Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Intre Motorola C385 Siemens C65

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lazarmihail

lazarmihail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.04.2004
Salut! Am si eu o intrebare: Daca ar fi sa va faceti acum abonament la Orange ce telefon a-ti alege din urmatoarele si de ce: Motorola C385 sau Siemens C65. Si as mai vrea sa stiu care este diferenta dintre un ecran CSTN si un ecran TFT. Multam' Mult!  :D

#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
TFT - Thin Film Transistor e un tip de ecran cu cristale lichide, în care fiecare pixel este controlat de către unul până la patru tranzistori. Tehnologia TFT asigura cea mai bună rezoluție dintre toate tehnologiile display-urilor cu cristale lichide, are culori superioare tehnologiei CSTN și mai ales un timp de răspuns mult mai bun. Ecranele TFT se mai numesc și ecrane cu display cu matrice activă.

CSTN - Color Super Twist Nematic reprezintă o tehnologie LCD dezvoltată de Sharp Electronics Corporation. Spre deosebire de TFT, CSTN se bazează pe o matrice pasivă, mai ieftină de produs. În schimb, culorile nu sunt la fel de bune ca în cazul tehnologiei TFT, iar timpul de răspuns este mult mai mic. Motivul pentru care producătorii aleg ecranele CSTN este că acesta este mai ieftin.

În concluzie, TFT e mult mai bun. ^_^

Edited by Codename, 06 December 2004 - 19:40.


#3
lazarmihail

lazarmihail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.04.2004
Mersi pt. informatii. Acum stiu ce trebuie sa imi iau.Oricum, la noi in Galati Siemens C56 inca nu a aparut.dar cred ca m-am razgandit de tot.Cred ca o sa imi iau un telefon cu ecran TFT. :peacefingers:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate