Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 

PotPlayer

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
132 răspunsuri în acest subiect

#37
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 744
  • Înscris: 14.11.2006
La mine e deblocat - fac update manual de pe softpedia cand gasesc o versiune noua.... toate softurile le tine pe manual (pana si antivirusul). Nu-mi place sa fiu deranjat de un update sau sa ma incurce cand am ceva treaba (chiar si daca joc ceva).

#38
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Drace, am patit-o. Si-a facut update si a schimbat limba intr-o mare chinezarie. Cum se poate revenit la engleza? Singura posibilitate e doar dezinstalarea si un nou install?

#39
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Da. Dar asta e doar la versiunea x64.

#40
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 27.06.2005
cum asa? eu am x86!

#41
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Atunci nu stiu. Am avut varianta x64 si cand si-a facut update era in coreana. Am dezinstalat, am bagat x86, si-a facut update si e in engleza. Cel mai bine este sa opresti updatarea automata, din cate se pare. Si sa updatezi tu manual cand apare versiune noua.

#42
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Daca sunt ceva probleme update-ul apare imediat... in caz contrar - aka "functii noi sau ceva imbunatatiri" nu-i o urgenta pentru utilizator - deci si daca-l gasesti mai tarziu nu-i problema... Ocazional mai dau un search pe google "potplayer softpedia" - as in: http://www.google.ro...h...680&bih=856 - si verific versiunea de la player-ul instalat cu "click dreapta + abaout" - si o trag pe cea noua daca e cazul. Pana acum nu am probleme, doar ca uneori mai apare o versiune pana sa verific - si trebuie sa instalez ininte ultima versiune si abia dupa update-ul... dar asta nu poate fi numita problema.

Mie mi se pare mai convenabil asa decat auto-update - d'aia si la antivirus fac manual... o data la 3 zile ma anunta prin action-center ca nu am mai facut un update la AV (ramane steguletul pe warning pana fac update - deci nu am cum sa uit) si pot sa fac cand vreau fara sa fiu deranjat - in cazul antivirusului asta insemna doar un clic pe Update... printre miile de click-uri zilnice - unul in plus pentru update e mai acceptabil decat sa ma streseze AV-ul facand update automat - de pe moment nu-mi dau seama de ce se ineaca sistemul.

#43
mowellz

mowellz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 114
  • Înscris: 07.06.2010
cum pot face sa activez acele margini negre?
am vazut pe pagina 2 un raspuns dar acum nu mai functioneaza cred...

#44
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.011
  • Înscris: 15.04.2011
L-am instalat si eu, prima impresie e buna, vedem mai incolo cum se comporta.

#45
mowellz

mowellz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 114
  • Înscris: 07.06.2010
am reusit sa activez cele 2 margini, dar as vrea sa si mut subtitrarea pe aceste margini. multam! :D

#46
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.739
  • Înscris: 28.12.2008
Am înlocuit și eu VLC cu PotPlayer și mi-au sărit în ochi lipsurile pe care le avea primul (cum ar fi pe la subtitrări), ca să nu mai zic de consumul de resurse; cu un film 720p, VLC ținea 20-25% din procesor, PotPlayer între 3-5%. :D

Eu nu simt nevoia de update-uri constante așa că am dezactivat căutarea automată, când o să fie cazul o să îi fac singur.

#47
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai oricum, e chiar recomandat sa dezactivezi updatatrea automata pt ca te vei trezi cu limba schimbata in coreana si atunci e complicat de modificat in engleza.

#48
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.011
  • Înscris: 15.04.2011
Am o denumerire, de ce la toate versiunile apare ca e in stadiu beta ? Acum am versiunea 1.5.3.2007 si scrie beta, pe softpedia apare ca e varianta finala. Am mai avut 2 versiune mai vechi si tot beta aparea la informatii.

Fișiere atașate



#49
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Cred ca nu e trecut titlul corect pe Softpedia. Din cate stiu eu, nu a existat niciodata versiunea finala, toate au fost beta-uri. Nici site oficial nu cred ca exista, se gaseste playerul pe diverse pagini dedicate softurilor de vizionat filme. Exista un site Daum dar e in coreana, deci e degeaba pentru noi. Softpedia e locul de unde iau eu versiunile noi si, cum am zis, toate sunt beta de fapt.

#50
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.011
  • Înscris: 15.04.2011
E de putin timp lansat? De ce nu lanseaza o varianta finala ?

#51
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu stiu exact de cand, eu stiu de el de vreun an. Nu e problema ca e beta, functioneaza foarte bine. Probabil tot il imbunatatesc pe masura ce trece timpul si nu simt nevoia sa ii zica final.

#52
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.011
  • Înscris: 15.04.2011
Sunt dezamagit de PotPlayer, am un anime interg in care imi afiseaza imaginea aiurea, dungi/pureci pe tot ecranul(toate episoadele, extensia e mkv)aproape toate cadrele nu ceva izolat. Pana acum se intampla izolat si nu pe tot ecranul, la unele episoade din seriale sau filme. Din cate am vazut KMPlayer a fost updatat iar cu el nu am patit probleme de genul acesta.

La inceput am crezut ca sunt fisierele video deteriorate dar de vine era player-ul.


LE. Vad ca si Splash Lite se descurca foarte bine iar ca UI mi se pare atragator.

Fișiere atașate


Editat de Papillon_, 07 mai 2012 - 17:15.


#53
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.782
  • Înscris: 25.11.2009
Ai ATI ?

#54
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.011
  • Înscris: 15.04.2011
Nu, am Intel HD 3000 si Nvidia GT540M.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate