Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

PotPlayer

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#37
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
La mine e deblocat - fac update manual de pe softpedia cand gasesc o versiune noua.... toate softurile le tine pe manual (pana si antivirusul). Nu-mi place sa fiu deranjat de un update sau sa ma incurce cand am ceva treaba (chiar si daca joc ceva).

#38
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Drace, am patit-o. Si-a facut update si a schimbat limba intr-o mare chinezarie. Cum se poate revenit la engleza? Singura posibilitate e doar dezinstalarea si un nou install?

#39
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Da. Dar asta e doar la versiunea x64.

#40
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
cum asa? eu am x86!

#41
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Atunci nu stiu. Am avut varianta x64 si cand si-a facut update era in coreana. Am dezinstalat, am bagat x86, si-a facut update si e in engleza. Cel mai bine este sa opresti updatarea automata, din cate se pare. Si sa updatezi tu manual cand apare versiune noua.

#42
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Daca sunt ceva probleme update-ul apare imediat... in caz contrar - aka "functii noi sau ceva imbunatatiri" nu-i o urgenta pentru utilizator - deci si daca-l gasesti mai tarziu nu-i problema... Ocazional mai dau un search pe google "potplayer softpedia" - as in: http://www.google.ro...h...680&bih=856 - si verific versiunea de la player-ul instalat cu "click dreapta + abaout" - si o trag pe cea noua daca e cazul. Pana acum nu am probleme, doar ca uneori mai apare o versiune pana sa verific - si trebuie sa instalez ininte ultima versiune si abia dupa update-ul... dar asta nu poate fi numita problema.

Mie mi se pare mai convenabil asa decat auto-update - d'aia si la antivirus fac manual... o data la 3 zile ma anunta prin action-center ca nu am mai facut un update la AV (ramane steguletul pe warning pana fac update - deci nu am cum sa uit) si pot sa fac cand vreau fara sa fiu deranjat - in cazul antivirusului asta insemna doar un clic pe Update... printre miile de click-uri zilnice - unul in plus pentru update e mai acceptabil decat sa ma streseze AV-ul facand update automat - de pe moment nu-mi dau seama de ce se ineaca sistemul.

#43
mowellz

mowellz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.06.2010
cum pot face sa activez acele margini negre?
am vazut pe pagina 2 un raspuns dar acum nu mai functioneaza cred...

#44
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
L-am instalat si eu, prima impresie e buna, vedem mai incolo cum se comporta.

#45
mowellz

mowellz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.06.2010
am reusit sa activez cele 2 margini, dar as vrea sa si mut subtitrarea pe aceste margini. multam! :D

#46
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Am înlocuit și eu VLC cu PotPlayer și mi-au sărit în ochi lipsurile pe care le avea primul (cum ar fi pe la subtitrări), ca să nu mai zic de consumul de resurse; cu un film 720p, VLC ținea 20-25% din procesor, PotPlayer între 3-5%. :D

Eu nu simt nevoia de update-uri constante așa că am dezactivat căutarea automată, când o să fie cazul o să îi fac singur.

#47
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai oricum, e chiar recomandat sa dezactivezi updatatrea automata pt ca te vei trezi cu limba schimbata in coreana si atunci e complicat de modificat in engleza.

#48
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Am o denumerire, de ce la toate versiunile apare ca e in stadiu beta ? Acum am versiunea 1.5.3.2007 si scrie beta, pe softpedia apare ca e varianta finala. Am mai avut 2 versiune mai vechi si tot beta aparea la informatii.

Attached Files



#49
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cred ca nu e trecut titlul corect pe Softpedia. Din cate stiu eu, nu a existat niciodata versiunea finala, toate au fost beta-uri. Nici site oficial nu cred ca exista, se gaseste playerul pe diverse pagini dedicate softurilor de vizionat filme. Exista un site Daum dar e in coreana, deci e degeaba pentru noi. Softpedia e locul de unde iau eu versiunile noi si, cum am zis, toate sunt beta de fapt.

#50
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
E de putin timp lansat? De ce nu lanseaza o varianta finala ?

#51
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu stiu exact de cand, eu stiu de el de vreun an. Nu e problema ca e beta, functioneaza foarte bine. Probabil tot il imbunatatesc pe masura ce trece timpul si nu simt nevoia sa ii zica final.

#52
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Sunt dezamagit de PotPlayer, am un anime interg in care imi afiseaza imaginea aiurea, dungi/pureci pe tot ecranul(toate episoadele, extensia e mkv)aproape toate cadrele nu ceva izolat. Pana acum se intampla izolat si nu pe tot ecranul, la unele episoade din seriale sau filme. Din cate am vazut KMPlayer a fost updatat iar cu el nu am patit probleme de genul acesta.

La inceput am crezut ca sunt fisierele video deteriorate dar de vine era player-ul.


LE. Vad ca si Splash Lite se descurca foarte bine iar ca UI mi se pare atragator.

Attached Files


Edited by Papillon_, 07 May 2012 - 17:15.


#53
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ai ATI ?

#54
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Nu, am Intel HD 3000 si Nvidia GT540M.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate