Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

niste sfaturi...pls:D Vreau medicina

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
4 răspunsuri în acest subiect

#1
Ggeorgeana

Ggeorgeana

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 12.06.2007
Sunt studenta la jurnalistica in ultimul an si de vreo 2 ani mi-a trecut prin cap sa dau la medicina generala. Marea mea dilema este daca nu e prea tarziu si daca nu imi ocupa prea mult timp facultatea ca ar trebui sa lucrez ca sa ma intretin ca nu pot sta pe cheltuiala mamei inca 10 ani. Se merita? eu as vrea de fapt sa plec in strainatate si ma gandeam ca poate cu medicina am ceva sanse...ca am verificat toate posibilitatile sa incep acolo si costa cam 45.000 $ pe an. Cu finantare dar tot nu imi permit. Nu imi e frica de munca...as vrea sa cunosc putin problema ca sa stiu daca ma bag sigur in chestia asta!

Editat de Ggeorgeana, 12 iunie 2007 - 15:18.


#2
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.294
  • Înscris: 08.08.2005
Niciodata nu e prea tarziu sa incepi o facultate, mai ales daca intre-adevar consideri ca asta iti e vocatia, insa facultatea de medicina si un job mi se par doua lucruri aproape imposibil de facut simultan. Este o facultate care iti solicita foarte mult timp pentru cursuri, laboratoare si, in special, pentru studiu individual (invatat). Nu e o facultate ca oricare alta, nu e una prin care sa poti sa treci "ca gasca prin apa", cum, probabil, sunt altele, este o facultate foarte serioasa (si lunga) care cere de la tine foarte multa vointa, ambitie, perseverenta, seriozitate, responsabilitate, sacrificiu.

Editat de Jacques, 13 iunie 2007 - 13:46.


#3
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.518
  • Înscris: 10.01.2007
Ggeorgeana alte pareri legate de subiectu asta gasesti  si aici .

#4
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 678
  • Înscris: 10.09.2005
daca vrei sa muncesti, du-te la tehnica dentara sau la asistenta medicala. medicina generala poti sa faci dar este exclusa munca... altfel o sa vezi ca ai aruncat o gramada de bani pe geam. e imposibil sa ai timp de asa ceva.
bafta

#5
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 6.123
  • Înscris: 02.07.2006

 Ivanna, on Jun 13 2007, 19:06, said:

Ggeorgeana alte pareri legate de subiectu asta gasesti  si aici .
exact, acest topic se inchide

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate