Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Apeluri ciudate ... rau :)

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010

View PostTheAdi, on 06 noiembrie 2014 - 21:25, said:

Nu pot sa portez pentru ca sunt sub contract, adica, contractul e peste mine :)) inca un an si ceva. Si nici nu pot sa fac asa pentru ca toti din agenda mea sunt rosii.

Comunistii :)

#56
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Asts e ne conformam.

#57
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Eu am patit mai rau, ciudat, decat tine.
Sun de pe vodafone, pe persoana X, nu raspunde, inchid.
Dupa aproximativ 10 secunde ma suna X, raspund, la telefon nu e persoana X ci o stire, probabil, sau o sedinta unde am recunoscut vocea tovarasului poanta (cu "p" mic). Nu am stat sa ascult (de prost), am spus de 2 ori "alo, alo !" si am inchis crezand ca e o gluma. Sun inapoi pe X si raspunde, intreb daca a fost o gluma sau ceva dupa ce i-am explicat cele intamplate. Ne-am amuzat amandoi cu patania, X a spus ca nici macar nu a sunat inapoi si credea ca eu ii fac o gluma....
Asta se intampla acum vreo 6 luni....
Numarul cu pricina este de serviciu si probabil ascultat...

#58
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Pai e exact ce sm patit eu. Tot ascultat e si nr meu.

#59
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Numa' pe mine nu m-asculta nimeni Posted Image

Edited by theMisuser, 11 November 2014 - 09:20.


#60
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Tu vrei sa fii ascultat ?.

#61
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Există multe moduri pentru a te face ascultat împotriva voinței interlocutorului. Poți, spre exemplu să strigi de nebun într-o piață aglomerată. Sau, poți face un radio FM și să emiți scurt peste un post local (pănă vine poliția).

#62
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Da dar spre deosebire de asta aici eu platesc accesul la retea. Nu imi da nimeni abonament free.

#63
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007

View PostTheAdi, on 11 noiembrie 2014 - 09:46, said:

Tu vrei sa fii ascultat ?.
Normal !
Daca m-ar asculta si pe mine securitatea, febeiul, kaghebeul si emaifaivu iti dai seama ce valoros as fi ?

Dar asa, fara zgomote in telefon, fara voci si rasuflari tabacice in ureche, ma simt asa.. ignorat.

View Postbenis, on 11 noiembrie 2014 - 11:37, said:

Există multe moduri pentru a te face ascultat împotriva voinței interlocutorului.
A, pai eu vreau sa vrea sa m-asculte !
Sa transpire de emotie la fiecare cuvant al meu, sa noteze sa nu uite, sa inregistreze cu 3 scule simultan, sa-si aduca trupa de psihologi si lingvisti sa interpreteze CE-AM VRUT EU SA SPUN ! Ehe...
Sa tina 4 angajati cu casti si al 5-lea care sa le pregateasca cafelele, sa lucreze in schimburi pentru ca NU CUMVA sa scape vreun cuvant sau zgomot produs de mine.

#64
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Eu ce să mai zic? În timp ce vorbesc aud sunetul de la mesaje cam la 5-6 minute, dar nu primesc niciun mesaj. Am văzut asta pe Vodafone Smart 4, SGH-I9300 și pe un Nokia 6600i.
Înafară de asta, sistemul de date prin WCDMA se trece mai pe pe UMTS când primesc sau trimit un mesaj sau chiar când inițiez sau primesc vreun apel.
Spre exemplu, la Telekom pe WCDMA nu apar aceste probleme.

#65
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Nu imi vine sa cred ce citesc.

#66
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
De ce?
Sunt pe Vodafone cu abonament.

#67
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
asemanator am patit de 2 luni aici in orasul meu.Sun un numar x, maicamea si imi raspunde un barbat, care are alt numar.Ala nu stia cine e la telefon.Problema e ca maicamea a raspuns si ea la apel,  nu o auzea nimeni, dar ea ma auzea pe mine cum vorbesc cu individul ala , dar nimeni nu o auzea pe ea.Faza asta a patit-o tot orasul din pacate in ziua aceea, sunai o persoana , iti raspundea o alta persoana cu care vorbeai si persoana pe care ai vrut sa o apelezi ii auzea pe toti dar nu se putea face auzita.Daca sunam din alta retea pe orange, intra automat mesageria

#68
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Când Telekom se „instala” peste Cosmote și Romtelecom am sunat-o pe mama de pe fix pe mobil (Romtelecom - Cosmote) și a răspuns un bărbat, iar la mama nu a sunat. Am format prima dată numărul din memoria telefonului fix, apoi am format numărul manual și s-a întâmplat la fel. Am reușit să vorbesc cu mama doar după ce am sunat de pe Vodafone și i-am zis să mă sune pe fix.

Nu vă gândiți acum că mama umblă pe la alții.

#69
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Deci sunt probleme mari in telefonia mobila. Nu credeam. Auzi, sa suni pe cineva si sa se duca apelul la alt numar. In curand sun un prieten sa il invit la o bere si raspunde tanti de la 112 Ce urgenta aveti ?.

#70
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Acum pe Telekom sună unde trebuie.
Probleme am și eu la Vodafone, care le-am prezentat mai sus.

#71
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Pai atunci ce sa facem ?. Sa trecem pe Digi ?. Ca nu am auzit probleme la ei.

Edited by TheAdi, 18 November 2014 - 02:04.


#72
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013
Chestiile astea se intampla mai frecvent decat credeti voi. Eu la un moment dat m-am pus rau de tot si practic am incheiat-o cu fostul cel mai bun amic al meu, si COINCIDENTA, in zilele imediat urmatoare, bunica-mea primeste clasicul apel-inselatorie cu "a avut nepotul dvs. un accident, a omorat pe cineva si vrem bani", atentie, CU EXPRESII PE CARE LE FOLOSESC NUMAI EU CU EA, ADRESANDU-SE EXACT CUM MA ADRESEZ SI EU si cu ACEEASI VOCE cu a mea. Simultan, tonul de apel de pe telefon mi-a fost schimbat de la distanta in "Ma-ta e c**va." (fara a fi avut cineva acces fizic la el). Posted Image

Prietena mea a fost urmarita cu duba fara numere dupa anumite afirmatii online despre "figuri bisericesti"... etc.

Deci da, esti sub urmarire.

Edited by BWD, 18 November 2014 - 03:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate