Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Alienware Area-51 M17X

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

#37
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Avand in vedere ca v-ati plans ca am facut o alegere proasta, m-am panicat si m-am hotarat sa mai astept. Ceva in genul asta va place: http://www.emag.ro/n...-prem--pNS490EA ? Sau sa cresc pana la acel Studio XPS? Se merita diferenta? Mie mi se pare ca HP-ul o duce mai bine ca config...doar mi se pare? :D

#38
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.853
  • Înscris: 07.02.2008
1+ pentru HP. Are o configurație mult mai bună decât Studio XPS.

Editat de julia_kitty, 10 mai 2009 - 08:27.


#39
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostTouchFlo3D, on May 10 2009, 02:29, said:

m-am hotarat sa mai astept

O decizie inteleapta, mai ales ca si asa se schimba generatia la procesoare/placi video si va ploua cu reduceri  :rolleyes:

#40
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 882
  • Înscris: 04.10.2006

View PostAMDG, on May 10 2009, 09:53, said:

O decizie inteleapta, mai ales ca si asa se schimba generatia la procesoare/placi video si va ploua cu reduceri  :rolleyes:


Pe principiul asta mai bine nu iti cumperi deloc ca tot timpul se va intampla asta.

In alta ordine de idei e bun HP-ul , desi personal nu vad ce poti face cu 1 TB pe un laptop , in rest pentru gaming e foarte bun , sa vedem si placa video ce stie daca iti cumperi  ;)

#41
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.257
  • Înscris: 25.03.2002
Ăsta da, bine că te-ai răzgândit!

#42
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmortis, on May 10 2009, 10:05, said:

Pe principiul asta mai bine nu iti cumperi deloc ca tot timpul se va intampla asta.

In alta ordine de idei e bun HP-ul , desi personal nu vad ce poti face cu 1 TB pe un laptop , in rest pentru gaming e foarte bun , sa vedem si placa video ce stie daca iti cumperi  ;)

Nu chiar , iti cumperi ceva foarte bun mai rar din cauza confortului in utilizare ce te va insoti ani buni - dupa vreo 2 ani il pensionezi ca laptop de gaming si il faci cinema portabil :rolleyes:

Iar 4650 din HP e o placa video mediocra pentru gaming .

#43
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.095
  • Înscris: 16.12.2008
Nici HD 4650-ul ala nu e buna pentru gaming, mai ales daca e sa luam in calcul si rezolutia monitorului. Eu tot nu inteleg ce are acel Qosmio de nu iti place...

#44
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.257
  • Înscris: 25.03.2002
Am șters în jur de 10 post-uri și avertizat 2 useri! Continuați, vă rog!

#45
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostTouchFlo3D, on May 11 2009, 18:42, said:

din momentul in care m-am decis sa numai iau alienware? Gen "Achizitie Laptop gaming"?

Ai mai multe optiuni ce se pot achizitiona - diferite modele de Asus ( W90 , seria G etc ) , Dell XPS 1730 , Toshiba Qosmio ( fie x300 , F50 sau G50 ) , MSI ( GT 725, GT 627 - din nefericire nu sunt inca oficial in Ro ) - iar modelele Sager, Clevo , Alienware etc sunt de nisa si uneori merita sa le cumperi daca sunt reduse masiv la pret  .

#46
KnightRider007

KnightRider007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.06.2009

View PostTouchFlo3D, on 10th May 2009, 02:29, said:

Avand in vedere ca v-ati plans ca am facut o alegere proasta, m-am panicat si m-am hotarat sa mai astept. Ceva in genul asta va place: http://www.emag.ro/n...-prem--pNS490EA ? Sau sa cresc pana la acel Studio XPS? Se merita diferenta? Mie mi se pare ca HP-ul o duce mai bine ca config...doar mi se pare? :D
Ma intereseaza si pe mine laptopul asta...se merita?

#47
KnightRider007

KnightRider007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 16.06.2009
Vad ca va trebui sa deschid un topic nou pentru ca asta e "expirat"...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate