Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

niste sfaturi...pls:D Vreau medicina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Ggeorgeana

Ggeorgeana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.06.2007
Sunt studenta la jurnalistica in ultimul an si de vreo 2 ani mi-a trecut prin cap sa dau la medicina generala. Marea mea dilema este daca nu e prea tarziu si daca nu imi ocupa prea mult timp facultatea ca ar trebui sa lucrez ca sa ma intretin ca nu pot sta pe cheltuiala mamei inca 10 ani. Se merita? eu as vrea de fapt sa plec in strainatate si ma gandeam ca poate cu medicina am ceva sanse...ca am verificat toate posibilitatile sa incep acolo si costa cam 45.000 $ pe an. Cu finantare dar tot nu imi permit. Nu imi e frica de munca...as vrea sa cunosc putin problema ca sa stiu daca ma bag sigur in chestia asta!

Edited by Ggeorgeana, 12 June 2007 - 15:18.


#2
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Niciodata nu e prea tarziu sa incepi o facultate, mai ales daca intre-adevar consideri ca asta iti e vocatia, insa facultatea de medicina si un job mi se par doua lucruri aproape imposibil de facut simultan. Este o facultate care iti solicita foarte mult timp pentru cursuri, laboratoare si, in special, pentru studiu individual (invatat). Nu e o facultate ca oricare alta, nu e una prin care sa poti sa treci "ca gasca prin apa", cum, probabil, sunt altele, este o facultate foarte serioasa (si lunga) care cere de la tine foarte multa vointa, ambitie, perseverenta, seriozitate, responsabilitate, sacrificiu.

Edited by Jacques, 13 June 2007 - 13:46.


#3
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Ggeorgeana alte pareri legate de subiectu asta gasesti  si aici .

#4
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
daca vrei sa muncesti, du-te la tehnica dentara sau la asistenta medicala. medicina generala poti sa faci dar este exclusa munca... altfel o sa vezi ca ai aruncat o gramada de bani pe geam. e imposibil sa ai timp de asa ceva.
bafta

#5
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Ivanna, on Jun 13 2007, 19:06, said:

Ggeorgeana alte pareri legate de subiectu asta gasesti  si aici .
exact, acest topic se inchide

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate