Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Twilight Saga

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007
Eu cred ca filmele astea sunt facute special pt adolescentii americani , care nu exceleaza la capitolul inteligenta.

#92
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postalina_alinutza, on 13th May 2010, 10:53, said:

Eu cred ca filmele astea sunt facute special pt adolescentii americani , care nu exceleaza la capitolul inteligenta.

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.

Cat despre film e clar stiut ca e o mare porcarie.Am tot criticat eu prima parte dar dupa ce am vazut si partea a 2 a efectiv am ramas fara  termeni care sa ilustreze suficient de clar parerea mea.

#93
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007

View PostAngelina1986, on 17th May 2010, 02:56, said:

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.

Cat despre film e clar stiut ca e o mare porcarie.Am tot criticat eu prima parte dar dupa ce am vazut si partea a 2 a efectiv am ramas fara  termeni care sa ilustreze suficient de clar parerea mea.

Nu am spus ca sunt prosti , ci ca nu sunt inteligenti , iar a fi inteligent si a fi destept sunt 2 lucruri total diferite. E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti , iar in privinta filmelor , cu cat sunt mai stupide si de duzina , cu atat sunt mai mult pe placul lor. Spre exemplu Twilight , majoritatea romanilor considera acest film stupid , plictisitor , de duzina ; in timp ce americanii sunt obsedati de el. Ce om inteligent , cu ceva cultura poate aprecia acest film ? Si mai mult , ce anume poate aprecia la acest film ?

Edited by alina_alinutza, 17 May 2010 - 12:02.


#94
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View Postalina_alinutza, on 17th May 2010, 13:01, said:

E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti.

Avand in vedere situatia Romaniei la ora actuala,sa nu mai vorbim de inteligenta parlamentarilor nostri,mai bine nu te-ai lega de americani.

#95
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postalina_alinutza, on 17th May 2010, 12:01, said:

Spre exemplu Twilight , majoritatea romanilor considera acest film stupid , plictisitor , de duzina ; in timp ce americanii sunt obsedati de el. Ce om inteligent , cu ceva cultura poate aprecia acest film ? Si mai mult , ce anume poate aprecia la acest film ?

Te inseli draga mea daca ai impresia ca nu sunt romani lesinati dupa filmul acesta.Publicul tinta sunt adolescentii, pustanii intre 12-17 ani (zic eu).Ei, ca-s mai multi adolescenti americani care-si exteriorizeaza sentimentele referitoare la film pe te miri ce bloguri sau clipuri pe youtube, e o alta poveste.


View Postalina_alinutza, on 17th May 2010, 12:01, said:

E fapt stiut ca majoritate americanilor nu sunt oameni inteligenti ,

Cine spune ca e fapt stiut? Pe ce baza afirmi asta? vorbesti prostii

#96
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Corect, o groaza de romance chiar si peste 17 ani, cunosc de 19-20 care snt la fel, lesinate dupa o porcarie de film.  :deadtongue:
Film care mie nu mi-a placut, evident.

Oricum americanii sunt dusi dintr-un punct de vedere. Dar asta e partea a2a si nu tine de film, e offtopic, asa ca ramaneti la subiect!!

Edited by d4m4g3, 22 May 2010 - 15:57.


#97
Georgy_SlipKnot

Georgy_SlipKnot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.06.2010
e super fain filmu' !

:thumbup:

#98
Snavenport

Snavenport

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 12.08.2007
Acest film nu este altceva decat cel mai prost mod posibil de a-ti pierde timpul. Imi venea sa "plang" la final dupa cele aproape 2 ore petrecute vizionand aceasta cariatura de film.
E clar ca este un film prost, pentru ca este scris dupa o carte grotesc de proasta.Si totusi Pseudo-scriitoarea Stephanie Meyer a reusit sa inebuneasca adolescentii cu ea. Ce ne spune asta...nici nu vreau sa ma gandesc.

Cat despre discutia de mai sus , despre inteligenta americanilor, sau absenta ei...nu stiu ce sa zic , dar pana una alta, la noi pe cinemarx.ro , Twilight are 7,9 nota, in timp ce pe imdb e pe la 5. Sa ne gandim putin ce zice asta...

By the way: Daca esti nemuritor, ... dintre toate lucrurile posibile, singurul lucru pe care ai vrea sa-l faci e sa repeti liceul de 20 de ori????

#99
nosferatu1

nosferatu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.12.2008

View PostAngelina1986, on 17th May 2010, 02:56, said:

Ce rea esti, asta referitor la etichetarea unei natiuni intregi.De ce ar fi americanii mai prosti ca restul rezidentilor mapamondului? Sunt ei o rasa aparte?  Nu iau apararea nimanui.Pur si simplu urasc prejudecatile si afirmatiile astea.
...
http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
vechi video-ul, insa inca evidentiaza calitatile americanilor

#100
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
notele de pe imdb sunt mari pentru aceste filme
mai mult de 3-4 nu merita

#101
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postnosferatu1, on 29th June 2010, 17:23, said:

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
vechi video-ul, insa inca evidentiaza calitatile americanilor


Really? Chiar vrei sa dezbatem asta? Prosti gasesti oriunde daca ii cauti.

#102
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Twilight asta e ca Buffy, spaima vampirilor?

#103
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postpg-soare, on 1st July 2010, 09:41, said:

Twilight asta e ca Buffy, spaima vampirilor?

:w00t:   nici pomeneala

Bufy era misto.

#104
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Mi se pare amuzanta  :rolleyes:

Attached Files

  • Attached File  507.jpg   84.88K   26 downloads


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate