Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Bangle versus van Hooydonk

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Attached File  Zbangle.jpg   93.38K   55 downloadsAttached File  Zvan_hooydonk.jpg   11.98K   84 downloadsChris Bangle e omul responsabil de "flame surfacing" si de "Bangle-butt-ul" lui Serie 7. Adrian van Hooydonk e un fel de trepadus al mai sus numitului, dar el e cel care a mutilat (dupa unii) si improspatat (dupa altii) designul noilor BMW-uri, incepand cu BMW Z9 Concept (prima sa creatie la BMW). Topicul e adresat doar celor care nu sunt fani ai noilor bavareze, deci fara flame-uri please.

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sa aduca careva topoarele si furcile ca s-a ajuns la omul meu preferat din intreaga industrie auto.:angry:  Omul care a reusit sa strice niste icoane auto (bmw seria 5 E39, BMW seria 7 E38, bmw seria 3 E46 ) care multi ani de acuma vor putea fi considerate ca automobile cu design atemporal.  Eu sper ca cineva acolo sus sa nu-i iubeasca pe cei doi si sa-i trimita la lexus :D  :notangel: Si ca sa vedeti ce oribilitati pot scoate cei de la bmw apasati aici :puke:

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cine e designerul seriilor precedente? Eu tin cu ala. Alea is superbe.

#4
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Mai, nu-l injurati foarte tare pe Bangle ca tot el a desenat si X5 si Z3, care sunt frumoase si fara flame surfacing si alte faruri patrato-cubico-sferice. Eu ziceam pe care il "iubiti" mai tare dintre cei doi...
Btw, ganditi-va ca Bangle a fost cu ideile, dar Hooydonk a facut si el multa "treaba".

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pot sa zic inca o data ca ii urasc pe astia 2? mai ales von hooydonk, care imi pare a avea fata de efeminat, homosexual etc.  Interesant e ca m-am mai obisnuit cu designul la seria 5,seria 3 insa cu ala de la seria 7 si sa ma pici cu ceara nu-mi place

#6
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,740
  • Înscris: 30.01.2006
BMW Concept Coupe Mille Miglia 2006, Este o masina clasica, seamna foarte mult cu primele BMW-uri, si cred ca nu va intra in productie neam de neamul lui, si nici nu va exista vreo masina inspirata din designul acestui concept.

Cat despre actualul design al BMW-urilor, Cand au aparut nu mi-a placut deloc, acum am inceput sa ma obisnuiesc, si inca sper ca viitoarele modele sa arate putin altfel, dar se pare ca mai toti producatorii sau inspirat putin di fiecare serie de la BMW. Pacat, pentru ca trendul a inceput sa plece intr-o directie ciudata, dar poate se ajunge intr-un punct unde o sa fie mai frumos, oricum pentru mine designul exterior este pe ultimele locuri.

Edited by test_driver, 07 February 2008 - 02:40.


#7
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
bangle rulez.

#8
OIL1

OIL1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 17.06.2007
Hooydonk a "desenat" seria 6. Mie imi place mult. Seria 7 e preferata mea dintre toate sedanurile de lux. Nu prea am ce sa le bag de vina cu cateva exceptii: seria 1, X3 si spatele de la E90 (3 sedan). E92 imi place, mai ales cu pachet M.
E60 "normal" nu prea imi place, decat in versiune M, care e superba (M5). Oglinzile si bumperele schimba mult masina in bine.
Sunt curios cu ce serie 7 vor veni la anu'.

#9
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
ei fac ce se cere (ce e la moda \ce cauta lumea) si uite ca e bine :) .. BMW in 2007 a vandut cele mai multe masini ..sa vedem daca o sa ramana NR.1 si acest an ;)

nush sincer pe care urasc ... mie imi plac cam toate BMWURI :P mai putin BMW X3,Bmw Seria 1(cel coupe imi place) , BMW Seria 3 Sedan

#10
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
totusi nu stiu ce a facut hooydonk... cineva zice ca seria 6... daca e asa, e bine ca asta e singura serie care imi place... bangle, dupa cum a zis si maximus, a facut varza o marca de prestigiu care chiar scotea masini frumoase pe vremuri... si cel putin dpmdv cea mai mare problema nu e asa numitul "bangle butt" - care nu mi se pare chiara asa rau, cat e designul general care e extrem de bizar si nu are o estetica prea bine definita...
anyway, cred ca ar trebui sa revina la designuri mai elegante si sa lase experimentele exotice....

#11
tzucul

tzucul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.03.2006
Si eu il sustin pe Bangle.Nu degeaba vanzarile BMW sunt acolo unde sunt in acest moment.

Edited by tzucul, 08 February 2008 - 15:24.


#12
monciu

monciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.02.2008
Gusturile nu se discuta asta este clar, dar este de asemenea clar ca BMW a crescut mult si poate si datorita design-urilor noi, problema lor nu este nici designu-ul nici motoarele ci este sasiul, nu cred ca ar strica un topic nou despre asta(sorry ca am fost putin offtopic)

#13
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Bangle nu-mi place de nici o culoare si aproape nimic din ce a facut el. Celalat a nimerit-o cu Seria 6 dar e clar ca nu s-a luat dupa Bangle ca altfel o strica si pe aia. Nu stiu cine o fi facut Clasa C la Merc dar cred ca BMW ar trebui sa-l inchirieze pentru urmatoarea Serie 7 si 5 ca astea arata ca niste balene umflate artificial.

#14
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Posttzucul, on Feb 8 2008, 15:23, said:

Si eu il sustin pe Bangle.Nu degeaba vanzarile BMW sunt acolo unde sunt in acest moment.
In SUA, da, dar in Europa... mai ales in UK, unde sunt cei mai pretentiosi clienti au cam dat-o-n bara.

#15
lucian707

lucian707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 20.10.2006
La ora actuala cine e designer Bangle sau hooydonk ?
Are cineva o lista cu anii precedenti din care sa rezulte cine desena in ce an desena ce desena ?

#16
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 09.05.2006

View Postlucian707, on Feb 9 2008, 22:35, said:

La ora actuala cine e designer Bangle sau hooydonk ?
Are cineva o lista cu anii precedenti din care sa rezulte cine desena in ce an desena ce desena ?

Bangle: serie 7 2002- prezent
            BMW Z4 - 2002- prezent
            serie 5 E60-2003 -prezent
Nu stiu cine a desenat actualul serie3 E90 dar spatele l-a zbarcit in stil corean. Nu acelasi lucru il pot spune de 3-er coupe E92 care parca e alta masina (cu unele mici influente Audi in design-spate).

#17
lucian707

lucian707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 20.10.2006
Vrei sa spui ca Audi a copiat cate ceva din spatele E92-ului !

#18
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
vazandu-le moacele as spune ca primul e schizofrenic si al doilea homosexual.
vazand rezultatele muncii lor as spune ca ii urati degeaba. de vina e BMW ca a bagat bani in materializarea nazbatiilor care le trec astora prin cap.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate