Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

USB-C obligatoriu pe toate dispozitivele mobile incepand cu 01.01.2025

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,582
  • Înscris: 15.06.2007

View Postloock, on 06 octombrie 2022 - 19:38, said:

Cu exceptia apple au trecut probabil toti pe USBC, si inca deja de 4 ani.
cu ani in urma se afirma intr-o emisiune la tv, ca afacerea cu cabluri de alimentare pentru iPhone, inseamna o piata de tineti-va bine: 2 miliarde de dolari anual.

#146
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
Eu parca as fi acord cu USB-c obligatoriu, la limita asa...(tocmai ce mi-am cumparat un incarcator wireless cu mufa proprietara..)Dar chestia cu bateriile nu mi se pare ok deloc; n-am fost niciodata in situatia sa schimb o baterie. Prin noua reglementare probabil o sa se produca mai muilte deseuri; vom ajunge din nou sa avem baterii de mai mici de 4000, telefonul va fi mai greu, mai gros, mai fragil, mai putin rezistent la apa si praf, mai scump. Daca nu lasi telefonul in soare, daca nu descarci bateria la zero, daca nu-l incarci la nu stiu ce incarcare ridicol de rapida, bateria tine o vesnicie. Exemplu; am o tableta mai veche de 5 ani bateria inca este foarte buna dar tableta este inutila, complet uzata moral. Am transformat-o in ceas de noapte; sta in priza tot timpul cu un incarcator de 500 mAh

Edited by echoshoworacle, 25 July 2023 - 21:33.


#147
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View Postkvlq, on 22 februarie 2023 - 14:04, said:

Practic au facut ceva pe directiva UE. Ne obligati sa punem usb-c? Punem, dar n-ati zis sa mearga cu orice usb-c. Sunt cu un pas inainte as always.

Merge cu orice USB-C pentru ca sunt standardizate. Exista niste specificatii minime.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate