Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Sagem Myx6-2

- - - - -
  • Please log in to reply
1758 replies to this topic

#325
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
1. capacitatea maxima este de 256 MB
2. cu programe speciale, gen : ImTOO 3gp to avi video convertor
3. le descarci de pe net, sau le copiezi pe card, bagi cardul in telefon si le instalezi accesandu`le
4. se spune ce 500 de mii..la un tip care a postat la rubrica asta...citeste cu atentie ca scrie intr`unul din posturi
5. e bun un card reader... are viteza muuuult mai mare

#326
radusteodorus

radusteodorus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2006

View Postantidote, on Mar 16 2006, 19:17, said:

1. capacitatea maxima este de 256 MB
2. cu programe speciale, gen : ImTOO 3gp to avi video convertor
3. le descarci de pe net, sau le copiezi pe card, bagi cardul in telefon si le instalezi accesandu`le
4. se spune ce 500 de mii..la un tip care a postat la rubrica asta...citeste cu atentie ca scrie intr`unul din posturi
5. e bun un card reader... are viteza muuuult mai mare

am primit un raspuns in care mi se spunea ca merge 512 mb fara nici o problema. Nu stiu ce sa cred as vrea sa-mi iau 512 dar daca nu merge? Clar e ca 256 merge sigur.
Multumesc de informatii


Radus

#327
petrutjim

petrutjim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.01.2006
in legatura cu programul ala de citit carti pe telefon! linkul nu merge.... imi da cineva un link bun! ma intereseaza foarte mult !  vreau sa copii la scoala de pe telefon :))

#328
cipin85

cipin85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 22.02.2006
:cursing:

cand pun unele mp3 pe tel..si doar cateva au mers puse...imi da eroare..si nu stiu ce are..in curand imi ajunge un card de 256mb si mi-e teama ca nu o sa pot pune mp3 pe el..
stie cineva ce are..a mai avut cineva problema? daca da..cum a rezolvat-o?

#329
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
apropo de asta...mie mi se blocheaza music playerul cand incerc sa ascult un mp3 mai mare de 1,5 MB. i se mai intampla cuiva?

#330
Andy v.

Andy v.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.03.2006
Am citit multe din lucrurile scrise si pare ca stiti ce spuneti.(nu ca cei de pe Eurogsm)Eu am MYX6-2 dar varianta nebranduita.NU am avut probl. si sunt f. mutumit.Mai putin de "backlight"in MP3(aprox. 6 ore continuu la vol.3).Eu ascult in format aac+ si nu am avut probl. indiferent de marime2MB 5Mb etc.si sincer nu am idee de ce face fitze tel.tau.Folosesc un csrd de 256MB,dar stiu ca daca nu vrei sa filmezi direct pe card nu ar trebui sa ai necazuri cu 512(stiu ca Sagem recomanda 256).DAca apare eroare la citirea Unui mp3 singurul lucru care-mi vine in minte e ca ar putea avea bitrate variabil sau prea mare(max.192) sau prea mic.Mie dupa ce  transf. foto. prin irda de pe PC cand voiam sa sterg resp. poza mai primeam rasp."eroare la scriere",dar transf.poza pe card si o sterg fara probl.(la foto am setat telu pt. memorie proprie,la video si sunete pe card).Eu folosesc card reader-ul la scrierea MicroSD si irda pt divese completati.Chiar si in varianta orig. rap. pret -calitate e f.bun.Eu il recomand  :coolspeak: Daca stiti link-uri cu jocuri pt. MYX6-2 afisati-l si pe gsmarena.com  Merci

#331
cipin85

cipin85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 22.02.2006
cand pun unele mp3 pe tel..si doar cateva au mers puse...imi da eroare..si nu stiu ce are..in curand imi ajunge un card de 256mb si mi-e teama ca nu o sa pot pune mp3 pe el..
stie cineva ce are..a mai avut cineva problema? daca da..cum a rezolvat-o?

#332
peet

peet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.08.2005
Am card de 128M si nu am avut nici o problema in a asculta mp3 si de 10M, drept este ca pentru a transfera fisiere pe card si de pe card folosesc un card reader (nu am alta varianta avand readerul dinainte de a avea telefonul si nici nu am nevoie de alta varianta avand in vedere ca e si cea mai rapida).
Bafta.  :coolspeak:

Edited by peet, 20 March 2006 - 11:34.


#333
digtal2006

digtal2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.01.2006
la mine merge, si pe myx6-2 si pe mys7... codare pe 96, 128, 256 si 3xx kbps...

#334
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
are careva idee cum/unde as putea sa deblochez un myx 6-2 ? el e pe orange ... normal am inteles ca pot sa fac asta cerandu-le celor de a reprezentanta Connex Unirea-Bucuresti sa-mi faca update de soft ... asta ca varianta legala ... din cate stiam eu, asta se mai poate face si programe facute special pt asa ceva ... imi poate recomanda careva ceva printr-un PM ?

multumesc.

#335
adihac

adihac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.12.2005

View Postcipin85, on Mar 18 2006, 02:08, said:

:cursing:

cand pun unele mp3 pe tel..si doar cateva au mers puse...imi da eroare..si nu stiu ce are..in curand imi ajunge un card de 256mb si mi-e teama ca nu o sa pot pune mp3 pe el..
stie cineva ce are..a mai avut cineva problema? daca da..cum a rezolvat-o?

Mie imi merge perfect. Am un card de 256.

#336
Andy v.

Andy v.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.03.2006

View Postdigtal2006, on Mar 20 2006, 14:17, said:

la mine merge, si pe myx6-2 si pe mys7... codare pe 96, 128, 256 si 3xx kbps...
MISTO.Merge si bitrate variabil?

#337
naminator2003

naminator2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.12.2005
Poate ca e putin offtopic... dar ca alternativa la Sagem myx 6-2 exista Sagem my x-8. Eu l-am luat in iarna de la media galaxy, dar acum s-a mai ieftinit e 950 RON cu tot cu TVA.
Sincer pot sa spun ca sunt multumit de el din multe puncte de vedere.
Dar sa le luam pe rand:
1. DISPLAY- superb se vede din orice unghi, rezolutie foarte buna 240x320, spre deosebire de 176x220 la myx 6-2. Chiar se simte sa stiti. Nu se vede nici un pixel.....

2.MEMORIE- 40 MB +mini SD card pana la 1GB. myx 6-2 are doar 10 MB interna + card microSD sa inteleg pana la 256 MB daca ma iau dupa gsmarena.  Sa zicem ca la myx 6-2 apar probleme daca tii niste jocuri, aplicatii si poze in memoria interna, ca iti ramane mai putin spatiu pentru fisierele primte prin BT, dar sa zicem ca se depaseste problema.

3.CAMERA- CCD de 1,3 MP pozele ies bine zic eu. Pe ecran cand le vezi sincer nu iti dai seama daca faci poze cu o camera foto sau un telefon. myx 6-2 are senzor CMOS, deci calitate mai mica.

4.JAVA- myx 8 chiar e prost in domeniu. Adica merg aplicatiile, jocurile, dar se misca extrem de prost. De exemplu sunt unele jocuiri care nu pot fi jucate ca abia au 1-2 fps. myx 6-2 din cate am vazut se misca mai bine. Totusi aici e bila extrem de neagra pt myx 8.

5.DESIGN- desi este o chestie subictiva, mie imi place mult mai mult myx 8. Arata mai bine, linii mai frumoase, si are aluminiu... sincer imi place mai mult decat myx 6-2.....

Eu cam atat am avut de zis..... puteti sa dati drumul la injuraturi.....  :death:  :P

#338
djp3k05

djp3k05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.03.2006
pana la urma mi-am luat si eu un myx6-2, care face toti banii.nu pot sa comentez prea mult pt k sunt la servici.am vazut k vreti jocuri.dak am timp, in seara asta am sa urc o arhiva de cateva zeci de jocuri (testate toate) si o sa pun un link.
bafta!

Edited by djp3k05, 21 March 2006 - 11:03.


#339
petrutjim

petrutjim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.01.2006
am intrat in posesia unu myx6 2 nou cu brand si soft Orange (din pacate)! telefonul e bun ca performate dar e cam grea trecerea de la sony ericsson la sagem! ce nu imi place este faptul ca meniul este lent (din cauza softului orange), ca nu pot sa joc singurul joc de pe telefon(nu e destul spatiu cica), si nu pot trimite prin irda pe pc( de pe pc pe telefon merge)!  am intrat si pe planetsagem.com in scopul de a cauta un soft original dar nu am gasit numarul telefonuilui meu din 9 cifre! ...... eventual daca stiti voi un alt site de soft pls da-ti un link! ps: oare daca merg la garantie la eurogsm si le spun ca nu imi place softul ca e prea lent mi-l schimba?

#340
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
incearca....desi nu cred, s`ar putea sa fie niste norme internationale, care sa spuna care este viteza cea mai mica permisa la telefone, de a se plimba prin meniu  :death:

#341
cipin85

cipin85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 22.02.2006
tocmai mi-am luat card de memorie..si am aceeasi problema..nu pot sa pun mp3 pe el..pana acum din zeci de mp3 doar 2 au mers puse..nu stiu ce are..apropo..folosesc wellphone..si cand pun mp3 pe tel imi spune " the file does not allow the extraction of a segment" voi ati patit asta..de ce nu merg toate mp 3?

#342
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
eu nu am patit asa ceva, si apropo de asta, mi`am luat si eu card de 256 MB si am de spus urmatoarele chestii:

1. Dupa ce am introdus cardul in slot abia, abia ca se mai misca. Eram disperat, noroc ca mi`a venit ideea sa formatez cardul si pe urma totul a fost ok.

2. NU POT SA SALVEZ DIRECT PE CARD. este cea mai mare problema la telefonul asta. si ciudat este ca, am intrat in setari > stocare > si am ales optiunea sa imi salveze pozele, inregistrarile si sunetele pe care le creez de pe telefon, direct pe card. insa asa ceva nu se intampla. o sa studiez cartea telefonului, iar daca nu se specifica nimic despre asta, merg cu el direct la garantie. ar trebui sa faca ceva, nu?

3. o alta chestie si super stresanta, este ca daca vreau sa mut 50 de poze de pe telefon in memoria cardului, atunci trebuie sa suport un adevarat calvar. procedura este prost gandita si dureaza foarte mult. chiar si transferul efectiv al unei poze de 2 k dureaza 5 secunde, plus comenzile foarte stresante. nu era mai simplu sa se creeze un buton "copiaza tot" ?!?1 ca sa ma scuteasca de cel putin 15 comenzi inutile doar pentru a transfera un simplu fisier.

4. pozele de cateva sute de kilo sunt deschise foarte greu (3-4-5 secunde asteptare) de pe card. 3gp-urile si mp3-urile merge foarte frumos pe card (acces rapid).

5. eu folosesc o conexiune BlueTooth si MPAS, pentru a face legatura intre PC si telefon. Partea proasta e ca nu pot cu MPAS sa vad ce e pe card. Are cineva vreo solutie, sau trebuie iar sa copiez pe telefon de pe card ce am salvat si abia apoi sa descarc? sau trebuie sa folosesc un card reader, idee ce nu prea ma incanta?

6. cum transfer pe card fisiere de genul jar sau exe sau txt ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate