Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Incarcator Maha MH-C9000

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
578 răspunsuri în acest subiect

#37
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca am vazut ca nu merg am trecut pe 2 seturi de Eneloop si 1 set Maha 2700mah pt "forje grea" , pt mine cred ca a fost cea mai buna combinatie pe care am avut-o . Cind e o onomastica , chef , nunta Maha e linia intii  :D  , pt poze de vacanta cind fac 20-30 pe zi eneloop sunt excelenti . Oricum sunt deschis la nou , iar cind apar altii mai super extra sop pe ei  :D , desi am patit si am mai luat si plasa....cu celebrii Sony de 4000mah contrafacuti de la un prieten (ca doar deaia sunt prietenii , nu ?)

#38
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNeohori, on Nov 2 2007, 22:02, said:

Cind e o onomastica , chef , nunta Maha e linia intii  :D  , pt poze de vacanta cind fac 20-30 pe zi eneloop sunt excelenti .
Cred ca tocmai mi-ai dat cea mai buna ideie!!!Mersi mult!!!Asa o sa fac si eu...chiar nu stiam cum si ce sa mai iau.

#39
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Acum vad ca au mai aparut si alte firme care fac acc gen eneloop , de exemplu Hahnel Synergy pe care ii gasesti la F64 si au 2100mah nu 2000 . Dar trebuie mentionat si faptul ca Sanyo sunt inventatorii...
Ma bucur daca am putut sa-ti fiu de folos cu un sfat  :)

#40
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006
Da,inca o data multumesc pt ideie.Am uitat sa-ti spun ca tocmai am in test niste accu "Carrefour"de 2300mAh.I-a luat un coleg asta vara din Carrefour la un pret derizoriu(nu mai stie exact cat),i-a formatat,i-a folosit de vreo doua ori si din 13 august zac la el acasa intr-un dulap.Eu,curios (sa mai verific MAHA C9000) i-am cerut imprumut si mi ia adus azi.Vreau sa spun ca au avut in ei capacitatea de 1630mAh!!!(din august).Sa vedem dupa ciclul complet cat o sa aiba.

#41
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Am luat si eu acum vreo 6 luni de ocazie un incarcator cu acc inclusi Assmann digital de 2700mah si l-am vindut ..... Cind ma intilnesc cu persoana respectiva mor de ciuda cind i-mi spune ca si dupa 3 luni acc au curent si se prezinta ok , mentionez ca la cine i-am dat este fotograf profesionist si stie sa faca diferente intre acumulatori . E , si acuma umblu eu sa caut , fain , il ai in mina nu sti ce ai si dupa dai o caruta de bani sa ajungi cam tot acolo  :lol:

#42
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006
"Ansmann"nu Assmann."Ansmann" e firma buna.

Editat de Crisu, 03 noiembrie 2007 - 22:22.


#43
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostCrisu, on Nov 3 2007, 22:20, said:

"Ansmann"nu Assmann."Ansmann" e firma buna.
Mi-e foame si am mincat un "n" . Assman e firma de mobila renumita si echipamente hard pt calculatoare  :lol:

#44
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostNeohori, on Nov 3 2007, 23:06, said:

Mi-e foame si am mincat un "n" . Assman e firma de mobila renumita si echipamente hard pt calculatoare  :lol:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?

#45
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostNecronomikon, on Nov 4 2007, 03:23, said:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?
De aceasta firma am auzit prima data in momentul cind mi-am luat acel incarcator cu 4 acc , scria Ansmann Digital pe ei . Daca stiam de ei ca sunt buni fi sigur ca nu dadeam kitul , si acum i-mi pare rau. Noua achizitie m-a costat cel putin dublu , incarcator Maha , 4acc Maha 2700 , 8 sanyo eneloop . Daca tinem setul Ansmann mai trebuia sa iau doar eneloop-urile. Setul anterior a costat 110 ron , kitul complect.

#46
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNecronomikon, on Nov 4 2007, 03:23, said:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?
:roflmaofast:

#47
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
:lol:  am gasit... :lol:

#48
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNeohori, on Nov 4 2007, 11:50, said:

:lol:  am gasit... :lol:
Pereche???

#49
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostCrisu, on Nov 2 2007, 22:37, said:

Am uitat sa-ti spun ca tocmai am in test niste accu "Carrefour"de 2300mAh.I-a luat un coleg asta vara din Carrefour la un pret derizoriu(nu mai stie exact cat),i-a formatat,i-a folosit de vreo doua ori si din 13 august zac la el acasa intr-un dulap.Eu,curios (sa mai verific MAHA C9000) i-am cerut imprumut si mi ia adus azi.Vreau sa spun ca au avut in ei capacitatea de 1630mAh!!!(din august)
Au intre 2000 si 2200 mAh,deci cat Sanyo2500,si pretul pe jumate.

#50
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostNeohori, on Nov 4 2007, 11:50, said:

:lol:  am gasit... :lol:

:D

#51
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Azi am primit incarcatorul Maha mh-c9000 . Ca prima impresie : multe setari , display excelent setari pe masura (desi inca nu stiu ce sa fac cu ele  :lol:  ) , mare cit o placinta  :D . M-am apucat de citit si notat pe un carnet tot ce e important , nu e chiar asa de greu dar tre sa fi atent la setari . I-mi place f mult , arata a incarcator adevarat . Am bagat 1 acc vechi sa-l zapacesc putin pina prind miscarea , practic numai stricind ceva inveti .
numai bine

#52
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.03.2006
Sa-l strici sanatos!Dupa ce termini cu jucatul (cca 7zile),o sa te rog sa-mi spui si mie capacitatile acumulatorilor pe care ii ai (dupa ce o sa-i testezi).

#53
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostCrisu, on Nov 5 2007, 20:29, said:

Sa-l strici sanatos!Dupa ce termini cu jucatul (cca 7zile),o sa te rog sa-mi spui si mie capacitatile acumulatorilor pe care ii ai (dupa ce o sa-i testezi).
Sti ce-i enervant ? ca toate se petrec foarte incet..... :lol: asa ca-ti dau dreptate cind ai specificat 7 zile .
Ok , ii voi teste si voi da valorile afisate .

#54
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Testat 4 x eneloop , la prima incarcare de la starea noua , toate cele 4 peste 1955mah .Modul de incarcare a fost CYCLE , 400mah la descarcare si 0,4C (800mah) la incarcare , un singur ciclu . Daca am gresit ceva la setari rog sa ma corectati , multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate