iese in momentul stranutului este de cateva atmosfere ,imagineazati ca tot acel aer si acea presiune se intoarce in plamani sau in stimac,crezi ca este sanatos?

nici eu nu ma simteam ok. Aveam o perioada cand imi opream stranutul si aveam tendinta sa o fac mai mereu, chiar daca nu eram in public. Devine un instinct, pe parcurs...
Aveam o stare ciudata, imediat dupa. Nu se compara cu stranutul normal, cand te simti parca eliberat, mai bine.
Nu este sanatos.
Acum, chiar daca sunt in public, incerc sa nu-mi mai opresc stranutul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate