Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cenzura in masa comentarii youtube

Sa folosim antivirus, antimalware?

mesaj suspect . . .

Film original sau pirat?
 Cum poti inregistra CD-uri in for...

Ceainaria celor pasionați de...

Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...
 player video

Carrefour Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...
 Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

La ce v-a ajutat lucrarea de licență?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

PlatonX

PlatonX

Senior Member

• Grup: Senior Members
Acuma e tarziu, nu stiam ca in Romania se face cercetare in Universitati, nu in companii.

superm

superm

The difference is...

PlatonX, on 30 august 2021 - 15:55, said:

Pe voi cu ce va ajutat lucrarea de licenta dupa absolvire, v-a ajutat la angajare, la propria afacere, la ce v-au folosit zecile (sau sutele) de ore de munca pe lucrarea de licenta?

sa re-actualizam subiectul :)

- lucrare de licenta cu nota maxima - ca lucrare mi-a placut dar nu mi-a folosit ulterior, in schimb  a fost luata de profesorul indrumator si folosita ulterior la cursuri si pe unde mai o fi fost utilizate datele din ea ...era o lucrare cu multe calcule si tabele despre randamente ale unor instalatii frigorifice functie de "fluidul de racire"
- lucrare de dizertatie cu nota maxima - mi-a folosit si inca imi foloseste (si poate ar folosi si altora:)  ) ...”Particularitati psihosociale ale comunicarii în activitatile de promovare” Posted Image

Oricum lucrarile de final mi se par o oglinda a modului cum ai facut facultatea/scoala ... o faci din placere, o copiezi sau o faci sa fie sfanta nota de trecere pt o diploma ...

PlatonX

PlatonX

Senior Member

Inainte de reforma Bologna, era 1 semestru pentru pregatire lucrare de licenta, pentru ca se faceau 5 ani, acum se fac 4 ani.
Cand ai timp sa iti faci lucrarea de licenta, in vacanta si in weekend?

De ce inainte s-a dat 1 semestru numai pentru a face licenta si acum nu se mai da, daca inainte era necesar 1 semestru pentru pregatirea ei, acum cand ai timp sa o faci, printre cursuri si examene?

Edited by PlatonX, 18 October 2021 - 13:13.

KiloW

KiloW

Guru Member

superm, on 15 octombrie 2021 - 17:45, said:

Oricum lucrarile de final mi se par o oglinda a modului cum ai facut facultatea/scoala ... o faci din placere, o copiezi sau o faci sa fie sfanta nota de trecere pt o diploma ...

Sau o cumperi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate