Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

U.P.C. - TV cablu digital (S.D.) - Topic General. Partea I.

* * * * - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20948 replies to this topic

#11143
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
ehhh, de la o varsta mai pierzi numarul anilor :)

#11144
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

 aurelmanu, on 02 noiembrie 2012 - 19:53, said:

se poate iarasi vota in  direct pe mediaboxurile UPC :

http://www.upc.ro/te...igitala/voting/

https://www.facebook.com/UPC.ro

Cu aplicatia interactiva de la UPC, cel mai armonios si mai dramatic spectacol de dans din Romania este la un buton distanta.



Urmareste "Dansez pentru tine" pe ProTV si ProTV HD si voteaza-ti favoritii, direct de pe telecomanda UPC!



Trebuie doar sa:
  • Apesi butonul rosu al telecomenzii, cand vezi pe ecran mesajul "Voteaza acum!".

  • Iti selectezi echipa favorita dintre cele aflate la duel.

  • Iti inregistrezi votul apasand tasta OK de pe telecomanda UPC.

  • Confirmi votul introducand codul PIN.
Poti vota ori de cate ori doresti in fiecare zi, in limita a 30 lei/zi.

  Eu am  PRO TV  loacal IASI,  pe digitalul UPC si nu imi apare nimic sa votez :)

#11145
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

 amar_h87, on 09 noiembrie 2012 - 15:41, said:


  Eu am  PRO TV  loacal IASI,  pe digitalul UPC si nu imi apare nimic sa votez Posted Image
Cred ca trebuie sa te abonezi la HD sau suna pe cei de la UPC pentru rezolvarea problemei tale.

#11146
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002

 Clayman, on 02 noiembrie 2012 - 23:59, said:

tre sa fii dus cu pluta de 2x, respectiv si sa te uiti la o tampenie de emisiune si apoi sa mai si scoti lovele din buzunar pe vrajeala ca votul tau chiar se contorizeaza undeva

x2 plus ca trebuia sa apes iar pe butonul UPC sa trec in rand cu muritorii

#11147
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

 CATALIN92, on 09 noiembrie 2012 - 19:22, said:

Cred ca trebuie sa te abonezi la HD sau suna pe cei de la UPC pentru rezolvarea problemei tale.
N am chef sa le vad iar fetzele alea..... , ca sigur o sa imi trimita iar o echipa pe acasa sa imi faca nu stiu ce pe la tv.....voiam sa se stie ce magarie au facut  cand s-au hotarat sa introduca PRO TV local pe digital Posted Image,

Edited by amar_h87, 09 November 2012 - 20:40.


#11148
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 28.04.2004
pai n-au facut-o c-asa au vrut ei...asa zice legea

#11149
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

 Clayman, on 09 noiembrie 2012 - 20:59, said:

pai n-au facut-o c-asa au vrut ei...asa zice legea

Ce lege ?? , La  RDS-RCS sau la dolce  dece nu a spus legea la fel ? , sa-mi arati tu mie legea in care s-a spus sa se faca chestia asta  si nu mai comentez nimic in leg cu acest subiect Posted Image

Edited by megafanro, 09 November 2012 - 23:37.


#11150
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010
aia sunt mai incompetenti,
S-a mai scris pe forum, asa a vrut PRO ul.

Edited by megafanro, 10 November 2012 - 18:16.


#11151
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

 amar_h87, on 09 noiembrie 2012 - 21:25, said:

Ce lege ?? , La  RDS-RCS sau la dolce  dece nu a spus legea la fel ? , sa-mi arati tu mie legea in care s-a spus sa se faca chestia asta  si nu mai comentez nimic in leg cu acest subiect Posted Image

Si la Constanta la toti provideri de TV (RDS, CanalS) au canalele locale (ProTV Constanta, Prima TV Constanta, Antena 1 Constanta, Realitatea Constanta) in digital, asa ca... UPC nu are decit ProTV Constanta, restul doar in analogic.

#11152
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

 florianro, on 10 noiembrie 2012 - 12:10, said:

Si la Constanta la toti provideri de TV (RDS, CanalS) au canalele locale (ProTV Constanta, Prima TV Constanta, Antena 1 Constanta, Realitatea Constanta) in digital, asa ca... UPC nu are decit ProTV Constanta, restul doar in analogic.

 florianro, on 10 noiembrie 2012 - 12:10, said:

Si la Constanta la toti provideri de TV (RDS, CanalS) au canalele locale (ProTV Constanta, Prima TV Constanta, Antena 1 Constanta, Realitatea Constanta) in digital, asa ca... UPC nu are decit ProTV Constanta, restul doar in analogic.

Aha,  deci nu s-a dat nici o lege in care sa se hotarasca a se introduce canale locale pe digital , asa este ?

 aurelmanu, on 10 noiembrie 2012 - 08:07, said:

aia sunt mai incompetenti,
S-a mai scris pe forum, asa a vrut PRO ul.
Cei de la PRO nici nu stiau de treaba asta , am sunat eu si am intrebat Posted Image, de la UPC a venit schimbarea

Edited by amar_h87, 10 November 2012 - 20:17.


#11153
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 28.04.2004
e o hotarare a cna-ului. ask megafan ca sigur stie el

#11154
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

 amar_h87, on 09 noiembrie 2012 - 21:25, said:

Ce lege ?? , La  RDS-RCS sau la dolce  dece nu a spus legea la fel ? , sa-mi arati tu mie legea in care s-a spus sa se faca chestia asta  si nu mai comentez nimic in leg cu acest subiect Posted Image
@Amar_h87, sa stii ca la PRO TV LOCAL este o mica diferenta. Diferenta sunt stirile locale de ora 17 si ora 22 si restui la fel ca PRO TV BUCURESTI.

#11155
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

 Clayman, on 10 noiembrie 2012 - 20:24, said:

e o hotarare a cna-ului. ask megafan ca sigur stie el

sa imi arate cineva hotararea aia man, ca sa ma conving si eu nu ?  să-mi arăți un articol ceva... in care s-a hotarat sa se introduca canale locale pe digital....pana acum vad ca nu a reusit nimeni sa arate nimic , de ce ?? pentru ca nu exista asa ceva , schimbarea a venit strict de la UPC Posted Image

Edited by megafanro, 11 November 2012 - 22:14.


#11156
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Se invocă :
Legea nr. 504/2002
ART. 82
(1) Orice distribuitor care retransmite servicii de programe prin reţele de comunicaţii electronice, cu excepţia celor care utilizează exclusiv spectrul radio, are obligaţia să includă în oferta sa serviciile de programe ale Societăţii Române de Televiziune destinate publicului din România, precum şi alte servicii de programe, libere la retransmisie şi fără condiţionări tehnice sau financiare, ale radiodifuzorilor privaţi, aflaţi sub jurisdicţia României, în limita a 25% din numărul total de servicii de programe distribuite prin reţeaua respectivă, precum şi serviciile de televiziune a căror obligativitate de retransmitere este stabilită prin acorduri internaţionale la care România este parte. Criteriul de departajare pentru radiodifuzorii privaţi este ordinea descrescătoare a indicelui anual de audienţă.
#M9
(2) Distribuitorii care retransmit servicii de programe au obligaţia, la nivel regional şi local, să includă în oferta lor cel puţin două programe regionale şi două programe locale, acolo unde acestea există; criteriul de departajare va fi ordinea descrescătoare a audienţei.
#B
(3) În mediul rural, pentru reţele cu mai puţin de 100 de abonaţi Societatea Română de Televiziune poate asigura gratuit recepţia programelor publice, în vederea retransmisiei.
(4) În localităţile în care o minoritate naţională reprezintă o pondere mai mare de 20% distribuitorii vor asigura şi servicii de transmitere a programelor care sunt libere la retransmisie, în limba minorităţii respective.
(5) În limita posibilităţilor, distribuitorii care retransmit servicii de programe prin reţele de comunicaţii electronice vor include în ofertele lor de programe serviciile publice ale Societăţii Române de Radiodifuziune, ale unui program de radiodifuziune naţional şi ale unui program de radiodifuziune local, private.
Articol ce va avea următoarea modificare:
16. La articolul 82, alineatul (1) se modifica si va avea urmatorul cuprins:
“(1) Orice distribuitor care retransmite servicii de programe prin retele de comunicatii electronice, cu exceptia celor care utilizeaza exclusiv spectrul radio, are obligatia sa includa in oferta sa serviciile de programe ale Societatii Romane de Televiziune destinate publicului din Romania, precum si alte servicii de programe, libere la retransmisie si fara conditionari tehnice sau financiare, ale radiodifuzorilor privati, aflati sub jurisdictia Romaniei, in limita a 25% din numarul total de servicii de programe distribuite prin reteaua respectiva, precum si serviciile de televiziune a caror obligativitate de retransmitere este stabilita prin acorduri internationale la care Romania este parte. Criteriul de departajare pentru radiodifuzorii privati este ordinea descrescatoare a indicelui anual de audienta. Obligatia prevazuta de prezentul articol in sarcina distribuitorilor de servicii se aplică atat pentru retransmisia serviciilor de programe prin retele de cablu analogic, cat si pentru retransmisia serviciilor de programe prin retele de cablu digital insa nu este aplicabila pentru retransmisia serviciilor de programe prin retele de comunicatii electronice prin satelit. In situatia in care serviciile de programe mai sus mentionate includ si servicii de teletext codificate in interiorul semnalului de imagine, este obligatorie si retransmisia serviciului de teletext atasat serviciilor de programe respective in aceleasi conditii. “

Edited by megafanro, 11 November 2012 - 22:29.


#11157
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012
Amar vrea sa fie lamurit de ce s-a introdus in grila digitala programe locale? (de exemplu PRO TV Local, Antena 1Local in grila digitala a unui   distribuitor).

Edited by megafanro, 11 November 2012 - 22:27.
Scos citat inutil.


#11158
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012
Te rog spune la ce se refera legea (sa ne spui pe intelesul nostru), ca sa nu ne complicam, ca tu Megafan  esti baza noastra.

Edited by megafanro, 11 November 2012 - 22:33.
Scos citat inutil.


#11159
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Au fost introduse variantele locale la solicitarea celor de la MediaPro. Posted Image

#11160
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

 megafanro, on 11 noiembrie 2012 - 22:32, said:

Au fost introduse variantele locale la solicitarea celor de la MediaPro. Posted Image
Urat din partea lor, dar oricum e bine ca locuiesti in Bucuresti si nu am PRO TV LOCAL, oricum stiu comparatia dintre PRO TV LOCAL cu PRO TV BUCURESTI, la PRO TV LOCAL diferente sunt stirile locale de la ora 17 si 22 si cateva reclame locale si restul e asemanator ca PRO TV BUCURESTI.

Edited by megafanro, 12 November 2012 - 23:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate