Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Terminator: Genisys (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#91
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
mi-a placut filmul, cred ca se merita vazut :) dupa mine este  al doilea din serie

#92
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Adica tu ai vazut doar doua filme din seria Terminator ?
De ce nu le urmaresti si pe celelalte ?!


l.e.:
sariti, domne, cu spoilerele alea !!!

Edited by tom_1133, 11 July 2015 - 17:48.


#93
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

 tom_1133, on 11 iulie 2015 - 17:47, said:

Adica tu ai vazut doar doua filme din seria Terminator ?
De ce nu le urmaresti si pe celelalte ?!


l.e.:
sariti, domne, cu spoilerele alea !!!
am zis asa ca si clasament  : la mine ii asa t2, t5, t4, t1, t3 :)

#94
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
@tom_1133
asa cum spuneam intr-un post anterior Genisys (oricat de bizar ar suna) nu are legatura cu seria Terminator (1-4). in primele 30 de minute ale filmului, pana la momentul teleportarii in timp, practic lucrurile ar trebui sa stea asa cum le-am lasat la finalul T4. ei bine nu e chiar asa. iata cateva spoilere:
-stiam din T2 ca eroii nostri au oprit ziua judecatii, si aceasta nu a mai avut loc pe 29 august 1997 iar din T3 si T4 ca ziua judecatii are loc in anul 2004; ei bine in TG ziua judecatii are loc pe 29 august 1997
-stiam din T4 ca john connor il salveaza pe kyle reese dintr-o ''inchisoare'' a Skynet pe cand acesta din urma era adolescent; ei bine in TG, reese este salvat cand era pe punctul de a fi ucis de un terminator in subteran pe cand era copil
-stiam de T1 ca poza cu sarah connor tanara, pe care o avea kyle de la john, arde in urma unui atac al unui terminator in coloniile oamenilor din subteran; ei bine in TG, reese are poza pana in momentul teleportarii
-stiam din T3 ca john connor este ucis pe 4 iulie 2032 de un terminator, care apoi este reprogramat de kate brewster si trimis in 2004 pentru a-i proteja pe cei doi; ei bine in TG, john connor este compromis in 2029 si nici urma de kate brewster in acest film (ea apare totusi in T3 si T4).

De asemenea ceea ce mi se pare prostesc este faptul ca sarah connor arata in poza ca linda hamilton iar in carne si oase ca emilia clarke.

Dupa momentul teleportarii ajungem in 1984 (iar ulterior in 2017). De acum ''spiritul'' seriei Terminator se pierde:
-sarah si kyle au alt caracter, alte stari de spirit
-avem o ''masina a timpului'' construita de terminatorul POPS in 1984. cu ce resurse pentru acel an? cum poate terminatorul sa construiasca acest dispozitiv? el este o masina de ucis nu un inginer sau fizician.
-john connor este compromis/ucis si transformat in erou negativ
-skynet este intruchipat

Edited by robert90bh, 12 July 2015 - 11:33.


#95
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Mda, singra explicatie logica este ca Terminator 5 s-a dorit a fi un mega blockbuster chiar si cu riscul de a pierde logica povestii din Terminator (1984) si continuata in Terminator 2, 3 si chiar 4.

Seamana izbitor cu povestea alterarii trecutului din filmul Star Trek 2009 cand Spock s-a intors in timp cu cpt. romulan Nero accidental si au schimbat partial povestea filmului  Posted Image

In orice caz, tot am sa ma duc sa vad filmul sa imi fac o idee propie daca Terminator 5 este bun ori l-au "stricat" astia de tot cu gandul la bani.

#96
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Nu am vazut filmul dar nu mi se pare ca tipa care o interpretează pe sarah s-ar potrivi cu rolul.

#97
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 NotEasy, on 12 iulie 2015 - 13:36, said:

Nu am vazut filmul dar nu mi se pare ca tipa care o interpretează pe sarah s-ar potrivi cu rolul.
Tipa e Daenerys Targaryen din Game Of Thrones si mi s-a parut ca si-a jucat binisor rolul.

L-am vazut in aceasta seara la cinema si nu pot zice ca filmul a fost rau, dar nici excelent. Da, pe partea de efecte e foarte bine facut, dar m-a cam deranjat povestea si unde se vrea sa se ajunga.

Spoiler


#98
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Am fost ieri cu zaoanul sa-l vedem.
Nu am avut expectante mari de la film, dupa ce m-a dezamagit de tot Start Trek 2009. So, eu as zice ca au intors-o bine cu plimbarile trecut-viitor-univers paralel pentru a avea o poveste in film (n-aveau cum continua povestea din ultimul Terminator) si la introducerea lui mister terminator "old but not obsolete". In rest, efecte speciale fara numar, un papi-terminator care rezista la explozii fara numar dar il face o presa (in T1) si restul de clisee Hollywood-iene.
Per ansamblu, un film pt. no-braineri, bun de pierdut timpul la popcorn.

#99
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Mi-a placut filmul. Din punctul meu de vedere explicatiile personajelor pentru diverse discrepante intre acest film si celelalte din serie stateau in picioare, insa nici nu mi-am batut prea tare capu cu ele. Nu avea rost, aveam chef sa vad un film bun care mi-a adus aminte de primul film Terminator. Iar actiunea a fost buna, desfasurarea fluida.
In mod sigur il voi revedea, poate intr-un maraton laolalta cu toate filmele din serie.

#100
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Katta92, on 12 iulie 2015 - 22:30, said:

Tipa e Daenerys Targaryen din Game Of Thrones si mi s-a parut ca si-a jucat binisor rolul.

L-am vazut in aceasta seara la cinema si nu pot zice ca filmul a fost rau, dar nici excelent. Da, pe partea de efecte e foarte bine facut, dar m-a cam deranjat povestea si unde se vrea sa se ajunga.

Spoiler

Nope, man, n-ai inteles nimic. In sfisrit Skinetu' a priceput ca robotii sunt mai slabi decit oamenii si ca are de cistigat daca se "infiltreaza" cu dusmanul... in felul lui. Oricum a fost un element de surpriza. Din punctul ala filmul nu mai seamana cu celelalte filme americane.

Edited by Dihorul Razboinic, 21 July 2015 - 10:06.


#101
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Am fost si eu de am vazut filmul la cinema.
Sincer, nu pot spune ca am irosit cei 50 Lei !

In fine, vazand trailerele pe internet si ascultat
[ https://i.imgur.com/yJnlMt6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pe Forum, am inteles ca filmul Terminator Genesys nu este un restart ! ci o continuare a ideii din filmul Terminator 3: Rise of the Machines (2003) cand....
Spoiler

Eu, unu, abia astept si continuarea din 2017-2018  Posted Image

#102
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 tom_1133, on 21 iulie 2015 - 14:32, said:

Am fost si eu de am vazut filmul la cinema.
Sincer, nu pot spune ca am irosit cei 50 Lei !
Citi??? Dar unde l-ai vazut, la Disneyland? Un 3D decent  pe la mine e 25-30 lei.

#103
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pai, cu restul pan' la 50 Lei iti cumperi de baut si de mancat.

#104
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
A. Pai cu restul puteai sa mai vezi filmul o data. :huh:

#105
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

 tom_1133, on 21 iulie 2015 - 14:32, said:

Am fost si eu de am vazut filmul la cinema.
Sincer, nu pot spune ca am irosit cei 50 Lei !

In fine, vazand trailerele pe internet si ascultat
[ https://i.imgur.com/yJnlMt6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pe Forum, am inteles ca filmul Terminator Genesys nu este un restart ! ci o continuare a ideii din filmul Terminator 3: Rise of the Machines (2003) cand....
Spoiler

Eu, unu, abia astept si continuarea din 2017-2018  Posted Image
50 lei?! Pai bine mai fratilor,nu aveti rabdare sa apara pe torrenturi sa le vedeti si voi moka?Nici nu-mi amintesc ultima data cand am dat bani sa vad un film...Le vezi colo frumusel la o plamsa de peste 50″ si e perfectisimo.

#106
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu suntem toti jobless.

#107
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Aoleu, si daca n-am plasma de 50?

#108
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

 don_dannielo, on 26 iulie 2015 - 16:56, said:

Nu suntem toti jobless.

Cine a zis asta?D'oh,one hell of a logic!
Poate vreau sa sparg banii pe altceva/altcineva etc.

Edited by michael-myers, 26 July 2015 - 16:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate