Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

PotPlayer

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#1
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
din cate am citit e acelasi KMPlayer dezvoltat pt ceva firma coreeana (de acelasi autor).

a aparut si versiunea in engleza aici:
http://forum.doom9.o...ad.php?t=148745

linkuri directe:
http://www.dvbsuppor...p...load&id=230 (x86)
http://www.dvbsuppor...p...load&id=236 (x64)

trebuie facute niste configurari dupa ce il instalati. de ex. trebuie sa dezactivati "full screen+" din meniul de mai sus.

pareri?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   358.08K   340 downloads

Edited by unu, 12 August 2010 - 15:15.


#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Din cat m-am jucat cu el are cam tot ce avea KMplayer in schimb pare mai "nou". Evident a deschis fara nici o problema orice inclusiv un mp4 de test cu o rezolutie de 4096x2304 pixeli. Cel mai mare plus e DXVA inclus fara sa faci tot felul de smecherii. Ca si optiuni de setari e peste MPC HC.

#3
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
mie imi place mai mult decat kmplayer :D

#4
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
a parut versiunea  1.5.23965 Beta
PotPlayer 1.5.23965
PotPlayer 1.5.23965 - x64 Edition

#5
JOBY PROTOSS

JOBY PROTOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 21.03.2004
Versiunea anterioara x64 mie nu mi-a mers.
S-o vedem pe-asta!

Vad ca folosesc din ce in ce mai putin KMPlayer. :) Nu pentru ca ma supara cu ceva, dar PotPlayer reprezinta o alternativa chiar buna (si un aer nou).

Ce nu-mi place absolut deloc nici la KM nici la Pot e aceasta permanenta etapa beta in care se afla.

Edit: nu, nu-mi merge nici asta. Am win7x64.

Edited by JOBY PROTOSS, 03 September 2010 - 21:34.


#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
E de la tine am aceeasi configuratie si merge. Am renuntat la MPC HC si Kmplayer, singura problema e ca n-am gasit sau nu are o istorie a fisierelor playate.

#7
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
versiune noua + update (24362)

imbunatatiri multe la playlist :D
si la xvid acum output e NV12 (in loc de YUV), cica e mai bun.

nu-i inteleg pe coreenii astia. daca ar traduce oficial playeru' si i-ar face si un site in engleza, asta ar deveni lejer cel mai popular video player din lume...

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Este tradus si in engleza, nu chiar ultimile build-uri dar e ceva:
http://forum.doom9.o...ad.php?t=148745

Cine are rabdare sa rasfoiasca tread-ul ala gaseste acolo si skin-uri ,logo-uri ,tot ce-i trebuie. Player-ul pare OK. Managenentul filtrelor externe e ceva mai greoi ca la KMPlayer ,dar m-am descurcat . La mine l-am setat sa foloseasca Microsoft DVT-DVD decoder din W 7 pt. DXVA si merge bine. La viteza cu care evolueaza cred ca in final va iesi un player foarte bun.
Cat despre comparatia cu MPC_HC nu-si are rostul , deoarece odata cu introducerea de catre un concetatean de-al nostru din Cluj(a-afra) a managenentul culorilor pt. orice display in acest player  ,se obtin rezultate exceptionale cu MPC_HC ,si bate de la distanta orice alt player. Ultimile versiuni aici:
http://www.xvidvideo...cinema-x86-x64/
Ultima versiune stabila(foarte recenta) aici:
http://mpc-hc.sourceforge.net/

Edited by Ravy, 16 September 2010 - 13:35.


#9
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ce inseamna managementul culorilor ?

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostRemicade, on 16th September 2010, 14:05, said:

Ce inseamna managementul culorilor ?
Daca ai un display corect calibrat ,atunci aceasta functie ajuta in afisarea unei cromatici optime :exista doar cateva pre-set-uri (input type, ambient light, rendering intent).
http://sourceforge.n...nderer_Settings

Cred ca si DaumPot player ar putea insera asa ceva ,atat timp cat e open source si poate vreun binevoitor priceput va reusi sa introduca aceasta facilitate.

#11
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
L-am incercat si eu azi. Pare bun, de fapt este bun. Spre deosebire de mpc hc, seek bar-ul e mai ok, poti da mai incolo in film sau mai in spate mai rapid, mai cursiv. Dar nu stiu de ce, m-am intors la mpc hc:) Tot acesta ramane preferatul meu.

#12
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
genial la pot player e ca stie sa gestioneze si tunere tv (analog sau digital) fara prea multe discutii.
Eu il folosesc (asa cum foloseam kmplayerul) la filme si la tv. Ma uit linistit la tvr hd sau protv hd in dvb-t.
Excelent soft.
Asteptam din partea coreenilor si un sistem de operare de acelasi calibru

#13
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Nu a observat nimeni ca la player-ul asta licareste subtitrarea? Aveti idee cum se poate rezolva?

#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
La mine nu face e de la tine.

#15
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Da, l-am īncercat și eu. Este īn regula; nu sīnt sigur īnsć imaginea pare ușor mai intensa decīt la KMplayer pe care īl folosesc de cīțiva ani.

#16
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Nu pot edita...

Vad ca īmi sacadeazć la aproape fiecare film HD, filme pe care KMplayer le ruleazć fćrć probleme. Diacriticele la subtitrare sīnt mai īnalte decīt celelalte litere iar spatiile intre rīnduri sīnt mult prea mari.

#17
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
O fi de la voi... n-am probleme cu subtitrarile, iar HD-urile ruleaza fluent ajutate de AV - procesorul rar trece de 5% indiferent de continut.

#18
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005

View Postfurceag, on 16th May 2011, 20:24, said:

Nu pot edita...

Vad ca īmi sacadeazć la aproape fiecare film HD, filme pe care KMplayer le ruleazć fćrć probleme. Diacriticele la subtitrare sīnt mai īnalte decīt celelalte litere iar spatiile intre rīnduri sīnt mult prea mari.

si eu am avut problema asta. am rezolvat cu instalarea ultimului directx

pt problema cu subtritrarile trebuie sa-ti alegi un font care sa aiba diacritice romanesti, de ex. Arial, si setat encoding-ul "eastern europe"

Edited by unu, 17 May 2011 - 22:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate