Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Clarificare,pentru alegere...?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
ExocrathX5

ExocrathX5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2010
Buna...am tot cauat unde si ce as putea sa stiu despre facultate/diferite domenii,ce si cum pot face cu specializarea pe care am sa o aleg...
Intrebarea se adreseaza celor care ori sunt in domeniul/fac. respectiva,ori au habar clar,si ma pot ajuta...multumesc anticipat...
...in Primul rand am facut o mare prostie,fiindca nu m-am orientat bine...m-am inscris in Fac. de Geografie din Cluj la Planificare teritoriala si Turism.Dar in loc de Planificare,original am vrut la Topografie-care din urma s-a dovedit a fii MĂSURĂTORI TERESTRE ȘI CADASTRU.
Pe cei care sunt stiutori in acest domeniu,m ati putea lamuri,ce este una si ce este alta,adica cu ce deosebesc.Ce pot face mai departe cu aceasta specializare?Este in primul rand cautat?Este greu?...Se poate cumva transfera...inainte sa mai dau raspuns[in 23],sau in timpul anului?Se merita sau nu?... multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate