Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Tot despre acest" aparat antisoareci minune"

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
solomonciprian

solomonciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.01.2005
Am luat si eu un aparat asemanator de pe situ-l http://www.tvproduct...ntisoareci.html care m-a costat 35 lei dar cica e din aceeasi categorie cu pest reject. Ideea e ca il am de 3 zile si nici un efect, zici acolo citez " Obs.: Timpul recomandat de funcționare pentru aparat este de 2- 4 săptămâni (depinde de tipul și numărul insectelor sau rozătoarelor și de capacitatea lor de reproducere)." Nu inteleg de ce 2-4 saptamani cand ar trebui sa plece in maxim 2 zile zic eu daca ii deranjeaza asa mult undele alea elctromagnetice emise de aparat, si de ce draq mai conteaza si capacitatea de reproducere , daca undele ii dispera ei mai au chef de sex, sa se reproduca, astia sunt dusi cu capu, eu unul mai astept maxim 4 saptamani asa cum zic ei sa-i las sa se si reproduca si daca nu functioneaza le dau cu el in cap,chiar daca ma costa jumatate transportul inapoi nu-i las sa castige de pe urma mea si a multor altora care cred in alternativele astea in speranta de mai bine... Daca ati avut vreu aparat anuntati-ma sa-mi fac si eu macar o speranta.

#2
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 30.07.2009
pai ei zic sa il tii 2-4 saptamani si ca nu mai poti sa-l returnezi. Asa scrie si la Kosmodiskul lu' bunicamea (pt. a-si face efectul trenuie sa il folositi nu stiu cate saptamani la rand).

abureli !!!

#3
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
eu am 2 aparate la 120 lei si soarecele trece pe langa ele

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Vad ca estecu ultrasunete . Incearca sa vezi daca deranjeaza pe un caine sau o pisica , ca sa fii sigur ca functioneaza . Daca pisica tace si nu reactioneaza .... nu prea merge aparatul .

#5
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
pe al meu scrie ca celelalte animale nu reactioneaza. am testat cu cainele si nu aude nimic.

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E vreajeala . Cum sa nu reactioneze si alte animale , doar nu au spectrul auditiv chiar asa de ingust . Eu am vazut un breloc pentru speriat caini , si mergea si la pisici .

#7
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
asta al meu e facut in germania, odata la 5 secunde emite un sunet scurt, atunci se aprinde si ledul.

#8
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
asta al meu e facut in germania, odata la 5 secunde emite un sunet scurt, atunci se aprinde si ledul.

scuze pt dublu post, probleme la net.

Edited by iulik17d, 20 October 2010 - 13:16.


#9
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 20.02.2010
Nu te-ai prins: aparatul ii deranjeaza asa tare, ca nu mai au chef de sex :P

In primele cateva zile, rezista pe baricade soarecii cei mai virili, dar apoi se dau batuti si acestia.

Dureaza cateva saptamani, pentru a te bucura de efectele benefice ale reducerii capacitatii de reproducere.

Edited by Kaskadoru, 21 October 2010 - 00:55.


#10
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
stati linistiti cu vrajelile astea cu ... ultrasunete, chef de sex, chef de baut, etc.
succes la capcane, momeli, graunte otravite, spray-uri, pliciuri, benzi lipicioase etc. Atentie! aceste metode de eradicare a daunatorilor casnici se folosesc obligatoriu cu cel putin 2 aparate "speciale" bagate in priza!
ca doar tre' sa fim si noi moderni si sa aplicam tehnologia in orice domeniu, inclusiv la "cheful de sex" al insectelor, rozatoarelor si crocodililor

#11
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
gata, m-am convins, au si soarecii inteligenta lor!!
..pai ma chinui eu o zi intreaga sa pun cartoane cu lipici prin toata magazia, ca pana si eu m-am lipit de ele, pun momeala, si revin a doua zi: stupoare !!  :scared: momeala lipsa, soareci lipiti lipsa !! :wallbash:
plus ca in magazie mi-au mancat 3 pungi de otrava in vreo 2 zile - niste granule, nu grau, care cica le coaguleaza sangele  :worthy:
ce ma mira este faptul ca de la mine din gospodarie nu prea au ce sa manace :nonobad: ( nu am cereale, nu am animale, nu am paie, fan, coceni, etc. ) de ce sta la mine si nu la vecinii care au?? .... la mine e hotelul.. :scratchchin: ( nu am decat o magazie de lemne )
problema e ca tind sa cred ca ii tenteaza sa intre in polistirenul de la izolatia casei - am vazut niste gauri mici de acces, pe care le-am anulat imediat!
cred ca o  sa cumpar un aparat cu ultrasunte. m-am orientat la asa ceva inamicul rozatoarelor !!
ce ziceti? merita? dar serios vorbind, nu ca ia-ti pisica sau chestii de genul..   ( am pisica si chiar ii omoara, nu-i mananca,  :clapping:  dar.... cred ca e depasita de situatie, nu face fata.

Edited by DonGiulliano, 21 October 2010 - 09:03.


#12
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostDonGiulliano, on 21st October 2010, 09:00, said:

cred ca o  sa cumpar un aparat cu ultrasunte. m-am orientat la asa ceva inamicul rozatoarelor !!
ce ziceti? merita? dar serios vorbind, nu ca ia-ti pisica sau chestii de genul..

serios vorbind? hai sa te intreb ceva... ce incredere ai tu in reclamele TV cu fel de fel de aparate ingenioase cu functii, facilitati s.a.m.d. (stiu, ceea ce ai prezentat tu nu e de la TV, dar e tot aceeasi poveste cu alta carcasa)
in alta ordine de idei... ca tot veni vorba de TV... sunt pe canalele acestea stiintifice gen Discovery niste emisiuni despre echipe de deratizare/dezinsectie/dez... si sincer sa fiu, nu am vazut sa utilizeze altceva decat solutii, momeli, capcane, etc.
or, daca americanii sau occidentalii, atat de avansati (cel putin asa ii consider eu) nu folosesc dracii din astea, de ce crezi tu ca soarecii romanesti ar putea fi lichidati/indepartati cu astfel de "ultrasunete imperceptibile de urechea umană" si alte cine stie ce ineptii, ca practic nu am auzit nici o referinta pozitiva la porcarii din astea

#13
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
:scratchchin:    mdea.... deci pana la urma castronul cu nuca e sfant.

#14
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
eu am luat unul de la magazinul de pe Marasesti si este ok. a costat 120lei, are doua difuzoare (280 grade) si acopera 450 mp.
nu pot pune otrava pentru ca risca ca sobolanozaurii sa moara sub deck si sa puta ca naiba...

#15
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
ne bucuram ca zici ca "e ok", speram sa poti spune asta si pe viitor
asteptam, plini de speranta
450mp?

Edited by bonygy, 22 October 2010 - 08:14.


#16
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
am avut unul identic si la servici si si-a facut treaba.

pe site scrie 45mp, dar pe cutie scrie 450mp.

am unul si pentru caini (portabil).
asta are efect la 60-70% din caini, dar la unii l-am bagat in urcehe si n-aveau nici pe dracu!

de ce spun ca este ok? am cosul de gunoi in afara bucatariei, langa usa. in ultima saptamana gaseam mereu un soarece idiot in cos (n-are capac). il luam la suturi, dar nu se potolea. ajunsesera sa se catere pe pervazul exetrior. de cand am pus aparatul asta, n-am mai gasit nici coada  de soricel.
sunt curios daca s-au inmultit la vecin...

#17
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
[Cel mai bun si performant aparat anti-soareci e PISICA.Luati-va o pisica nu fiti ,,cacanari,,.Una abandonata,faceti bine unui animal si voua insiva.

#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Si pisica e buna , dar trebuie sa stea non stop de paza  :naughty: . O capcana clasica din plasa de sarma si lemn cu tragaci unde se pune mancarea e cea mai buna .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate