Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Transfer Android-iOS si iOs-iOS

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Va salut distinsi colegi de forum,

Cum pot transfera tot ce am de pe un telefon cu Andoid pe unul cu iOS, si totodata ce am pe un alt telefon cu iOS, pe acelasi telefon pe care transfer ce e de pe telefonul cu Android.

Rezumat: Vreau sa transfer pe un 13 pro, datele de pe un Samsung A40 si de pe un iPhone XS.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
  • de pe IOs pe IOs (in speta Xs-13 Pro) e simplu. Urmezi pasii de configurare (dupa ce iti pui contul, ar trebui sa te intrebe daca vrei sa-l configurezi ca telefon nou sau sa transferi de pe cel vechi). Gasesti pe youtube tutoriale mai detaliate (inclusiv la nivel de SMS)
  • de pe Android pe IOs... depinde de ce anume vrei sa transferi. Ce stiu sigur ca nu merge este arhiva Whatsapp (n-am inteles de ce). Pozele si contactele e destul de simplu (contactele prin adaugarea contului de Gmail, iar pozele/documentele prin Google Drive). Pentru transfer, poti folosi un calculator cu copy (din Google Drive/Photos) si paste (in iCloud), iar contactele export CSV si import in agenda din iCloud. Stiu, e ma dificil, dar... se face o singura data (teoretic) la cativa ani.
Astea ar fi cele mai la indemana.

#3
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.050
  • Înscris: 25.12.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8GDkLsR1ErI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kb7u-N_rFE4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate