Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

locuinta in alt oras

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
As dori sa cumpar o locuinta prin programul prima casa.
Doar ca eu as vrea sa cumpar in Braila dar muncesc in Bacau . Distanta este de vreo 200km sau 3 ore cu masina.
Adresa din buletin este din Braila .

In principiu : la care banca merg ? unde cumpar sau unde muncesc ? sau unde locuiesc (in buletin)?
Ma pot astepta la probleme ?

Edited by quantico2708, 04 January 2019 - 10:08.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
la o banca din orasul vanzatorului, doar nu vrei sa il chemi la bacau cand semnati actele

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,162
  • Înscris: 22.05.2003
Ceva da cu virgula rau.

200 Km si 3 ore cu masina pe "autostrazile" romanesti, in Moldova?

Nu cred ca sunt ei interesati defel de unde lucrezi si unde dormi.
E de preferat sa mergi la cea unde ai domiciliul.

Nu ar fi de dorit a te muti in Bacau?

#4
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,174
  • Înscris: 05.09.2007
Moldova nu are autostrazi dar se circula bine , tot din aceeasi zona eu fac 3 ore pana in Bucuresti(268 km) si 2 ore pana in Galati(180 km). Spre vest fac vreo 9-10 pana la Felix (550 km).

#5
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

 Adm, on 04 ianuarie 2019 - 10:20, said:



200 Km si 3 ore cu masina pe "autostrazile" romanesti, in Moldova?


e doar un exemplu ilustrativ

#6
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Nu cred ca are importanta unde muncesti si unde cumperi, atata timp cat e in Romania.

#7
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Stii care e dilemma mea ca roman?  Galati-ul e suburbia de Braila? sau Braila suburbia de Galati?   Pe scurt ia in Bacau,acolo e simplu.  Unii zic ca Iasiul e la margine de Bacau.  Aia de la butoane!  Sant  bacauan,da iubesc toata provincia!

#8
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010

 csi1, on 04 ianuarie 2019 - 10:29, said:

Moldova nu are autostrazi dar se circula bine , tot din aceeasi zona eu fac 3 ore pana in Bucuresti(268 km) si 2 ore pana in Galati(180 km). Spre vest fac vreo 9-10 pana la Felix (550 km).

asa gandesc si guvernantii, se circula bine domne ce le trebuie autostrada, mai mor cativa saptamanal pe E85/DN2 da asta e mortii cu mortii si vii cu vii, important e ca se circula bine ii dau prostii in gura ca las ca merge ca eu is sofer bun, mie nu mi se intampla, etc

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mergi la un broker de credite. Te va ajuta cel mai bine. Vei primi sfaturi mai bune.

#10
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 iulian0512, on 04 ianuarie 2019 - 12:18, said:

asa gandesc si guvernantii, se circula bine domne ce le trebuie autostrada, mai mor cativa saptamanal pe E85/DN2 da asta e mortii cu mortii si vii cu vii, important e ca se circula bine ii dau prostii in gura ca las ca merge ca eu is sofer bun, mie nu mi se intampla, etc


E 85 e faimoasa sosea cu o banda si trei sferturi ? Teoretic nu ar conta unde cumperi casa atat timp cat este in Romania si ai toate actele in regula

#11
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
E85 e soseaua cu o banda si acostament, pe care unii o numesc prima banda si circula pe ea ilegal, desi e marcata corespunzator ca fiind acostament si se vede de pe luna ca nu e banda de circulatie si e mai mica decat o banda de circulatie.

Te duci la banca din orasul in care locuiesti si din care cumperi, adica Braila.

#12
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

E85 e drum express cu o bandă și jumătate. Am discutat la un moment dat cu Stolojan despre asta. Ar fi vrut să-o facă de 2 benzi adevărate sau autostradă dar pe vremea aceea doar pt atât erau bani.

Edited by blotunga, 26 January 2019 - 19:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate