Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

intreruperi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
vladgrig

vladgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 21.06.2004
De ce atunci cind joc Mafia, sub win98, pe un sistem Athlon XP 2.5 GHz, 256 MB, geforce fx 5200, are scurte intreruperi de sunet? Totodata si imaginea imi ingheata pentru fractiuni de secunda.
Cind ma uit la ledul de la hard pare ca un program ruleaza in background. Mentionez ca am winxp si win 98 instalate, jocul il rulez sub win98 unde nu am instalat nimic care sa ruleze in background (antivirus, etc.)
De unde apar aceste intreruperi?

#2
Pest

Pest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 116
  • Înscris: 10.11.2002
Retea ai ? Poate se mai uita unu sau altu pe la tine prin share si face "fitze" hdd tau. Pe XP ai incercat sa-l joci sa vezi daca face la fel ?

#3
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.211
  • Înscris: 13.11.2003
Mie imi mai face figuri din astea la GTAVC. Cauza: playdiscul e putin bulit si  cd-romul citeste greu unele fisiere in timpul jocului.

#4
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 12.04.2002
ai cumva placa de sunet pe placa de baza?

#5
vladgrig

vladgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 21.06.2004
Din pacate da, ce-i de facut?

#6
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 12.04.2002
parerea mea e ca acele intreruperi de sunet vin tocmai de la faptul ca ai placa de sunet pe placa de baza si cand foloseste resurse pt joc sau altceva iti mai taie sunetul dar cred totodata ca mai ai ceva in backg. care iti cam papa resurse

daca ai la indemana o alta placa de sunet incerca si vezi daca mai face asa

repet e doar parerea mea

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate