Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

USB-C obligatoriu pe toate dispozitivele mobile incepand cu 01.01.2025

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007

View Postloock, on 06 octombrie 2022 - 19:38, said:

Cu exceptia apple au trecut probabil toti pe USBC, si inca deja de 4 ani.
cu ani in urma se afirma intr-o emisiune la tv, ca afacerea cu cabluri de alimentare pentru iPhone, inseamna o piata de tineti-va bine: 2 miliarde de dolari anual.

#146
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 21.02.2022
Eu parca as fi acord cu USB-c obligatoriu, la limita asa...(tocmai ce mi-am cumparat un incarcator wireless cu mufa proprietara..)Dar chestia cu bateriile nu mi se pare ok deloc; n-am fost niciodata in situatia sa schimb o baterie. Prin noua reglementare probabil o sa se produca mai muilte deseuri; vom ajunge din nou sa avem baterii de mai mici de 4000, telefonul va fi mai greu, mai gros, mai fragil, mai putin rezistent la apa si praf, mai scump. Daca nu lasi telefonul in soare, daca nu descarci bateria la zero, daca nu-l incarci la nu stiu ce incarcare ridicol de rapida, bateria tine o vesnicie. Exemplu; am o tableta mai veche de 5 ani bateria inca este foarte buna dar tableta este inutila, complet uzata moral. Am transformat-o in ceas de noapte; sta in priza tot timpul cu un incarcator de 500 mAh

Edited by echoshoworacle, 25 July 2023 - 21:33.


#147
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View Postkvlq, on 22 februarie 2023 - 14:04, said:

Practic au facut ceva pe directiva UE. Ne obligati sa punem usb-c? Punem, dar n-ati zis sa mearga cu orice usb-c. Sunt cu un pas inainte as always.

Merge cu orice USB-C pentru ca sunt standardizate. Exista niste specificatii minime.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate