Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Twilight Saga

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
103 răspunsuri în acest subiect

#91
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 186
  • Înscris: 25.04.2007
Eu cred ca filmele astea sunt facute special pt adolescentii americani , care nu exceleaza la capitolul inteligenta.

#92
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.306
  • Înscris: 20.07.2006

 alina_alinutza, on 13th May 2010, 10:53, said:

Eu cred ca filmele astea sunt facute special pt adolescentii americani , care nu exceleaza la capitolul inteligenta.

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.

Cat despre film e clar stiut ca e o mare porcarie.Am tot criticat eu prima parte dar dupa ce am vazut si partea a 2 a efectiv am ramas fara  termeni care sa ilustreze suficient de clar parerea mea.

#93
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 186
  • Înscris: 25.04.2007

 Angelina1986, on 17th May 2010, 02:56, said:

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.

Cat despre film e clar stiut ca e o mare porcarie.Am tot criticat eu prima parte dar dupa ce am vazut si partea a 2 a efectiv am ramas fara  termeni care sa ilustreze suficient de clar parerea mea.

Nu am spus ca sunt prosti , ci ca nu sunt inteligenti , iar a fi inteligent si a fi destept sunt 2 lucruri total diferite. E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti , iar in privinta filmelor , cu cat sunt mai stupide si de duzina , cu atat sunt mai mult pe placul lor. Spre exemplu Twilight , majoritatea romanilor considera acest film stupid , plictisitor , de duzina ; in timp ce americanii sunt obsedati de el. Ce om inteligent , cu ceva cultura poate aprecia acest film ? Si mai mult , ce anume poate aprecia la acest film ?

Editat de alina_alinutza, 17 mai 2010 - 12:02.


#94
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.981
  • Înscris: 14.04.2008

 alina_alinutza, on 17th May 2010, 13:01, said:

E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti.

Avand in vedere situatia Romaniei la ora actuala,sa nu mai vorbim de inteligenta parlamentarilor nostri,mai bine nu te-ai lega de americani.

#95
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.306
  • Înscris: 20.07.2006

 alina_alinutza, on 17th May 2010, 12:01, said:

Spre exemplu Twilight , majoritatea romanilor considera acest film stupid , plictisitor , de duzina ; in timp ce americanii sunt obsedati de el. Ce om inteligent , cu ceva cultura poate aprecia acest film ? Si mai mult , ce anume poate aprecia la acest film ?

Te inseli draga mea daca ai impresia ca nu sunt romani lesinati dupa filmul acesta.Publicul tinta sunt adolescentii, pustanii intre 12-17 ani (zic eu).Ei, ca-s mai multi adolescenti americani care-si exteriorizeaza sentimentele referitoare la film pe te miri ce bloguri sau clipuri pe youtube, e o alta poveste.


 alina_alinutza, on 17th May 2010, 12:01, said:

E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti ,

Cine spune ca e fapt stiut? Pe ce baza afirmi asta? vorbesti prostii

#96
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.758
  • Înscris: 23.05.2013
Corect, o groaza de romance chiar si peste 17 ani, cunosc de 19-20 care snt la fel, lesinate dupa o porcarie de film.  :deadtongue:
Film care mie nu mi-a placut, evident.

Oricum americanii sunt dusi dintr-un punct de vedere. Dar asta e partea a2a si nu tine de film, e offtopic, asa ca ramaneti la subiect!!

Editat de d4m4g3, 22 mai 2010 - 15:57.


#97
Georgy_SlipKnot

Georgy_SlipKnot

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 28.06.2010
e super fain filmu' !

:thumbup:

#98
Snavenport

Snavenport

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 265
  • Înscris: 12.08.2007
Acest film nu este altceva decat cel mai prost mod posibil de a-ti pierde timpul. Imi venea sa "plang" la final dupa cele aproape 2 ore petrecute vizionand aceasta cariatura de film.
E clar ca este un film prost, pentru ca este scris dupa o carte grotesc de proasta.Si totusi Pseudo-scriitoarea Stephanie Meyer a reusit sa inebuneasca adolescentii cu ea. Ce ne spune asta...nici nu vreau sa ma gandesc.

Cat despre discutia de mai sus , despre inteligenta americanilor, sau absenta ei...nu stiu ce sa zic , dar pana una alta, la noi pe cinemarx.ro , Twilight are 7,9 nota, in timp ce pe imdb e pe la 5. Sa ne gandim putin ce zice asta...

By the way: Daca esti nemuritor, ... dintre toate lucrurile posibile, singurul lucru pe care ai vrea sa-l faci e sa repeti liceul de 20 de ori????

#99
nosferatu1

nosferatu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 27.12.2008

 Angelina1986, on 17th May 2010, 02:56, said:

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.
...
http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
vechi video-ul, insa inca evidentiaza calitatile americanilor

#100
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.069
  • Înscris: 11.05.2009
notele de pe imdb sunt mari pentru aceste filme
mai mult de 3-4 nu merita

#101
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.306
  • Înscris: 20.07.2006

 nosferatu1, on 29th June 2010, 17:23, said:

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
vechi video-ul, insa inca evidentiaza calitatile americanilor


Really? Chiar vrei sa dezbatem asta? Prosti gasesti oriunde daca ii cauti.

#102
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Twilight asta e ca Buffy, spaima vampirilor?

#103
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.306
  • Înscris: 20.07.2006

 pg-soare, on 1st July 2010, 09:41, said:

Twilight asta e ca Buffy, spaima vampirilor?

:w00t:   nici pomeneala

Bufy era misto.

#104
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.306
  • Înscris: 20.07.2006
Mi se pare amuzanta  :rolleyes:

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  507.jpg   84,88K   26 download-uri


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate