Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

M-a mancat undeva sa adopt un caine. Ce fac acum?!

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
fatacareteadatpestecap

fatacareteadatpestecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.08.2009

View PostFreddy12, on 01 decembrie 2016 - 18:20, said:

Oricarui catel ii trebuie un numar de zile pentru a invata unde trebuie sa-si faca nevoile. Unora mai putin adica cel putin 3-4 zile iar altora mai mult. In general, maidanezii sun caini curati , invata repede si au instinctul sa nu faca in locul in care dorm ori mananca.  Am avut maidanez pe  care l-am tinut in casa, a invatat in cateva zile si nu a mai facut niciodata in casa. Se ducea frumos la usa si incepea sa latre ca sa-i deschid usa si sa iasa in curte.

Un maidanez care cred că era corcit cu ceva rasă.Posted Image
Maidanezii pur sânge nu învață niciodată să-și facă nevoile unde trebuie.

#56
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Maidanezii  sunt un mix de diferite rase in proportii variabile.  Daca il iei de mic si il inveti regulile casei, un maidanez e mai ascultator decat caini din anumite rase.
Am citit ceva foarte intetesant apropo de mixajul raselor. In articolul respectiv se afirma ca s-a facut un experiment si anume au pus laolalta caini din mai multe rase iar dupa mai multe generatii au rezultat caini de tip lupoid, blana gri-bej, talie medie adica exact cum sunt majoritatea cainilor maidanezi.

Edited by Freddy12, 03 December 2016 - 21:19.


#57
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017

View Postarab, on 25 noiembrie 2016 - 17:15, said:

Pisica e ok? Nu as mai tine o pisica in casa never, mai bine 10 caini!

Ete na. Pe bune ca nu am alta replica. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate