Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Alienware Area-51 M17X

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Avand in vedere ca v-ati plans ca am facut o alegere proasta, m-am panicat si m-am hotarat sa mai astept. Ceva in genul asta va place: http://www.emag.ro/n...-prem--pNS490EA ? Sau sa cresc pana la acel Studio XPS? Se merita diferenta? Mie mi se pare ca HP-ul o duce mai bine ca config...doar mi se pare? :D

#38
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
1+ pentru HP. Are o configurație mult mai bună decât Studio XPS.

Edited by julia_kitty, 10 May 2009 - 08:27.


#39
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostTouchFlo3D, on May 10 2009, 02:29, said:

m-am hotarat sa mai astept

O decizie inteleapta, mai ales ca si asa se schimba generatia la procesoare/placi video si va ploua cu reduceri  :rolleyes:

#40
mortis

mortis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 04.10.2006

View PostAMDG, on May 10 2009, 09:53, said:

O decizie inteleapta, mai ales ca si asa se schimba generatia la procesoare/placi video si va ploua cu reduceri  :rolleyes:


Pe principiul asta mai bine nu iti cumperi deloc ca tot timpul se va intampla asta.

In alta ordine de idei e bun HP-ul , desi personal nu vad ce poti face cu 1 TB pe un laptop , in rest pentru gaming e foarte bun , sa vedem si placa video ce stie daca iti cumperi  ;)

#41
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ăsta da, bine că te-ai răzgândit!

#42
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmortis, on May 10 2009, 10:05, said:

Pe principiul asta mai bine nu iti cumperi deloc ca tot timpul se va intampla asta.

In alta ordine de idei e bun HP-ul , desi personal nu vad ce poti face cu 1 TB pe un laptop , in rest pentru gaming e foarte bun , sa vedem si placa video ce stie daca iti cumperi  ;)

Nu chiar , iti cumperi ceva foarte bun mai rar din cauza confortului in utilizare ce te va insoti ani buni - dupa vreo 2 ani il pensionezi ca laptop de gaming si il faci cinema portabil :rolleyes:

Iar 4650 din HP e o placa video mediocra pentru gaming .

#43
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Nici HD 4650-ul ala nu e buna pentru gaming, mai ales daca e sa luam in calcul si rezolutia monitorului. Eu tot nu inteleg ce are acel Qosmio de nu iti place...

#44
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am șters în jur de 10 post-uri și avertizat 2 useri! Continuați, vă rog!

#45
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostTouchFlo3D, on May 11 2009, 18:42, said:

din momentul in care m-am decis sa numai iau alienware? Gen "Achizitie Laptop gaming"?

Ai mai multe optiuni ce se pot achizitiona - diferite modele de Asus ( W90 , seria G etc ) , Dell XPS 1730 , Toshiba Qosmio ( fie x300 , F50 sau G50 ) , MSI ( GT 725, GT 627 - din nefericire nu sunt inca oficial in Ro ) - iar modelele Sager, Clevo , Alienware etc sunt de nisa si uneori merita sa le cumperi daca sunt reduse masiv la pret  .

#46
KnightRider007

KnightRider007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.06.2009

View PostTouchFlo3D, on 10th May 2009, 02:29, said:

Avand in vedere ca v-ati plans ca am facut o alegere proasta, m-am panicat si m-am hotarat sa mai astept. Ceva in genul asta va place: http://www.emag.ro/n...-prem--pNS490EA ? Sau sa cresc pana la acel Studio XPS? Se merita diferenta? Mie mi se pare ca HP-ul o duce mai bine ca config...doar mi se pare? :D
Ma intereseaza si pe mine laptopul asta...se merita?

#47
KnightRider007

KnightRider007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.06.2009
Vad ca va trebui sa deschid un topic nou pentru ca asta e "expirat"...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate