Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

captura de pe o camera de supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,138
  • Înscris: 05.08.2005
Am si eu o nelamurire, vreau sa instalez un sistem de supraveghere si am nevoie de un calculator pe care sa fac captura si nu stii exact cam ce specificatii ar trebui sa aiba si cam de cat trebuie sa fie hdd pt macar 24 h captura.

Placa de captura este DVR2000, iar camera de supraveghere are rezolutia maxima de 320TVL( nu prea stiu exact ce inseamna da banuiesc k e echivalent cu o rezolutie de 320x240 pixeli)

Captura este real time si vreau sa stiu daca un calculator cu 800 de mhz/128 ram/4 sau 8 mb placa video/si hdd de 20 de gb is suficienti. Si cam cate ore se pot inregistra la rezolutia de 320x240 care banuiesc ca e maximul. Mentionez ca nu am pretentii la o claritate impecabila, ci la una decenta.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,033
  • Înscris: 28.10.2006
Ia vezi AICI, ca iesi mai ieftin si de calitate.
Al 2-lea recorder, la care iei un HDD de 80 GB, e cred ideal pentru ce vrei tu. Vezi ca pe site se gasesc si placi de captura si sisteme complete.
Ai de ales.
Pc-ul pe care l-ai descris e cam subtire.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate