Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Clarificare,pentru alegere...?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
ExocrathX5

ExocrathX5

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 17.07.2010
Buna...am tot cauat unde si ce as putea sa stiu despre facultate/diferite domenii,ce si cum pot face cu specializarea pe care am sa o aleg...
Intrebarea se adreseaza celor care ori sunt in domeniul/fac. respectiva,ori au habar clar,si ma pot ajuta...multumesc anticipat...
...in Primul rand am facut o mare prostie,fiindca nu m-am orientat bine...m-am inscris in Fac. de Geografie din Cluj la Planificare teritoriala si Turism.Dar in loc de Planificare,original am vrut la Topografie-care din urma s-a dovedit a fii MĂSURĂTORI TERESTRE ȘI CADASTRU.
Pe cei care sunt stiutori in acest domeniu,m ati putea lamuri,ce este una si ce este alta,adica cu ce deosebesc.Ce pot face mai departe cu aceasta specializare?Este in primul rand cautat?Este greu?...Se poate cumva transfera...inainte sa mai dau raspuns[in 23],sau in timpul anului?Se merita sau nu?... multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate