Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

De ce atatia nostalgici dupa anii 1990-2000?

* - - - - 2 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
172 răspunsuri în acest subiect

#37
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.842
  • Înscris: 13.01.2019
Noi in clasa aia nu eram de bani gata ca altii.
Cred ca este o eroare cu numerotarea perioadelor. Consider astfel:
-anii 90 sunt 1990->1999
-anii 2000 sunt 2000->2009
-anii 2010 sunt 2010->2019, se termina acum
-anii '20 sunt 2020 - > 2029

Unii gresesc considerand anii 2010 ca fiind undeva in jurul lui 2010 adica ceva gen 2007-2014

#38
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.579
  • Înscris: 16.03.2014
Initiatorul are dreptate, au fost niste ani de o contractie economica fara precedent si nu numai la noi, in tot estul Europei. Romania1990 cadere PIB de 31,37%, 1991 41.17%, 1992 47,44%. Nu a avut Germania nici in WW2 asa caderi, Marea Depresiune in USA a fost parfum pe langa ce-am trait noi atunci.
https://ro.wikipedia...ut_al_RomĂąniei
EXplicatia nostalgiei imi aminteste de o povestioara spusa de un fost detinut politic 20 de ani grei caruia i se canta un fost coleg de suferintza, cum ca ce frumoasa tineretze au avut ei......Asta-i omul, o fiinta plina de nostalgii.
Totusi, cu toate evolutiile pozitive, calitatea vietii ii la un nivel f redus in Ro.

View Postpisoiu_22, on 19 februarie 2019 - 00:56, said:

Nimic nu se compară cu amintirile si de aceea ne plac unele perioade poate considerate bune. De exemplu noi un grup
de băieţi de la şcoală ne-am gândit şi pus în practică într-o zi să ducem la şcoală PC-ul ala al meu cu celeron de 1,8 ghz luat cu vreo 2-3 ani in urma cu program euro 200 + ceva cash. Eu am
cărat unitatea, altul ecranul LCD de 15 inci destul de
mic (era rar pe atunci lcd), altul tastatura şi mausul, altul boxele. Ne-am
montat pc-ul în clasă. Eu aveam pc-ul destul de
performant pe atunci, restul se delectau cu socket 370
si ceva amd xp. La scoala in laboratorul de info erau niste pentuim 4 pe care le consideram de top si erau cam ca celeronul meu de performante.  Nu se punea încă problema de laptopuri. O colegă adusese în altă zi ceva laptop vechi
primit din strainatate şi de aici şi ideea noastră de a duce la şcoală şi
pune în funcţiune in public cel mai bengos pc ce-l deţineam noi
câţiva grupul nostru de fapt.

Viata e mai simpla si mai ieftina azi. Atunci investeai milioane in pc, apoi in camera de poze, in tv, in smart pc fara telefon cu stilus si restul in telefon cu clapeta sau sina. Aveai 3-4 dispozitive care faceau fiecare ceva diferit si separat si te chinuiai uneori sa le interconectezi ca sa transferi ceva poza sau fisier. Azi cu 600 lei iei un smartfone si nu-ti mai trebuie nici pc, nici tv, nici radio, nici camera foto nici mp3 player, nici dvd. Orice sarac are astea incorporate, in trecut era o fala sa ai una alta. Noroc cu china care face totul ieftin.



Ma gandesc ca azi sa ducem PC-ul la scoala ar fi o nebunie si o inutilitate. Atunci prin 2009 a fost o experienta incredibila. Chiar recent ne-am revorbit pe facebook cu mare placere cu inca vreo 2 despre nebuneala de atunci.

Pe atunci era ca ceva aproape normal sa iei unitatea s-o cari la altul care n-are si sa puna muzica de la ea la un chef. Ca n-o sa asculti din mp3-player sau dvd-player pe care iarasi unii nu le aveau. Azi sunt boxe portabile, sunt boxe de 50W care la conectezi la telefon si pui din you tube direct orice muzica manea sau ce o fi.
Ho, ho ,ho: "Pe vremea mea trebuia sa cucereti fata, cu parinti si cu regat cu tot...."

Io-mi doresc sanatate, sper ca pesedeu sa reuseasca sa se reformeze (de scapat, nu scapam veci de ei), copiii sa fie Ok, cu servicii bune,....... chestii de astea de mic burghez provincial.

#39
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostJohnnyBravos, on 18 februarie 2019 - 22:09, said:

Eu de exemplu urmaresc cursuri educationale, ceva filme scurte bine regizate, tutoriale tehnice, clipuri cu peisaje si orase in  4k.
Dupa subiectul pe care-l abordezi, imi dai voie sa ma-ndoiesc?
Chiar ai inteles tot ce ai vazut pe acolo, singura ta problema "existentiala" de neinteles fiind problema ridicata mai sus?Posted Image Posted Image

#40
XRAM

XRAM

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 283
  • Înscris: 24.05.2013
Ca sa vezi, viitorii nostalgici isi varsa naduful pe actualii nostalgici. Putintica rabdare baeti, va vine randul si voua.

#41
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostJohnnyBravos, on 18 februarie 2019 - 21:31, said:



Ce va doriti sa aveti peste 10-20  ani?
Sa mai apuc ...

#42
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.555
  • Înscris: 18.10.2011

Quote

Iti permiti mobilier de calitate, nu mai stai cu urateniile putrede mostenite de la bunici.

Nu stiu la ce te referi, dar daca te referi la mobilierul nou si accesibil din PAL, as face pariu ca e de mai slaba calitate decat cel vechi. Adica tine mai putin si nu prea mai are lemn neprelucrat in el. E drept ca nu e demodat. Dar ca rezistenta, am niste dubii serioase. Noroc ca nu mai trebuie sa tina o viata (10 ani e suficient).

#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.175
  • Înscris: 09.01.2007
Eram mai tanar, mai student si ma uitam cu jind dupa un pui fript la rotiserie, uneori chiar puteam sa-mi iau o jumate :)
Nu pot sa zic ca sunt nostalgic dupa perioada aia, au fost vremuri grele.

#44
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Acu' am stres ca vreau sa ajung la 5000 prieteni pe feisbuc.
In anii mai sus amintiti n-aveam stresu' asta.

#45
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.156
  • Înscris: 29.09.2006
Acum trebuie sa faci o facultate economica(Ase de preferat), sa stii Excel avansat, sa fii placut, sa te imbraci frumos, pentru a prinde un job la o multinationala pe un salariu decent care sa-ti permita sa platesti ratele la un apartament si o masina si o vacanta pe an.

Atunci cu bisnita sau un magazin alimentar iti puteai lua apartament intr-un timp foarte scurt si daca aveai viziune chiar terenuri pe langa orasele mari la preturi derizorii = calea catre imbogatire.

Astazi e mai usor sa ai un trai decent insa mult mai greu sa acumulezi active.

#46
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.683
  • Înscris: 29.12.2016
Un topic care mi se potriveste ca o manusa.

Haideti sa delimitam exact perioadele ca sa intelegem despre ce este vorba.

1. Anii 1980-1989 - perioada de dinainte de revolutie pe care nu vreau sa mi-o amintesc prea mult. In afara de faptul ca ma jucam cu prietenii si prietenele in fata/spatele blocului, ca mergeam prin santiere in week-end si saream de la etajul 2 in muntele de nisip de langa si trageam cu cornete, cu prastia, construiam chiusoare si ma dadeam pe schiuri confectionate din plintele acelea galbene de plastic, nu prea duc lipsa acelor vremuri. In acea perioada puneam mult accent pe citit, citeam si 4-5 carti saptamanal. Nu aveam ce manca, painea era la ratie, la mezeluri si lactate stateam de noaptea la ora 22 pana a doua zi dimineata la coada, la cinema la fel, de pe la 3 noaptea, nu a fost o perioada buna, doar pentru cei care aveau pile cam peste tot...

2. Anii 1990-2000 - perioada de dupa revolutie, o explozie a introducerii lucrurilor occidentale in Romania. Nu stiu unde a trait initiatorul, insa in 1991 am descoperit prima data in viata o discoteca cu podea facuta din patrate colorate, cu neon cu cuartz, cu proiectie pe ecran de panza a postului VIVA TV, cu sunet impecabil redat de pe CD, cu stroboscop si lumini deosebite, cu DJ care mixa la bataie si bodyguarzi la intrare pentru protectie. Aveam walkman stereo din 1990, imi cumparam casete si le inregistram in studio cu 1 leu minutul, si ascultam toata caseta cu placere, iar cand ajungeam la melodia preferata mi se facea parul maciuca in varful capului de placere. Tot in 1991 aparusera si locatii care incepusera sa dea filme la video, si le-am frecventat foarte des. Imi aduc aminte ca in asteptarea unei comedii sexy am intrat si la un film cu Arnold Schwarzenegger. Nu stiam cine e. Ma dusesem numai sa umplu timpul. S-a dovedit a fi unul dintre cele mai bune filme vazute pana atunci. Aparusera blugii prin talcioc, intr-adevar, vanduti de romi. Nu a contat, am dat 2000 ron pe o pereche. In anul 1992 am terminat liceul. In acea perioada am frecventat foarte mult balurile bobocilor, si am si concurat la majoritatea, faptul ca desi aveam 18 ani lumea imi dadea 15 m-a ajuta foarte mult. Eram rapper, aveam freza ca Vanilla ICE, stiam sa fac scheme inclusiv pe jos de atunci, aveam o pereche de pantaloni negri gen MC Hammer, 80 cm circumferinta pe un singur crac, cu 20 cm la baza pantalonului. O geaca de piele originala turceasca din petice, o pereche de ghete Puma si o sapca neagra. Obisnuiam sa merg mult prin parcuri. Nu se facea sex ca acum. Trebuia sa "vrajesti" o fata minim o saptamana ca sa ajungi sa-i cuprinzi un san cu mana. Trebuia sa treci un test de minima conversatie in discoteca, in timp ce dansai cu fata un reggae sau chiar un blues. Altfel nu beneficiai de "privilegiul" de a conduce fata acasa. Calculatoare aveam de pe-atunci. Aveam un HC-91 cu casete, si apoi dupa cativa ani am trecut la 386, 486, pentium 1, 3, 4, etc... Intr-adevar nu existau walk-through-uri pe net, si ca sa termin Half-life mi-au trebuit 6 luni. Acum cand dau de un blocaj, fuga pe youtube. Asta ma indeamna sa ma concentrez mai putin. Apoi au aparut CD-urile bulgaresti prin 1995-1996 in targ la tarabe, si am inceput sa-mi cumpar. Eram "DJ" de pe atunci, aveam stroboscop, neon cu cuart, o orga de lumini Electronika ruseasca cu 2 roti de plastic de 60 cm care contineau becuri, si care se aprindeau in ritmul muzicii, saptamanal eram la chef-uri prin cartier, fiind si platit pentru asta. Nu agreeam alcoolul si dupa orele 12 noaptea ramaneam aproape singurul baiat treaz de la petreceri, puneam caseta preferata numai cu blues-uri noi, si luam la rand fetele care se plictiseau. Singurul meu regret era ca nu puteam pleca decat cu o singura prietena de la acel party. O singura data am condus o fata acasa la ora 2 noaptea, insa m-am intors inapoi pentru ca cheful nu se terminase. Era rusinos sa ti se termine cheful inainte de ora 5-6 dimineata. Si am condus o alta fata acasa, o a doua prietena. Aveam constant o prietena, de obicei le schimbam la 3-4 zile pentru ca eram tantalau si foarte pretentios, de parca prietena mea trebuia sa-mi devin automat si sotie. In discoteca nu-mi luam prietena de la bloc, acolo eram vesnic in cautare de prietene noi. Cea mai frumoasa senzatie era cand cuceream o fata doar prin conversatie. Atunci nu contau BMW-ul si smartphone-ul, ci doar ce aveai in tartacutza. In 1997 mi-am luat si telefon mobil BOSH com 607, primul telefon mobil care functiona cu cartela sim mica (2 cm), pentru cei care nu stiu, cartela de acum de 6 cm se introducea toata in telefonul mobil la inceput. Aparatura electronica costa foarte mult insa insemna ceva. Un CD player sau un amplificator Sony sau Technics tinea 10-20 ani fara reparatii. Magnetofoanele sunau impecabil, benzile erau si ele la putere. Aparusera minidiscurile deja, si incepusem sa-mi fac selectii pe CD. Muzica de atunci a fost dupa mine cea mai ok perioada. Erau fan cluburi, Michaelisti, Depesisti, Rapperi si rock-eri. Ascultam si balade rock, pentru ca daca intalneam o fata rockeritza trebuia sa o dau si pe ea pe spate cu cunostintele mele in domeniul rock-ului. Alice Cooper, Scorpions, Metallica, etc, erau la ordinea zilei. Totusi metalul greu il evitam (Slipknot si Sepultura). Mai sunt foarte multe de spus, insa cred ca deja mi-am depasit cu mult numarul de caractere admis pentru aceasta postare...

3. Anii 2000-2010 - perioada de care vorbeste initiatorul, si care nu are legatura cu anii '90, in piata se vindeau cel mai mult topurile de manele, in cluburi incepusera sa se auda doar manele, celelalte care incercau sa fie mai presus foloseau genul minimal, pe care il urasc, unde 300 oameni stateau la masa si doar 10 dansau, atunci s-a inventat termenul de "club" unde nu mai exista ring de dans, care era obligatoriu la o discoteca. Muzica a inceput sa lase de dorit, cu greu mai gaseai un album pe care sa-l asculti cu placere cap-coada. De aceea nimeni niciodata in lumea asta nu va ajunge sa egaleze la vanzari albumul lui Michael Jackson, Thriller. Michael muncea 4-5 ani la un album si remixa si modifica de zeci de ori o melodie pana ajungea la forma ei finala. In top 40 al celor mai vandute albume din lume este un singur album din anii 2000, si acela este un the best al formatiei The Beatles. A devenit o regula ca fiecare joc aparut sa ceara modificarea aproape completa a PC-ului. Pretentiile au inceput sa creasca rapid, preturile cresteau de la luna la luna si calitatea produselor scadea pe zi ce trece. Bine, si pirateria are un cuvant de spus, insa si inainte se trageau casete de la unul la altul, tot un fel de piraterie era si aia...

4. Anii 2011-prezent - Generatia Z. Intr-adevar se gasesc de toate pentru toti. Insa calitatea e la pamant. Masinile noi sunt facute sa reziste 5 ani. Unele pica chiar si in perioada de garantie. Nu se mai fac lucruri care sa tina zeci de ani. Un aparat original Sony nu mai e ce-a fost. Mezelurile nu mai sunt ce-au fost. Rosiile din piata de la tarani nu mai sunt ce-au fost. Ouale vandute ca si de casa sunt aproape albe la albus, unii vanzatori le iau din Carrefour si le sterg stampilele. Daca vrei legume bio trebuie sa ti le cresti singur. Copiii (inclusiv finutzul meu), stau toata ziua pe tableta cantand "five little monkeys" si sarind in pat, ignorand adultii care il striga pe nume (la 3 ani), fina si altii ca ea sunt plecati dincolo si singurul lor concediu il petrec venind in tara si cheltuindu-si banutii pentru cadouri in loc sa mearga undeva printr-o tara exotica. In club te duci la masa fetei care iti place, iti arunci cheile de la masina pe masa impreuna cu iPhone-ul, comanzi un whisky cu red-bull, intrebi si fata ce doreste si in seara aia o ai la pat, nu conteaza ce ai in capatzana... Sau te duci in camin la facultate cu BMW-ul si e imposibil sa nu pleci cu o fata in dreapta ta. Adevarul nu mai conteaza, se pune foarte mult acces pe "smecherie" si pe abilitatea de a-l insela pe celalalt, ca sa nu pici tu de fraier. Nu ne mai respectam batranii, si in multe cazuri ei s-au inrait, si nu mai merita sa fie respectati. La interviuri mi se prezinta absolventi cu 2 facultati care nu stiu sa scrie un CV corect d.p.d.v. gramatical, insa vor salariu de peste 2000 ron, si daca se poate sa lucreze 4 ore zilnic, fara week-end, vor masina, telefon de firma, facilitati, etc... Platim sa mergem la sala in loc sa mergem in excursii pe munte sau sa jucam fotbal sau tenis, suntem toata ziua cu fundul in masina, cu castile in urechi, calare pe smartphone si rupti de realitate, si preferam discutiile pe chat celor reale, inclusiv eu ma regasesc aici si nu-mi place ce-am devenit...

PS. Intotdeauna cineva care a ajuns la pubertate in anii '80 va aprecia acei ani. Cei din '90 la fel, si tot asa. Si voi peste 20 ani veti aprecia mai mult anii din prezent decat cei din viitor. Asta pentru ca ati trait acei ani si aveti termen de comparatie. Cei tineri nu au termen de comparatie, se uita la o caseta audio ca la un OZN si nu-i pot intelege valoarea. Nu e nimeni de condamnat. Sa nu ma intelegeti gresit. M-am adaptat perfect la tot ce e nou. Ascult ultimele hituri cu placere, port blugi rupti, am colectie de ceasuri Casio Edifice de top, iPhone X, computer I7, Xbox ONE, masina personala cu scaune de piele originala si optiuni, mananc foie-gras, banane si morcov baby, am 2 vacante pe an, cel putin una in afara, am 2 job-uri, etc... Imi traiesc viata si savurez fiecare clipa. Nu sunt disperat sa ma cert cu toata lumea ca anii 90 au fost cei mai buni. Insa nici nu as schimba niciodata perioada aceea pe care am trait-o cu alta. Poate doar cu o perioada de prin anii 2500, sa zicem, pentru ca sunt innebunit dupa tot ce este SF.

PS2. Daca tu esti fata aceea de peste 18 ani care totusi apreciaza inteligenta unui baiat, care ignori patratelele din abdomenul lui, si nu pui pret pe situatia lui materiala, sa stii ca nu la tine m-am referit mai sus. Posted Image

Editat de 2Unlimited, 19 februarie 2019 - 10:49.


#47
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.683
  • Înscris: 22.01.2015
JohnnyB,te vad un pic frustrat pe viata care o duci.  Ipotetic,DACA S-AR PUTEA ai face schimb de ani(macar 10)cu mine? Iti dau tot ce amPosted Image.  Tine si tineti minte:  cel mai bun valoros a fost,este,va fi timpul.

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru ca atunci eram mai tineri. Oricine va fi nostalgic dupa perioada in care nu avea serviciu si griji. Eu am nostalgie mica dupa anii de liceu (2000-2004), nostalgie moderata dupa facultate, in special 2006 si nostalgie puternica dupa perioada 2009-2014, cea in care am avut cea mai multa libertate, terminandu-se facultatea/masteratul si beneficiind de cea mai multa libertate, care s-a naruit la decesul subit tatalui in 2014 de cand trebuie sa muncesc mai mult.

Dar in rest nu pot fi nostalgic dupa scoala autoritara inca comunista, dupa utilitatile mai mult lipsa, viata la bloc si la tara. La Slatina abia din 2000 curge apa non stop.

#49
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.873
  • Înscris: 01.02.2008
Calitatea produselor a scazut dramatic.. nu mai gasesti ceva ca lumea pe care sa merite sa dai banii... iar viata e mult, mult mai stresanta..

#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
Pana in 2006 foarte foarte greu faceam rost de electronice si electrocasnice noi, mare frustrare ca in liceu si facultate nu am putut avea televizor nou si 100% functional.

View Postrosix, on 19 februarie 2019 - 10:51, said:

Calitatea produselor a scazut dramatic.. nu mai gasesti ceva ca lumea pe care sa merite sa dai banii... iar viata e mult, mult mai stresanta..
Joburile sunt mult mai stresante dar sunt si norocosi care nu trebuie sa munceasca. Din pacate nu ma numar printre ei desi nu am serviciu dur precum majoritatea, eu vreau sa nu am deloc.

Telefonul suna non stop, e-mailurile si Whatsapp-urile curg la job in ziua de azi, stresul e enorm in orice pozitie ai fi.

Alt dezavantaj al vremurilor de azi e ca utilitatile s-au scumpit mult, gazul de exemplu cat costa in 2000 si cat costa astazi, nu mai spun de curent.

#51
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.683
  • Înscris: 29.12.2016
Pe masura ce scriu, imi tot aduc aminte si de alte lucruri bune. In 1993 TVR a dat pe post serialul "Salvati de clopotel". In 1994 mi-am luat televizor color nou cu teletext, si mi-am bagat cablu. Aveam peste 45 posturi si savuram reclamele de pe Pro7. In 1995 s-a lansat Pro TV, si la inceput aveau emisiuni foarte bune. Si filmele date de ei erau bune. Aveam VIVA si MTV pe cablu si deja stiam ce inseamna viata de dincolo. Practic am avut cam tot ce aveau si vesticii in acea perioada, eu eram doar un electrician obisnuit lucrand la o uzina de stat pana in 1997, si totusi imi permiteam lucruri. Ieseam in oras sau la pizza saptamanal, mergeam zilnic in vacanta in discoteca (in afara de luni ca era inchis), de la ora 17.00, ca se tinea special discoteca ziua pentru liceeni, apoi dupa 1994 mergeam si noaptea. Vizitam si 2 discoteci pe noapte, 17-22 in cea de zi, apoi schimbam 22-02 in alta de noapte, si cand ma intorceam intram la vreun chef in cartier. Intram si neinvitat, odata am intrat cu o masca subtire pe fata, imbracat rapper la un chef unde nu cunosteam pe nimeni. Am facut fluturasul pe o piesa rap, si apoi mi-am dat masca jos. Nu a mai contat ca nu ma stia nimeni, fetele erau buluc pe mine. In cartier intram de obicei neinvitat la toate chefurile tinute, duceam o carte si intram, sarbatoritul intotdeauna era prea mustit ca sa-si aduca aminte ca ne batusem cu cateva luni inainte, sau ca eram certati din pricina vreunei fetiscane...

Editat de 2Unlimited, 19 februarie 2019 - 11:09.


#52
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.842
  • Înscris: 13.01.2019
@2unlimited e cel mai smecher pe sistem in toate perioadele. Noi hipsterii de azi ne degizam in pisici sau motani si suntem dependenti de smartfone, cartofi la punga, shaorma si tot felul de prostii. Chiar asa sa fie?

PS electronistii de atunci sunt un fel de hackers de azi.

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am avut cablu din septembrie 1993. Iar intre 2001 si 2010 am fost foarte pasionat de TV. Si de radio FM. Din 2011 sunt pasionat de internet. Ma refer ca tehnologii.

Insa sunt convins ca intre 1996 si 2000 nu era unul care sa nu se uite la PRO TV ca melcul la bicicleta. Toata lumea era pe TV si se facea audienta si cu lucruri bune. Dupa aia s-a decazut dreptat, astazi sa mai dai de pe net pe TV fara sa te scarbesti, rar se mai intampla. Nivelul discutiilor de la TV e prea jos.

#54
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.683
  • Înscris: 22.01.2015
SnapPosted Image.Jeansii Piramid. Mc. Hammer. La 16 ani(in liceu,90)vindeam tigari la bucata,pe sortimente.  Bani pt.toate erau. Armata de rhat,slujba de rahat dar eram verde crud-duceam!  Razvratit  la conditiile date am sarit gardu la Udine, 97.  Si nu am mai putut sa ma readaptez.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate