Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

La ce v-a ajutat lucrarea de licență?

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
111 răspunsuri în acest subiect

#109
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.741
  • Înscris: 13.09.2009
Acuma e tarziu, nu stiam ca in Romania se face cercetare in Universitati, nu in companii.

#110
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.771
  • Înscris: 30.07.2008

View PostPlatonX, on 30 august 2021 - 15:55, said:

Pe voi cu ce va ajutat lucrarea de licenta dupa absolvire, v-a ajutat la angajare, la propria afacere, la ce v-au folosit zecile (sau sutele) de ore de munca pe lucrarea de licenta?


sa re-actualizam subiectul :)

- lucrare de licenta cu nota maxima - ca lucrare mi-a placut dar nu mi-a folosit ulterior, in schimb  a fost luata de profesorul indrumator si folosita ulterior la cursuri si pe unde mai o fi fost utilizate datele din ea ...era o lucrare cu multe calcule si tabele despre randamente ale unor instalatii frigorifice functie de "fluidul de racire"
- lucrare de dizertatie cu nota maxima - mi-a folosit si inca imi foloseste (si poate ar folosi si altora:)  ) ...”Particularitati psihosociale ale comunicarii în activitatile de promovare” Posted Image

Oricum lucrarile de final mi se par o oglinda a modului cum ai facut facultatea/scoala ... o faci din placere, o copiezi sau o faci sa fie sfanta nota de trecere pt o diploma ...

#111
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.741
  • Înscris: 13.09.2009
Inainte de reforma Bologna, era 1 semestru pentru pregatire lucrare de licenta, pentru ca se faceau 5 ani, acum se fac 4 ani.
Cand ai timp sa iti faci lucrarea de licenta, in vacanta si in weekend?

De ce inainte s-a dat 1 semestru numai pentru a face licenta si acum nu se mai da, daca inainte era necesar 1 semestru pentru pregatirea ei, acum cand ai timp sa o faci, printre cursuri si examene?

Editat de PlatonX, 18 octombrie 2021 - 13:13.


#112
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.364
  • Înscris: 08.01.2021

View Postsuperm, on 15 octombrie 2021 - 17:45, said:



Oricum lucrarile de final mi se par o oglinda a modului cum ai facut facultatea/scoala ... o faci din placere, o copiezi sau o faci sa fie sfanta nota de trecere pt o diploma ...

Sau o cumperi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate