Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Questions

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
1 Mã uitam prin Computer Management la Removable Storage si am descoprit Media Injection & Ejection Wizards. Cam ce fac?
2 Are cineva vreo idee cam ce services din Windows Xp Professional se pot opri cu succes... ultima data a trebuit sa reinstalez sistemul. :(

#2
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Daca le opresti nu vad de ce ar trebui reinstalat sistemul.

In xp ar trebui sa fie cam aceleasi servicii ca in w2k pro, eventual citeva in plus. Scrie o lista cu ce servicii ai (cu starea lor) si poate primesti un raspuns.

#3
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Am dat export la lista cu services... da' n-am cum s-o postez aici ca e cam mare. Un mail?

Cat despre reinstalare, tot ce stiu e ca dupa ce am oprit ceva services, primeam BSOD cu ceva "registry hive unable to read", chiar si in safe mode sau last good config... am incercat tot, chiar si recovery console, dupa care am instalat din nou fresh

#4
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... pai ... eu nu prea cred ca doar le opreai ( asta se face din taskmanager ) ;)

#5
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Cit e de mare lista (cite pagini) ? Nu poate fi asa mult. In Win2k advanced server nu e mai mult de o pagina.

De unde ai exportat lista serviciilor? Esti sigur ca nu ai umblat cu registry?

#6
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Cred ca am dat disable la anumite servicii din Computer Management :o
Lista am exportat-o tot de acolo, are el optiune de creare a unui fiser text delimitat cu taburi in care sunt toate serviciile

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate