Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Terminator: Genisys (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#73
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pan' la urma, merita cheltuiti 50 Lei pt. vizionarea acestui film ?
Da' sincer !

#74
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015

View Postcuculea, on 07 iulie 2015 - 20:26, said:

L-am vazut si eu...personal mi s-a parut ca a stricat seria, mult,  mult prea  sf , au cam deraiat de la ideea de baza. Episoadele anterioare au patrat cat de cat o aliura de normal.

Explicatiile cu amitirile lui tata lu Conner...sincer, m-au pierdut, a trebuit bine sa stau sa ma gandesc ce cacat au vrut sa zica (la faza cand tipul isi tot aduce aminte, iar TATAIE da niste explicatii despre de ce si cum isi aduce aminte), o faza de toata jena care a complicat inutil filmul.

Zambetul ala a robotului tataie...e de tot kk-atul, nu e funy deloc.

Au lasat loc pentru inca un urmator terinator, deci peste vreo 2 ani sa va asteptati la inca un episod
Au fost 4 terminatoare cu Protejat pe Sarah, mai da ca parca au facut haz de necaz, parca au bagat in film o faza intentionata, dupa 4 terminatoare(3... ca unul nu stiu ce drac o fost) cu protejeaza pe sarah conor sa faca un bebe... au adus ceva nou, au adus un film de actiune si cu ceva faze amuzante.

Tu chiar ai incercat sa urmaresti scenariul? Nu are rost, apoi suntem spoiler amandoi daca facem asta... lasa ca a fost un film reusit.

E pe dracu, radeau toti din sala cand zambea sau faza de dupa arestare "bad boys"...

Da, dupa credit este o surpriza, nu o stric... va uitati voi, apoi daca va este rusine sa ramaneti in sala... cautati pe youtube "terminator 5 movie after credit" Oricum nu o sa intelegeti ceva daca nu vedeti filmul.

View Postmaster_oz, on 04 iulie 2015 - 21:19, said:

Nooo, cred ca arata ca terminatorul vechi si ala nou erau de fapt prieteni. Zic si io.
Astept sa vaz.
Spoiler

View Postdon_dannielo, on 04 iulie 2015 - 10:11, said:

Scrie To be continued... probabil.
Da.
Spoiler

Edited by veleitate, 08 July 2015 - 22:06.


#75
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Repet

View Posttom_1133, on 08 iulie 2015 - 20:56, said:

...merita cheltuiti 50 Lei pt. vizionarea acestui film ?
Da' sincer !
Ca eu nu l-am vazut si vreau sa stiu daca voi plange dupa banii cheltuiti aiurea sau ma voi bucura !


p.s.:
si faceti draqu spoilere ca doar de asta e topic despre filme noi !!!

#76
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015
Din cate am auzit si multi mi-au spus,nu se merita.Adevarul e ca NU-s tentat nici macar sa-l vad online!!!!!!!!!!!!!!!

#77
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015
Si ce 50 de lei? Asta varianta 4dx? sau cum este ala?

Eu am dat 10 lei pe 3D.

#78
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Aolo ? si pe canicula asta stai sa ti se usuce gatu' de sete si sa iti chioraie stomacu' de foame ca sa vezi un film la cinema ?!


l.e.:
in fine, este un film bun acest Terminator: Genesys (2015) sau nu ?
multumesc anticipat.

Edited by tom_1133, 08 July 2015 - 22:49.


#79
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015
Eu nu am luat nimic, oricum filmul este ACTIUNE, nici nu iti dai seama cand se termina.

#80
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Posttom_1133, on 08 iulie 2015 - 22:48, said:

in fine, este un film bun acest Terminator: Genesys (2015) sau nu ?

Desi Mad Max are 8,5 si zeci de milioane de oameni se declara extaziati de el, mie niciodata nu mi-a placut. Nici cand eram mic, seriile vechi, nici acum, la ultima serie. Pur si simplu nu mi-a placut. Este Mad Max un film bun? Poate da. Pentru mine, nu.
Este Terminator un film bun? Tu stabilesti asta.

#81
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
@veleitate, cred ca nu ai inteles rostul acestei arii, aici suntem sa ne exprimam fiecare opinia proprie si personala, si nu sa criticam opinia altuia. Fiecare om in felul sau a perceptut filmul intr-un anumait fel, faptul ca mie nu mi-a placut iar tie ti-a placut nu trebuie sa degenereze in critici la adresa opiniilor mele (e un exemplu cu mine in persoana).
Asa ca, hai fiecare sa ne zicem parerea si sa lasam orgoliul de-o parte ca eu sunt mai destept si parera mea e mai inteligenta, iar tu esti prost si incult ca nu gandesti ca mine.

Edited by cuculea, 09 July 2015 - 07:45.


#82
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015

View Postcuculea, on 09 iulie 2015 - 07:44, said:

@veleitate, cred ca nu ai inteles rostul acestei arii, aici suntem sa ne exprimam fiecare opinia proprie si personala, si nu sa criticam opinia altuia. Fiecare om in felul sau a perceptut filmul intr-un anumait fel, faptul ca mie nu mi-a placut iar tie ti-a placut nu trebuie sa degenereze in critici la adresa opiniilor mele (e un exemplu cu mine in persoana).
Asa ca, hai fiecare sa ne zicem parerea si sa lasam orgoliul de-o parte ca eu sunt mai destept si parera mea e mai inteligenta, iar tu esti prost si incult ca nu gandesti ca mine.
Ai vazut ca am atacat opinia ta? Sau a cuiva? Dur?

Eu am trecut spoiler sa nu stric bucuria cuiva.
Mie mi-a placut, au cateva glume sa iti ramana la discutia de dupa film, au actiune ca nici nu stiu cand au trecut 2 ore, 3d-ul a fost bun, ca unora nu le-a placut ca a zambit... pai amice? Este un batran, apoi si in primele filme era ceva amuzant.

Spoiler

Cat despre film? Merita, eu o sa-l mai revand in HD...

Urmatorul film: Mad Max, doar ca nu stiu daca se mai ruleaza in cinema, caz contrar...

#83
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postveleitate, on 09 iulie 2015 - 07:52, said:

Ai vazut ca am atacat opinia ta? Sau a cuiva? Dur?


Tu chiar ai incercat sa urmaresti scenariul? Nu are rost, apoi suntem spoiler amandoi daca facem asta... lasa ca a fost un film reusit.
E pe dracu, radeau toti din sala cand zambea sau faza de dupa arestare "bad boys"...

Pe moment chiar am avut senzatia ca a fost un atac, sa nu i fost? Nu dur, decat asa un pic

#84
veleitate

veleitate

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 360
  • Înscris: 23.06.2015

View Postcuculea, on 09 iulie 2015 - 08:18, said:

Pe moment chiar am avut senzatia ca a fost un atac, sa nu i fost? Nu dur, decat asa un pic
Nu, era doar o remarca draguta, eu radeam cand scris partea respectiva.
Am avut "norocul" sa citesc pe internet review inainte sa merg la film, am vazut ca partea de scenariu este S.F. - Greu de urmarit, asa ca m-am dus la film sa traiesc bucuria sa ma revad cu Arnold.

Daca am incepe sa discutam despre scenariu... cred ca am ajunge amandoi sa iesim la o bere.
Oricum este mai bun ca Terminator 4, eu la Terminator 4 am zis ca asta a fost tot, au scos un film greu de urmarit ca scenariu, ca texte, ca tot, am zis ca au omorat seria.

Au istoric de complicat lucrurile, apoi sincer sa fiu(vorbesc strict parerea mea, la cum se comportau cei din sala) cred ca majoritatea merg sa vada un film de actiune, cateva glume dragute, nimic fortat, nu se duc pentru scenariu.

Si aici este diferenta: In mad max poti face 1 milion de episoade si sa nu ramai fara subiect, in Terminator trebuie doar un scenariu sa Opresti Skynet,
Spoiler

Edited by veleitate, 09 July 2015 - 08:38.


#85
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postveleitate, on 08 iulie 2015 - 22:05, said:

cautati pe youtube "terminator 5 movie after credit" Oricum nu o sa intelegeti ceva daca nu vedeti filmul.
Hai sa ti-am urmat sfatul si am cautat pe youtube ce ai zis.

Si ghici ce ? eu suspectez ceva ceva !
Voi scrie in spoiler si astept raspunsuri daca presupunerile mele sunt reale ori gresesc Posted Image

Asadar, dupa ce am vazut faza de la finalul genericului...
Spoiler
Sunt aproape cu presupunerile sau gresesc  ?
Doar m-am hazardat in presupuneri ! ma voi duce cat de curand sa vad si eu filmul Terminator: Genisys (2015) Posted Image

Edited by tom_1133, 09 July 2015 - 22:56.


#86
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Daca tot asa de prost merg incasarile si in saptamanile urmatoare, nu cred ca vom mai vedea T6....

#87
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Probabil se asteapta lansarea pe net. De fapt a aparut dar intr-o varianta cu o calitate slaba a imaginii.

#88
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Mie nu-mi place posterul sau afisul, iar posterul poate sa zica multe, ca de exemplu in acest proiect s-a cam dus lipsa de imaginatie. Asa este?

#89
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
@ tom_1133: Gresesti! Iti dau un sfat: uita tot ceea ce stiai din filmele anterioare! Terminator Genysis este un reboot. Acest film nu continua povestea din precedentele 4 filme, nu respecta datele stabilite in precedentele 4 filme, ba mai mult sterge total, ca sa zic asa, existenta partilor 3 si 4! Asta nu o spun doar eu ci si site-ul terminator wikia in sectiunea Q&A: http://terminator.wi..._Genisys_(film)
PS: as putea sa-ti dau exemple de faze din film ca sa imi sustin afirmatiile, dar asta ar insemna sa fac spoilere! cum preferi!

Edited by robert90bh, 10 July 2015 - 13:28.


#90
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Aha ! nu e nici o problema ca m-am inselat !
Din contra, este si mai intrigant faptul ca m-am inselat ceea ce ma incurajeaza sa cheltui cei 50 Lei sa vad filmul.

Daca ai bunavointa sa faci spoilere, fa-o fara teama !
Nu vei primi suspend sau depunctare, din contra ! pe acest topic este incurajata dezvaluirea povestilor.

Cei care nu vor spoilere, sa nu dea click pe spoiler  Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate