Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Incarcator Maha MH-C9000

- - - - -
  • Please log in to reply
578 replies to this topic

#37
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca am vazut ca nu merg am trecut pe 2 seturi de Eneloop si 1 set Maha 2700mah pt "forje grea" , pt mine cred ca a fost cea mai buna combinatie pe care am avut-o . Cind e o onomastica , chef , nunta Maha e linia intii  :D  , pt poze de vacanta cind fac 20-30 pe zi eneloop sunt excelenti . Oricum sunt deschis la nou , iar cind apar altii mai super extra sop pe ei  :D , desi am patit si am mai luat si plasa....cu celebrii Sony de 4000mah contrafacuti de la un prieten (ca doar deaia sunt prietenii , nu ?)

#38
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNeohori, on Nov 2 2007, 22:02, said:

Cind e o onomastica , chef , nunta Maha e linia intii  :D  , pt poze de vacanta cind fac 20-30 pe zi eneloop sunt excelenti .
Cred ca tocmai mi-ai dat cea mai buna ideie!!!Mersi mult!!!Asa o sa fac si eu...chiar nu stiam cum si ce sa mai iau.

#39
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Acum vad ca au mai aparut si alte firme care fac acc gen eneloop , de exemplu Hahnel Synergy pe care ii gasesti la F64 si au 2100mah nu 2000 . Dar trebuie mentionat si faptul ca Sanyo sunt inventatorii...
Ma bucur daca am putut sa-ti fiu de folos cu un sfat  :)

#40
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006
Da,inca o data multumesc pt ideie.Am uitat sa-ti spun ca tocmai am in test niste accu "Carrefour"de 2300mAh.I-a luat un coleg asta vara din Carrefour la un pret derizoriu(nu mai stie exact cat),i-a formatat,i-a folosit de vreo doua ori si din 13 august zac la el acasa intr-un dulap.Eu,curios (sa mai verific MAHA C9000) i-am cerut imprumut si mi ia adus azi.Vreau sa spun ca au avut in ei capacitatea de 1630mAh!!!(din august).Sa vedem dupa ciclul complet cat o sa aiba.

#41
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am luat si eu acum vreo 6 luni de ocazie un incarcator cu acc inclusi Assmann digital de 2700mah si l-am vindut ..... Cind ma intilnesc cu persoana respectiva mor de ciuda cind i-mi spune ca si dupa 3 luni acc au curent si se prezinta ok , mentionez ca la cine i-am dat este fotograf profesionist si stie sa faca diferente intre acumulatori . E , si acuma umblu eu sa caut , fain , il ai in mina nu sti ce ai si dupa dai o caruta de bani sa ajungi cam tot acolo  :lol:

#42
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006
"Ansmann"nu Assmann."Ansmann" e firma buna.

Edited by Crisu, 03 November 2007 - 22:22.


#43
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostCrisu, on Nov 3 2007, 22:20, said:

"Ansmann"nu Assmann."Ansmann" e firma buna.
Mi-e foame si am mincat un "n" . Assman e firma de mobila renumita si echipamente hard pt calculatoare  :lol:

#44
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostNeohori, on Nov 3 2007, 23:06, said:

Mi-e foame si am mincat un "n" . Assman e firma de mobila renumita si echipamente hard pt calculatoare  :lol:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?

#45
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostNecronomikon, on Nov 4 2007, 03:23, said:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?
De aceasta firma am auzit prima data in momentul cind mi-am luat acel incarcator cu 4 acc , scria Ansmann Digital pe ei . Daca stiam de ei ca sunt buni fi sigur ca nu dadeam kitul , si acum i-mi pare rau. Noua achizitie m-a costat cel putin dublu , incarcator Maha , 4acc Maha 2700 , 8 sanyo eneloop . Daca tinem setul Ansmann mai trebuia sa iau doar eneloop-urile. Setul anterior a costat 110 ron , kitul complect.

#46
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNecronomikon, on Nov 4 2007, 03:23, said:

Sper ca stii ce inseamna "Assman" nu?
:roflmaofast:

#47
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
:lol:  am gasit... :lol:

#48
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostNeohori, on Nov 4 2007, 11:50, said:

:lol:  am gasit... :lol:
Pereche???

#49
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006

View PostCrisu, on Nov 2 2007, 22:37, said:

Am uitat sa-ti spun ca tocmai am in test niste accu "Carrefour"de 2300mAh.I-a luat un coleg asta vara din Carrefour la un pret derizoriu(nu mai stie exact cat),i-a formatat,i-a folosit de vreo doua ori si din 13 august zac la el acasa intr-un dulap.Eu,curios (sa mai verific MAHA C9000) i-am cerut imprumut si mi ia adus azi.Vreau sa spun ca au avut in ei capacitatea de 1630mAh!!!(din august)
Au intre 2000 si 2200 mAh,deci cat Sanyo2500,si pretul pe jumate.

#50
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostNeohori, on Nov 4 2007, 11:50, said:

:lol:  am gasit... :lol:

:D

#51
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Azi am primit incarcatorul Maha mh-c9000 . Ca prima impresie : multe setari , display excelent setari pe masura (desi inca nu stiu ce sa fac cu ele  :lol:  ) , mare cit o placinta  :D . M-am apucat de citit si notat pe un carnet tot ce e important , nu e chiar asa de greu dar tre sa fi atent la setari . I-mi place f mult , arata a incarcator adevarat . Am bagat 1 acc vechi sa-l zapacesc putin pina prind miscarea , practic numai stricind ceva inveti .
numai bine

#52
Crisu

Crisu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.03.2006
Sa-l strici sanatos!Dupa ce termini cu jucatul (cca 7zile),o sa te rog sa-mi spui si mie capacitatile acumulatorilor pe care ii ai (dupa ce o sa-i testezi).

#53
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostCrisu, on Nov 5 2007, 20:29, said:

Sa-l strici sanatos!Dupa ce termini cu jucatul (cca 7zile),o sa te rog sa-mi spui si mie capacitatile acumulatorilor pe care ii ai (dupa ce o sa-i testezi).
Sti ce-i enervant ? ca toate se petrec foarte incet..... :lol: asa ca-ti dau dreptate cind ai specificat 7 zile .
Ok , ii voi teste si voi da valorile afisate .

#54
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Testat 4 x eneloop , la prima incarcare de la starea noua , toate cele 4 peste 1955mah .Modul de incarcare a fost CYCLE , 400mah la descarcare si 0,4C (800mah) la incarcare , un singur ciclu . Daca am gresit ceva la setari rog sa ma corectati , multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate