Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

M-a mancat undeva sa adopt un caine. Ce fac acum?!

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
fatacareteadatpestecap

fatacareteadatpestecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.08.2009

View PostFreddy12, on 01 decembrie 2016 - 18:20, said:

Oricarui catel ii trebuie un numar de zile pentru a invata unde trebuie sa-si faca nevoile. Unora mai putin adica cel putin 3-4 zile iar altora mai mult. In general, maidanezii sun caini curati , invata repede si au instinctul sa nu faca in locul in care dorm ori mananca.  Am avut maidanez pe  care l-am tinut in casa, a invatat in cateva zile si nu a mai facut niciodata in casa. Se ducea frumos la usa si incepea sa latre ca sa-i deschid usa si sa iasa in curte.

Un maidanez care cred că era corcit cu ceva rasă.Posted Image
Maidanezii pur sânge nu învață niciodată să-și facă nevoile unde trebuie.

#56
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Maidanezii  sunt un mix de diferite rase in proportii variabile.  Daca il iei de mic si il inveti regulile casei, un maidanez e mai ascultator decat caini din anumite rase.
Am citit ceva foarte intetesant apropo de mixajul raselor. In articolul respectiv se afirma ca s-a facut un experiment si anume au pus laolalta caini din mai multe rase iar dupa mai multe generatii au rezultat caini de tip lupoid, blana gri-bej, talie medie adica exact cum sunt majoritatea cainilor maidanezi.

Edited by Freddy12, 03 December 2016 - 21:19.


#57
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017

View Postarab, on 25 noiembrie 2016 - 17:15, said:

Pisica e ok? Nu as mai tine o pisica in casa never, mai bine 10 caini!

Ete na. Pe bune ca nu am alta replica. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate